İnaltı Mağarası

+ 6 Fotoğraf
5/5
Mükemmel
5 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretli

İnaltı Mağarası Hakkında

Sinop’un Ayancık ilçesindeki İnaltı Mağarası’nın turizme kazandırılması için 1995 yılında çalışmalara başlanmıştır. Üstelik büyük bir bütçe ayrılmıştır mağaranın çalışmaları için. 2001 yılında İnaltı mağarası önce aydınlatılmış, çevre yolları düzeltilmiş, yürüyüş merdivenleri yapılmıştır. Günümüzde önemli bir turizm bölgesi olmayı başarmış olan mağara 2004 yılında hizmete girmiştir. Mağaranın ve aynı ismi taşıyan İnaltı Kanyonlarının çevresindeki alabalık tesisleri de gelen ziyaretçileri ağırlamaya devam ediyor. Sinop’a yolunuz düşerse İnaltı Mağarası’nı ziyaret edebilirsiniz. Gezeceğiniz yerler arasında; Erfelek Şelaleleri ve Sinop Kalesi de var. Şehri daha yakından tanımak için bir gezi listesi oluşturmayı sakın unutmayın.

Yorum / Değerlendirme

5/5
Mükemmel
5 değerlendirme
İnaltı Mağarası
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
5/5 Mükemmel
06.08.2017
İlhan akyüz
Ulaşımı sıkıntılı
Mağara oluşum olarak harika. Sarkıtlar, sütunlar, duvarlardaki renkler muhteşem. Bu yaz aylarında içerisi buz esintisi sanki. Ama gitmek eziyetli iş. Yollarının stabilize yol olması ve yol tarif levhalarının yetersiz olması, telefonun yol boyu çekmemesi çok sıkıntı verici. Adeta orman içinde kayboluyorsun. Kimsecikler yok. Yolda kalsan yardım edecek kişi bulmak zor. Buna çözüm bulunmalı..
5/5 Mükemmel
24.09.2016
Ali Veli
Çok etkileyici
Mağara çok etkileyici, görmenizi kesinlikle tavsiye ediyorum. En büyük sorun mağaraya gidiş yolu, bunu bilerek gidin.
5/5 Mükemmel
18.09.2015
ABDULLAH ERDOÐAN
Mağara harika
Gitmenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Gittiğimde çok şaşırdım. Mağara harika. İçerisi serin olduğu için tedbirli giyinin.
5/5 Mükemmel
27.08.2015
Mustafa Altan
Mağara çok güzel
Mağara çok güzel. Yürüme yollarını çok güzel yapmışlar. Sadece gidiş yolu kötü.
5/5 Mükemmel
18.10.2014
Misafir
İnaltı Mağarası
Çok güzel yazmışınız.

Konum

Haritada gör