Sivas bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Sivas Aktiviteleri

Tarihi İpek Yolu güzergahlarının kesiştiği bir yerde konumlanmış ve ünlü Kral Yolunun da geçtiği önemli ve özel bir şehirdir Sivas.Sivas Görülecek Yerler - Sivas En İyi 10 Yapılacak Şey

Tarihi İpek Yolu güzergahlarının kesiştiği bir yerde konumlanmış ve ünlü Kral Yolunun da geçtiği önemli ve özel bir şehirdir Sivas.
İç Anadolu Bölgesi'nin doğal güzellikler ve tarihi değerlerle ilmek ilmek işlenmiş şehridir Sivas. Tarihi İpek Yolu güzergahlarının kesiştiği bir yerde konumlanmış ve ünlü Kral Yolunun da geçtiği önemli ve özel bir şehirdir burası. Geçmişten günümüze önemli bir yer taşıyan Sivas, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulduğu yerdir. Şifalı sulara ev sahipliği yapan kaplıcaları, merkezi konumu ve kültürel zenginlikleri ile dikkat çeken Sivas, size unutamayacağınız bir tatil yaşatmak için sabırsızlanıyor. Konaklama seçenekleri için uygun Sivas otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Kış Sporları: Sivas ve çevresinde kış sporları için seçenekler mevcuttur. Temiz havanın başınızı döndüreceği Yıldız Dağı'nda kayak, dağ yürüyüşü, snowboard, at binme gibi aktivitelerle tatilinize renk ve eğlence katabilirsiniz.

Alışveriş: Sivas çarşısında kendiniz ve sevdikleriniz için birçok hediyelik seçeneği mevcuttur. Tatiliniz bitmeden hem çarşıda uzun bir yürüyüşe çıkabilir, hem de yöresel eşyalardan satın alabilirsiniz. Ahşap oyuncaklar, çarık, gümüş takılar, yün çorap, Sivas kilimleri, ağaçtan yapılan ağızlıklar, yün ve sık ilmeklerle dokunan halılar en çok tercih edilen yöresel eşyalar arasında gelir.

Doğa Yürüyüşü: Bölgede doğa yürüyüşü yapabileceğiniz birçok parkur vardır. İsterseniz İç Anadolu Bölgesini gölgeleyen uçsuz bucaksız bozkırda yürüyüş yapabilirsiniz, isterseniz ormanlık alanlarda, isterseniz de mahalle aralarında, çarşıda uzun bir yürüyüşe çıkabilirsiniz. Hepsinden ayrı bir zevk alacak ve şehrin keşfetmediğiniz yanlarını keşfedeceksiniz.

Tödürge Gölü Buz Altı Dalışları: Özellikle son yıllarda dikkat çeken aktivitelerden biridir Sivas'ta yapılan buz altı dalışları. Her yıl Sualtı Sporları Federasyonu ve Sivas Alpin Doğa Sporları Kulübü'nün organize ettiği buz altı dalışları ziyaretçiler ve yöre halkı tarafından yoğun ilgi görüyor. Ülkenin dört bir yanından birçok dalgıcın da katıldığı bu etkinlik bayram coşkusu tadında geçiyor. Farklı bir tecrübe yaşamak ya da izlemek isterseniz buz altı dalışları iyi bir seçenek olabilir.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın