search icon
Giriş
30 Haziran Çar.
Çıkış
01 Temmuz Per.

Navigate forward to interact with the calendar and select a date. Press the question mark key to get the keyboard shortcuts for changing dates.

Navigate backward to interact with the calendar and select a date. Press the question mark key to get the keyboard shortcuts for changing dates.

Kişi
2 Yetişkin, 0Çocuk
Harita
map marker iconHaritayı görüntüle
Filtreler
Temizle
Konaklama Tipi
Sağlık ve Güvenlik
Konsept/Tema
Tesis Türü
Popüler Filtreler
Fiyat Aralığı
Kendi bütçenizi belirleyin
Olanaklar
Spa & Sağlık
Çocuk İhtiyaçları

Zara Otelleri

Zara için 1 otel listelendi.

Garden Zara Hotel

Kent Oteli
Tüm Yıl Açık
Neredekal.com
5/5
Zara merkezine 1.8 km uzaklıkta
180 TL180 TL
1 gece fiyatı:fiyatı:180 TL
İNCELE
  • Oda-Kahvaltı
En Uygun Fiyat
180 TL
Odamax
Otelz.com
180 TL
180 TL'den başlayan fiyatlarla

Zara Otelleri

Zara Otelleri

Sivas iline bağlı bir ilçe olan Zara, Neolitik dönemden bu yana geniş, sulak ve bereketli arazilere sahip olması nedeniyle favori yerleşim birimleri arasında yer alıyor. Sivas'ın en büyük gölüne sahip olan bereketli toprak, ortasından kesen Kızılırmak ve toprakları içinde doğan Yeşilırmak kıyılarına kurulu düzeni ile kendine hayran bırakıyor. Tarihinde Kösedağ Savaşı'na ev sahipliği yapmış engin belde, etrafındaki diğer ilçelerden daha gelişkin ve ayrıcalıklı yanıyla dikkat çekiyo

Zara Otelleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

En iyi Zara otelleri hangileridir?
En iyi Zara otelleri kolay ulaşım sağlanabilecek oteller olduğu gibi, aynı zamanda en sık tercih edilen konaklama alternatifleri arasında da yer alıyor. Genellikle merkezi konumları ile dikat çeken Zaradaki merkezi oteller farklı konsept seçenekleri ile ön plana çıkıyor. Bu tesisler otel, butik otel ya da pansiyon gibi alternatiflerinin yanı sıra oda-kahvaltı, yarım pansiyon ve tam pansiyon gibi seçenekleriyle de ayrışıyor. Dolayısıyla Zaradaki en iyi oteller ya da çevresindeki tesisler arasında kendisine en uygun tesis arayışında olan tatilcilerin bu detayları göz önünde bulundurmaları gerekiyor. Zaradaki en iyi oteller listesinin başında alakart restoran, otopark, ücretsiz Wi-Fi erişimi, oda servisi gibi olanaklara sahip olan; https://www.neredekal.com/zara-otelleri 5 yıldızlı ya da 4 yıldızlı oteller, daha sonra apart oteller, pansiyonlar geliyor.
Zara otelleri Sivas merkez arası mesafe nedir?
Sivas'ın ilçesi Zara mevkiinde yer alan Zara merkez otelleri Sivas arası mesafe 75 kilometre, Zara merkez oteller Sivas arası süre ise 59 dakika olarak gösteriliyor. Konaklanacak yerin bölgenin önemli noktalarına yakın olmasını tercih edenler, doğa ile iç içe olup kafa dinlemek isteyenler, üst düzey konfor beklentisinde olanlar ya da oteli yalnızca uyumak için kullanma niyetinde olan tatilciler Zara'da istedikleri özelliklerde otelleri rahatlıkla bulabiliyor. Ultra lüks oteller gibi Zara merkez ucuz otel konsepti de bölgenin farklı noktalarına yayılmış durumda. Erken rezervasyon yaptıranlar Zara'da çok daha uygun fiyatlara konaklama yapabiliyor. Sivas ve Zara merkez otelleri arası mesafe kısa olması sebebiyle bölgede tercih edilen konaklama yerleri arasında dikkat çekiyor.
Zara otelleri çevresinde gezilebilecek yerler nerelerdir?
Genellikle Kızılırmak havzası etrafına yerleşmiş olan Zara ilçesi, tarihi açısından dikkat çeken bölgelerin içinde yer alıyor. Burada yapılan arkeolojik araştırmalarda Neolitik dönemden taş oyması birçok kalıntıya rastlanılmış olması, Milli Mücadele döneminde yaşanan bir takım ayaklanmaların burada da olması, Mustafa Kemal Atatürk'ün bu dönemlerde sık sık bölgeye uğraması derken Zara tarihi birikimi açısından önemli bölgelerden birisi sayılıyor. Bu sebeple yolu Sivas'a düşen çoğu ziyaretçi Zara'yı görmeden dönmüyor denilebilir. Zara otelleri çevresinde gezilebilecek yerler arasında birçok yer alıyor. Bunlardan en önemlileri, Osmanlı dönemindeki kayıtlarda Zaralızade Mehmet Paşa camisi olarak geçen Çarşı-Meydan Camii. Bunun dışında İlçe merkezinde günümüze kadar korunarak gelmiş ve özel mülkiyette olan Zara konakları mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Zara merkez gezilecek yerler için ayrıca Tödürge Köyü içinde yer alan Tödürge Mağaraları, Zara Kaya mağaraları, Tödürge gölü ve çeşitli alanlara yayılmış türbeler sayılabilir. Zara ziyaretiniz öncesinde Zarada gezilmesi gereken yerler için Sivas gezi rehberi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. https://www.neredekal.com/zara -otelleri
Zara otelleri ulaşım imkanları nelerdir?
Zara otelleri ulaşım imkanları neredeyse tüm ziyaretçiler tarafından sorulan sorular arasında yer alıyor. Zara otellerine ulaşım tercih edeceğiniz seyahat biçimine göre değişkenlik gösterse de şehir merkezinde bulunan çok çeşitli ulaşım araçları ile otellere kolaylıkla ulaşım sağlanıyor. Zara otelleri fiyat ve hizmet kalitesi bakımından da değişiyor. Seçeceğiniz otelin yıldız sayısı, sunduğu hizmetler ve alacağınız ekstra olanaklara göre fiyatlar yükseliyor. Eğer daha uygun fiyatlarda bir konaklama istiyorsanız Zara otelleri butik hizmet de veriyor. Bütçenize göre Zara otelleri en ucuz fiyatları sizler için sunuyor. Bu otellere ulaşım seçenekleri arasında toplu taşıma araçları, taksi gibi ulaşım araçları yer alıyor.