Giriş
28.05.22
Çıkış
29.05.22
Lütfen Giriş-Çıkış tarihlerini seçiniz.
Kişiler
2
0
Haritayı görüntüle

Fiyat Aralığı

Kendi bütçenizi belirleyin
0 TL - 200 TL
200 TL - 400 TL
400 TL - 600 TL
600 TL - 800 TL
800 TL +

Diyarbakır Pansiyonları:

Diyarbakır için 10 otel listelendi.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Otel
Aile Dostu
4.1/5 Mükemmel
(1 değerlendirme)
Diyarbakır merkezine 510 m uzaklıkta
Otelz.com
Oda-Kahvaltı
310 TL
Odamax
295 TL
En uygun fiyat
295 TL
Odamax
En uygun fiyat:
Odamax
295 TL
Otel
Aile Dostu
4.7/5 Mükemmel
Diyarbakır merkezine 380 m uzaklıkta
Jolly Tur
Birden Çok Fiyat
620 TL
Otel
Aile Dostu
Henüz Puanlanmamış
Diyarbakır merkezine 520 m uzaklıkta
Jolly Tur
%3 Tasarruf
Oda-Kahvaltı
369 TL
Etstur
380 TL
En uygun fiyat
369 TL
Jolly Tur
En uygun fiyat:
Jolly Tur
369 TL
4.3/5 Mükemmel
Diyarbakır merkezine 690 m uzaklıkta
Setur
Oda-Kahvaltı
765 TL
Otel
İş Seyahati Oteli
4.4/5 Mükemmel
(33 değerlendirme)
Diyarbakır merkezine 760 m uzaklıkta
Setur
Oda-Kahvaltı
900 TL
Otel
İş Seyahati Oteli
3.5/5 Çok İyi
(76 değerlendirme)
Diyarbakır merkezine 3.5 km uzaklıkta
Odamax
Oda-Kahvaltı
808 TL
Otel
İş Seyahati Oteli
4.5/5 Mükemmel
Diyarbakır merkezine 5.5 km uzaklıkta
Odamax
Sadece Konaklama
1.140 TL
Setur
1.000 TL
En uygun fiyat
1.000 TL
Setur
En uygun fiyat:
Setur
1.000 TL
Otel
İş Seyahati Oteli
4.6/5 Mükemmel
Diyarbakır merkezine 6.0 km uzaklıkta
Setur
%20 Tasarruf
Sadece Konaklama
1.341 TL
Otel
İş Seyahati Oteli
4.4/5 Mükemmel
(13 değerlendirme)
Diyarbakır merkezine 6.2 km uzaklıkta
Odamax
Sadece Konaklama
1.160 TL
Setur
1.277 TL
En uygun fiyat
1.160 TL
Odamax
En uygun fiyat:
Odamax
1.160 TL
Otel
Havaalanı Servisi
4.2/5 Mükemmel
Diyarbakır merkezine 7.2 km uzaklıkta
Setur
Oda-Kahvaltı
1.323 TL
Odamax
1.031 TL
En uygun fiyat
1.031 TL
Odamax
En uygun fiyat:
Odamax
1.031 TL

Diyarbakır Pansiyonları

Diyarbakır Pansiyonları

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan Diyarbakır şehri, yaklaşık 9000 yıllık tarihiyle kadim bir kent olarak biliniyor. Türkiye'nin en önemli kentlerinden biri olan Diyarbakır, Mardin, Urfa, Batman gibi Mezopotamya'nın diğer önemli kentleri ile komşu konumunda. Köklü bir tarihi geçmişe sahip olan Diyarbakır'ın tarihinin Cilalı Taş Devri'ne kadar uzandığı düşünülüyor. Şehri kuşatan surlar şehrin önemini en çok vurgulayan simgelerden biri. Urfa Kapı, Mardin Kapı, Su Kapısı ve Harput Kapı gibi geçişleri bulunan Diyarbakır sur duvarlarının tarih sahnesinde önemli rolleri olmuştur. Diyarbakır Türkiye'de görülmesi gereken şehirlerden biri. Eğer buraya tatil için veya gezi için gelmek isterseniz konaklayabileceğiniz pek çok otel alternatifleri bulunuyor. Diyarbakır pansiyonları , misafirlerine konaklama süresince ihtiyacı olacak her hizmeti veriyor. Şehirde; pansiyonlar, dört ve beş yıldızlı oteller, Diyarbakır apart oteller ve butik oteller gibi farklı konaklama alternatifleriniz bulunuyor. Bu yerler arasında en çok talep gören konaklama adreslerinden birini pansiyonlar oluşturuyor. Diyarbakır tatili boyunca konaklayacağınız yerin sabah ve akşam yemekleri dahil hizmet vermesini isterseniz Diyarbakır tam pansiyon otelleri tercih edebilirsiniz. Tam pansiyon oteller genellikle sabah kahvaltısı, öğlen ve akşam yemekleri ile hizmet veriyor. Yine de konaklayacağınız yeri seçtikten sonra otelinizi arayarak bu hizmetleri alacağınızdan emin olmanız faydalı olabilir. Tam pansiyon hizmetlerini daha çok otel içerisinde ve çevresinde zaman geçiren tatilciler tercih ediyor. Diyarbakır yarım pansiyon otelleri ise şehri gezmek amacıyla gelenlerin tercihi oluyor. Öğle saatlerinde otel turları ile şehri gezecekler için yarım pansiyon oteller daha uygun olabilir. Siz de otelinizde daha az zaman geçirmeyi planlıyorsanız sadece sabah kahvaltısı ve akşam yemeklerinin verildiği yarım pansiyon otelleri tercih edebilirsiniz.

Diyarbakır Pansiyon Fiyatları

Diyarbakır Pansiyon Fiyatları

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin önemli merkezlerinden biri olan Diyarbakır, her yıl pek çok ziyaretçi ağırlıyor. Kadim tarihi, doğal güzellikleri ve etnik kültürü ile dünya çapında pek çok seyahatseverin dikkatini çeken şehre özellikle bahar aylarında ziyaretçi akını oluyor. Turist yoğunluğunun bu kadar fazla olduğu kentte konaklama adresi için de birçok seçenek bulunuyor. Diyarbakır pansiyon fiyatları verilen hizmet seçeneklerine göre değişiklik gösterebiliyor. Konaklama yerinin merkeze olan uzaklığı, otelin yıldız sayısı, otelde sunulan aktivite ve hizmetler, sabah kahvaltısının oda fiyatlarına dahil olması gibi faktörler fiyatların belirlenmesinde rol oynuyor. Uygun fiyatla konaklamaiçin otellerin dönem dönem yaptığı kampanyaları takip edebilirsiniz. Sezon sonu sayılan eylül - ekim aylarında rezervasyon yaparak tatilinizi daha uygun fiyata getirmeniz mümkün olabilir. Diyarbakır tatilini planlamadan önce internetten kısa bir araştırma yapmak faydalı olabilir. Konaklayacağınız yere karar vermekte en büyük etken, almak istediğiniz hizmetlere karar vermek oluyor. Kararınızı verdikten sonra internetten size uygun otelleri inceleyerek rezervasyonunuzu oluşturabilirsiniz.

Diyarbakır Günlük Pansiyon

Diyarbakır Günlük Pansiyon

Birçok medeniyete ev sahipliği yapan kadim şehir Diyarbakır, şehri günübirlik ziyaret etmek isteyenlerin de tercihi oluyor. Diyarbakır aynı zamanda, Urfa ve Mardin gibi bazı önemli şehirlere komşu konumda olduğu için de iş ziyaretlerinin uğrak noktası. Hafta sonu tatilleri, kısa süreli tatiller için Diyarbakır günlük pansiyon otellerinde konaklamayı tercih edebilirsiniz. Tatil için pansiyonları tercih etmenin avantajlarından bahsedecek olursak:

  • Diyarbakır pansiyonları ekonomik olmalarının yanı sıra ev ortamını andıran sadelikleri ve kalabalıktan uzak olmaları ile tercih ediliyor.
  • Pansiyonların birçoğu şehir merkezinde bulunuyor. Her yere ulaşım kolaylığı sağlayan konumları, şehri gezmeyi kolaylaştırıyor.
  • Diyarbakır tatili boyunca pansiyonlarda konaklamak, uygun fiyatla tatil planlayan kişilerin, öğrencilerin ve aileleri ile tatil yapmak isteyenlerin öncelikli tercihi oluyor.
  • Her gelir düzeyine hitap eden fiyatları ile pansiyonlar arasında bütçenize en uygun olan yeri bulabilirsiniz.

Şehrin gezilecek yerlerine yakın konumda bulunan pansiyonlarda güvenli bir şekilde konaklayabilirsiniz. Diyarbakır pansiyonları, genellikle tecrübeli ve güler yüzlü personellerle hizmet veriyor. Tatilinizi sorunsuz bir şekilde geçirmek isterseniz bu pansiyonları tercih edebilirsiniz.

Diyarbakır'da Gezilecek Yerler

Diyarbakır'da Gezilecek Yerler

Diyarbakır tarih boyunca bu bölgede yaşamış birçok medeniyetin izlerini taşıyor. Bu yüzden şehirde gezebileceğiniz yerlerin sayısı hayli fazla. En önemli yerler olarak sayılabilecek birkaç gezi rotasını sizin için derledik. Bu yerleri sıralayacak olursak şöyle listeleyebiliriz:· Görmeniz gereken yerlerin başında Diyarbakır Ulu Camii ve medreseleri geliyor. Eski bir kiliseden çevrilmiş olan bu taş yapı, Anadolu'nun en eski camilerinden biri olarak biliniyor. İslam uygarlığında 5. Harem-i Şerif olarak bilinen caminin duvarlarını pek çok kitabe süslüyor.· Diyarbakır'ın ikonik simgelerinden biri sayılan Dört Ayaklı Minareyi de mutlaka görmelisiniz. 1500'lü yıllarda Akkoyunlular tarafından yaptırılan Şeyh Mutahhar Cami'nin minaresi olan bu yekpare taş yapı, Akkoyunlular'ın en önemli eseri olarak sayılıyor.· Kahvaltısı, sütlü menengiç kahvesi ve şarapları ile meşhur olan Sülüklü Han'da mola verebilir, ortamın keyfini çıkarabilirsiniz. Sülüklü Han şehri simgeleyen bir başka önemli yapılardan biri.· Dünyanın en geniş kemerli köprüsü olan Diyarbakır Malabadi Köprüsü'nü görmeden şehirden ayrılmamanızı tavsiye ederiz. Artuklu Beyliği tarafından yaptırılan köprünün iki yanında kervanların konaklaması için odacıklar bulunuyor.· Şehrin simgesi haline gelmiş olan Diyarbakır Surları'nı da mutlaka görmelisiniz. 5 km civarı uzunluğu bulunan bu taş yapı tüm şehri kuşatıyor ve Çin Seddi'nden sonra dünyadaki en uzun duvar olma özelliğini taşıyor.Siz de tarihi yapıları, doğal güzellikleri ve kültürel özellikleri ile görülmesi gereken yerlerden olan Diyarbakır'ı keşfedebilirsiniz. Diyarbakır ucuz pansiyonlar arasından kalacağınız yeri seçerek, güzel bir tatil geçirebilirsiniz.

Diyarbakır Pansiyonları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Diyarbakır bölgesinde Covid sertifikalı tesisler var mıdır?
Diyarbakır bölgesindeki Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı Güvenli Turizm Sertifikalı otelleri Diyarbakır Pansiyonları - En Uygun Diyarbakır Pansiyon Fiyatları sayfamızda bulunan filtre alanını kullanarak filtreleyebilir, size en uygun tesisleri inceleyebilirsiniz.
Diyarbakır Pansiyonları için en popüler tesis özellikleri nelerdir?
Diyarbakır Pansiyonları için en popüler tesis özellikleri: Kahvaltı dahil.
Diyarbakır Pansiyonları için ödeme yöntemleri nasıldır?
Diyarbakır Pansiyonları için Otelde ödeme,taksitli ödeme seçenekleri bulunan tesisleri filtre alanımızı kullanarak inceleyebilirsiniz.