Diyarbakır bölgesinde yemek yenilecek en iyi yerler.

Diyarbakır Restoranları

Ciğerden kebaba, künefeden burmaya kadar birçok lezzeti tadabileceğiniz restoranlara sahiptir Diyarbakır.Diyarbakır Yemek Yenilecek Yerler

Ciğerden kebaba, künefeden burmaya kadar birçok lezzeti tadabileceğiniz restoranlara sahiptir Diyarbakır.

Tarihi değerleri ve doğal güzellikleriyle en merak edilen şehirlerden biri olan Diyarbakır'da şehrin en seçkin yemeklerini yiyebileceğiniz birçok restoran bulunuyor. Tatiliniz boyunca bu restoranlara giderek yeni mekanlar ve yeni tatlar keşfedebilirsiniz.

Dağkapı Ciğercisi: Merkez ilçede yer alan Dağkapı Ciğercisi, Diyarbakır'ın en ünlü ciğercisidir. Şehre gelen birçok turistin yoğun ilgisini gören Dağkapı Ciğercisi'nde ciğerin tadına varacaksınız. Mekan fiyat olarak da oldukça uygun. Diyarbakır'da kaldığınız günlerde Dağkapı Ciğercisi'ne muhakkak uğramalısınız.

Kadayıfçı Saim Usta: Diyarbakır'da tatlı yiyebileceğiniz yerlerin ilk sıralarında Kadayıfçı Saim Usta geliyor. Mekanda en lezzetli kadayıfları damağınızla buluşturabilirsiniz. Aynı zamanda cevizli ve fıstıklı burmalarıyla da oldukça meşhurdur Kadayıfçı Saim Usta. Tatiliniz sırasında canınız tatlı çektiği an Kadayıfçı Saim Usta'ya gidebilirsiniz.

Doğan Sofra Salonu: Bağlara bağlı olan Yeni Hal Caddesi üzerindeki Doğan Sofra Salonu, şehrin yöresel mutfağını sunar. Doğan Sofra Salonu'nda özellikle pilav üstü tandır et yemenizi tavsiye ederiz. Et yemekleri ağırlıklı olan mekanda salata çeşitleri de oldukça fazla. Fiyatlar da her bütçeye hitap ediyor diyebiliriz.

Meşhur Kahvaltıcı Kadri - Diyarbakır: Diyarbakır'ın tarihi bir hanında hizmet veren Meşhur kahvaltıcı Kadri'de yapacağınız sabah kahvaltısını kesinlikle unutamayacaksınız. Serpme köy kahvaltısı sunan mekanda zengin bir menü sizleri bekliyor. Buraya geldiğinize kesinlikle pişman olmayacak ve Diyarbakır'da uyandığınız her sabah kendinizi Meşhur Kahvaltıcı Kadri'de bulacaksınız.

Kahve Diyarı - Ninova Park AVM'de kahvenizi yudumlayabilir, canınız fast food çekerse McDonald's - Ninova AVM'ye gidebilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın