Seçilen Filtreler
{{ point }} Puan
{{ params.price }} TL
{{ params.price }} TL Altı
{{ params.price }} TL Üstü
{{ star }} Yıldız
{{ boardTypes[room] }}
{{ type }}
{{ newGenerationFilterTitles[ngf] }}
İndirimli Tesisler
{{ features[hotelfeature] }}
{{ features[roomfeature] }}
{{ searchTerm }}
Seçimleri İptal Et
Tesis Adıyla Arama Yap

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Akıllı Filtreler
Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Divriği Alt Bölgeleri
Gecelik Oda Fiyatı
Tüm Fiyatları Gör
Yıldız Sayısı
Konaklama Tipi
Tesis Türü
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Operatörler

Divriği Ulu Camii Yakınındaki Oteller

Divriği için {{ (filteredHotels).length}} / 4 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

    Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.
Sertifikalı

{{ hotel.adi }}

{{ hotel.point == '10' ? hotel.point : parseFloat(hotel.point) }}
{{ hotel.turu }}
{{ hotel.location }} / {{ hotel.il_adi }}
{{ hotel.phone_label }} Rezervasyon İçin Arayın {{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı Tesisi Ücretsiz Ara Tesisi Ücretsiz Ara
Öne çıkan teklif
{{ generateDiscountPrice(price.discount, price.price ) }} {{ price.currency }}
-{{ price.discount | number:0 }}%
{{ price.price }} {{ price.currency }}
Tesis Fiyatı
Otel Fiyatı
Otel Web Sitesi
{{kal_aff_data[price.providerId].name}}
{{kal_aff_data[price.providerId].name}}
Diğer Fiyatları Göster

Divriği Ulu Camii Yakınındaki Oteller

`Sivas`’a bir seyahat programınız varsa ve şehrin gezilecek yerlerini merak ediyorsanız, Divriği Ulu Camii’ni ziyaret etmenizi öneririz. Cami, `Divriği`’de bulunmakta olup, 1228-1229 yılları arasında inşa ettirilmiştir. Mengücekli Beyi Ahmed Şah’ın yaptırmış olduğu cami, 1985 yılında UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yerini almıştır. Benzersiz bir mimariye sahiptir bu cami. Mimarlar tarafından bir şaheser olarak adlandırılır.

Sayfamızda bulunan fotoğraflarda, caminin benzersiz bitkisel bezemeleri ve üç boyutlu detaylı geometrik sitilleri görünmese de, caminin bu özelliklerine mutlaka yakından şahit olmalısınız. Divriği Ulu Camii yakınındaki otellerin birinde konaklayarak, camiye kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Divriği Ulu Camii çevresindeki otelleri ve otel fiyatlarını seyahatinize çıkmadan önce araştırıp fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Sivas gezinize dahil etmeniz gereken çok yer olacak. [mekan=egricimen-yaylasi]Eğriçimen Yaylası[/mekan], [mekan=todurge-golu]Tödürge Gölü[/mekan], [mekan=sivas-cifte-minareli-medrese]Sivas Çifte Minareli Medrese[/mekan] ve [mekan=sizir-selalesi]Sızır Şelalesi[/mekan] gezi listenize eklemenizi önerdiğimiz yerlerden sadece birkaçıdır.Sivas'ın Divriği ilçesinde bulunan Divriği Ulu Camii eşsiz yapısıyla dünya sanat tarihinde yerini almıştır.

1228 yılında Anadolu Selçuklu Devletine Bağlı Mengücek Beyliği'nin başında olan Ahmet Şah'ın eşi Melike Turan tarafından inşa ettirilmiştir. Bitişiğinde bulunan Darüşşifa da onlara ait eserlerdendir. Bu yapının bulunduğu kasabada fazlasıyla Selçuklu eseri bulunmaktadır. Üç boyutlu detaylı geometrik stillerin ve bitkisel bezemelerin bulunduğu caminin bir örneği daha yoktur. Bu sanat tarihçileri ve mimarlar tarafından söylenmektedir.

Dört kapısı bulunan cami ve darüşşifanın isimleri; Kuzey Taç Kapısı, Şifahane Taç Kapısı, Şah Mahfili Taç Kapısı ve Cami Batı Taç Kapısı'dır. Mimarlık ve mühendislik harikası olan Divriği Ulu Camii, en önemli yapılardan biri olup, mutlaka görülmesi gereken yerlerden sadece biridir. Bu camiyi gezdiğiniz sırada bol bol fotoğraf çekmeyi unutmayın.

5 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
5
0 (850) 602 34 28
Güllüoğlu Otel
Selevat Tepe Mevki
Divriği / Sivas
Türkiye
10

-

Temiz ve güvenli bir otel. Fiyat-kalite dengesi iyi. Kahvaltısı ortalamanın üzerinde. İş ve tatil için uygun. Tavsiye ederim.

5
0 (850) 602 30 19
Divriği Otel
Esentepe Sk. No:100
Divriği / Sivas
Türkiye
2

-

Otel tanıtımını yaparken büyük odaları gösterip standart odalarımız böyle dediler. Ardından otele giriş yaptığımızda küçücük adım atılmayacak kadar odayı verip standart bu dediler. Yetkili ile görüştüğümüzde ilgilenmeyip üzerine oda değişikliği hakkında yardımcı olmadı. Otelden kesinlikle memnun değilim.

5
0 (850) 602 30 19
Divriği Otel
Esentepe Sk. No:100
Divriği / Sivas
Türkiye
2

-

Gösterdikleri odalar ve kalmak için ayırdıkları odalar aynı değil. Söyledikleri fiyata daha küçük odaları ayarlıyorlar. Otelden hiç memnun kalmadım.

5
0 (850) 602 30 19
Divriği Otel
Esentepe Sk. No:100
Divriği / Sivas
Türkiye
3

-

İlk önce büyük odaları gösterip insanları kandırıyorlar. Daha sonra küçük oda veriliyorlar. Fiyatlar aynı dendiği halde ilk gösterilen odaya daha fazla ücret çıkıyor. Kahvaltı kötüydü. Başka otel bakın derim. Düğün gecemde sıkıntı yaşattılar. Siz siz olun gözünüzle görmediğiniz odayı kesinlikle uzaktan rezerve etmeyin.

5
0 (850) 602 30 19
Divriği Otel
Esentepe Sk. No:100
Divriği / Sivas
Türkiye
9

-

Beklentilerimizin üzerinde. Temiz, şirin. Divriği çok güzel bir yer. Tavsiye edilir.

Divriği Ulu Camii Yakınındaki Oteller Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Son 3 günde, Neredekal kullanıcıları Divriği Ulu Camii Yakınındaki Oteller için ₺ den başlayan fiyatlarla çift kişilik oda buldu. Ortalama fiyat 0 ₺ dir.

Son 72 saatte, kullanıcılar bu gece için Divriği Ulu Camii Yakınındaki Oteller otellerinde ₺ ile ₺ fiyatları arasında otel buldu.

Son 72 saatte, kullanıcılar bu hafta sonu için Divriği Ulu Camii Yakınındaki Oteller otellerinde ₺ den başlayan fiyatlarla oda buldu. 4 yıldızlı otel fiyatları ₺ den başlıyor.

Neredekal aracılığıyla en çok aranan oteller semtlerindedir.

Arama formunda gelen Yakınımdaki Oteller alanına tıklayarak, konumunuza yakın otelleri listeleyebilirsiniz.