Seçilen Filtreler
{{ point }} Puan
{{ params.price }} TL
{{ params.price }} TL Altı
{{ params.price }} TL Üstü
{{ star }} Yıldız
{{ boardTypes[room] }}
{{ type }}
{{ newGenerationFilterTitles[ngf] }}
İndirimli Tesisler
{{ features[hotelfeature] }}
{{ features[roomfeature] }}
{{ searchTerm }}
Seçimleri İptal Et
Tesis Adıyla Arama Yap

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Akıllı Filtreler
Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Diyarbakır Alt Bölgeleri
Gecelik Oda Fiyatı
Tüm Fiyatları Gör
Yıldız Sayısı
Konaklama Tipi
Tesis Türü
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Operatörler

Diyarbakır Apartları

Diyarbakır için {{ (filteredHotels).length}} / 42 apart otelde gecelik en uygun fiyat bulundu.

    Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.
Sertifikalı

Diyarbakır Apartları

Diyarbakır Apart Otelleri

Diyarbakır Apart Otelleri

Türkiye'nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan ve Doğu'nun Paris'i olarak bilinen Diyarbakır, tarihi zenginliği ve kültürel mirasları ile her yıl binlerce yerli ve yabancı misafirlerini ağırlıyor. Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Diyarbakır'ın kültür çeşitliliği günümüzde de kendisini belli ediyor. Dönemi için Anadolu ile Mezopotamya arasında bir durak sayılan Diyarbakır birçok medeniyetin izlerini taşıyor. Şehrin tarihinin Yontma Taş Devri'ne kadar uzandığı söyleniyor. Tarihte onlarca medeniyete ev sahipliği yapan Diyarbakır, döneminin Babil, Ninova, Efes gibi antik şehirleri ile kıyaslandığında günümüze kadar en sağlam şekilde kalan bir şehir olarak karşımıza çıkıyor. Volkanik Karadağ'ın eteklerine kurulmuş olan Diyarbakır, Dicle Nehri'ne de ev sahipliği yapıyor. Kayıtlara Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin ilk kenti olarak geçen Diyarbakır, ilk biçimini Romalıların verdiği efsanevi bir de kaleye ev sahipliği yapıyor. Diyarbakır'da tarihten günümüze kalan tek yapı olduğu söylenen bu surların Dünya'nın en eski surları söyleniyor. Surların üzerinde görebileceğiniz 12 farklı medeniyetten yazıtlarla, Diyarbakır'ın tarihi zenginliğini gözlemleyebilirsiniz. Diyarbakır'a yolunuz düşerse Diyarbakır apart otel işletmeleri ile tatilinizi rahatlıkla geçirebilir ve bu tarihi şehrin tüm mistisizmini keşfedebilir, şehir merkezinde her ihtiyacınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz. Genellikle bahar aylarında düzenlenen Diyarbakır Kültür ve Sanat Festivaline katılabilir ve bu şehri unutulmayacak tatilleriniz arasına ekleyebilirsiniz.

Diyarbakır Konaklama

Diyarbakır Konaklama

Bu tarihi şehirde, şehir merkezinde oldukça rahatça her keseye ve zevke göre konaklama çeşidi bulabilirsiniz. 5 yıldızlı Diyarbakır otellerinden apartlara kadar birçok konaklama seçeneğine ev sahipliği yapan Diyarbakır, tüm misafirlerini doğunun mütevaziliği içinde ağırlamayı başarıyor. Şehir merkezinde apart oteller bulabileceğiniz gibi, tarihten günümüze kadar gelmeyi başaran kervansarayların otele dönüştürülmesi ile ilgi çeken otantik oteller de bulabilirsiniz. Apart otellerde evinizin konforunda konaklarken bu tarihi şehri karış karış gezebilirsiniz. Bölgede bulunan apart otel ve pansiyonlarla şehirde daha fazla vakit geçirebilir ve doğu'nun eşsiz lezzetlerini Diyarbakır'ın otantik sokaklarında keşfedebilirsiniz. Bütçenizi de çok yormayacak olan Diyarbakır konaklama çeşitleri ile tatilinizi bu şehri ve çevresinde bulunan şehirleri keşfederek geçirebilirsiniz. Güneydoğu Anadolu Bölgesi için bir tatil planınız varsa, bölgenin Paris'i olarak adlandırılan Diyarbakır'dan başlayabilir ve tatilinizi Diyarbakır'ın tüm zenginliği içinde rahatlıkla geçirebilirsiniz. Tarihi ve kültürel anlamda yerli ve yabancı turistlerin ilgisini günümüzde de çekmeyi başaran Diyar-ı Bekir, bölgenin en gelişmiş kentleri arasında olduğundan iş seyahati sebebiyle de yolu düşenlerin yoğun olduğu bir şehir olarak karşımıza çıkıyor. İş seyahati sebebiyle bu şehre geldiyseniz, otellerinizin Diyarbakır surlarına karşı panoramik manzarası karşısında toplantılarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Lüks oteller yanı sıra Diyarbakır günlük apart otel ile de tatilinizi tek gecelik konaklamalarınız için tercih edebilir Güneydoğu gezisine devam edebilirsiniz.

Diyarbakır Apart Otel Fiyatları

Diyarbakır Apart Otel Fiyatları

Güneydoğu'nun bu eşsiz şehrinde saymakla bitmez tarihi ve kültürel mirası görmek için tatilinizi geçirmeye karar verdiyseniz ve ailenizle ya da kalabalık arkadaş grupları ile bu şehri ziyaret ediyorsanız, apart oteller sizin için daha uygun olabiliyor. Kişi başı değil kiralanan oda sayısına göre ödenen ücretlerle bütçenizi şehri görmeye ve enfes lezzetlerle donanmış doğu mutfağını keşfetmeye ayırabilirsiniz. Diyarbakır apartlar ile odanızın içinde bulunan mutfakları ve mutfak gereçlerini kullanarak kendi kahvaltı ve yemeklerinizi hazırlayabilirsiniz. Ya da güne 1570'li yıllarda yaptırılan Hasanpaşa Hanı'nın meşhur kahvaltıları ile başlayabilir, 1600'lü yıllarda yapımı tamamlanmış Sülüklü Han'da çayınızı yudumlayabilir ve akşam yemeğinizi de Diyarbakır'ın meşhur restoranlarında eşsiz yöresel lezzetleri deneyerek geçirebilirsiniz. Diyarbakır apart otel fiyatları diğer konaklama çeşitlerine göre daha uygun seçenekler sunabiliyor. Sezona göre çok fazla oynamayan fiyatlarıyla dört mevsim ziyaret edebileceğiniz Diyarbakır, tüm ihtişamını ve görsel zenginliği ile ziyaretçilerini büyük bir içtenlikle ağırlıyor. Doğu halkının kendine özgü misafirperverliği apart oteller sizlerin hemen her türlü ihtiyaçlarınız için yardımınıza koşuyor. Samimi ve yardımsever bir hizmet, aile sıcaklığı ile donatılmış bir konaklama tercih etmek isterseniz Diyarbakır apart otellerini tercih edebilirsiniz.

Diyarbakır Gezilecek Yerler

Diyarbakır Gezilecek Yerler

Doğu mistisizminin yoğun olduğu şehirlerden biri olan Diyarbakır'da, saymakla bitmeyen görülmesi gereken yerleri, gezilecek yerler listesi oluşturarak planlayabilirsiniz.

  • Diyarbakır Surları'nın, Çin Seddi'nden sonra Dünyanın en uzun duvarı olma özelliğine sahip olduğu biliniyor. Uzunluğu 5 km olan ve yerden yüksekliği yaklaşık 12 metre olan sur, UNESCO Dünya Mirasları Listesi'nde yerini alıyor. Yaklaşık 9000 bin yıllık bir tarihe sahip olan Diyarbakır Surları, 82 burçtan oluşuyor.
  • Neolitik Çağ'da göçebe yaşamdan ilk yerleşik yaşama geçilen ve ilk tarım faaliyetlerinin yapıldığı yerlerden biri olarak bilinen Çayönü Höyüğü, günümüzden yaklaşık 10 bin yıl öncesine dayanan tarihiyle Dünya tarihine ışık tutuyor.
  • 3. yy'dan kalma bir tarihi eser olan Meryem Ana Kilisesi, dünyanın en güzel Süryani Kadim Yakubi Mezhebi Müzesi olarak anılıyor. Günümüzde de kullanılmaya devam eden tek Süryani Mabedi olarak hala faaliyet gösteriyor.
  • 40.086 metre açıklığı sahip olmasıyla dünyanın en geniş kemerli taş köprüsü olan Malabadi Köprüsü de Diyarbakır'da ziyaret edebileceğiniz yerler arasında yerini alıyor. Artuklular zamanında 1147 yılında yapımı tamamlanmış olan ve Türk Sanatı uzmanları tarafından Malabadi köprüsünün genişliğine Ayasofya kubbesinin sığabileceği söylenmiştir.
  • Anadolu'nun en eski camilerinden biri olarak bilinen Diyarbakır Ulu Cami, İslam aleminin 5. Harem-i Şerif'i olarak biliniyor. Dünyanın hem din hem de ibadethane açısından bilinen en eski 5. ibadethanesi olarak bilinen Ulu Cami, sibernatiğin kurucusu olarak El-Cezeri'nin yapmış olduğu 800 yıllık bir güneş saatini de içerisinde barındırıyor.

Diyarbakır Apartları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Son 3 günde, Neredekal kullanıcıları Diyarbakır için ₺200 den başlayan fiyatlarla çift kişilik oda buldu. Ortalama fiyat ₺850 dir.

Son 72 saatte, kullanıcılar bu gece için Diyarbakır otellerinde ₺200 ile ₺1500 fiyatları arasında otel buldu.

Son 72 saatte, kullanıcılar bu hafta sonu için Diyarbakır otellerinde ₺200 den başlayan fiyatlarla oda buldu. 4 yıldızlı otel fiyatları ₺1500 den başlıyor.

Neredekal aracılığıyla en çok aranan oteller Ergani, Diyarbakır Merkez, Çermik semtlerindedir.

Arama formunda gelen Yakınımdaki Oteller alanına tıklayarak, konumunuza yakın otelleri listeleyebilirsiniz.