Divriği Otelleri

Tarihi cazibesi ve doğal güzellikleri ile Divriği, ülkemizin mutlaka görülmesi gereken yerlerinden biri…Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

İndirim ve Fırsatlar

Türü

Konaklama Tipi

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Aktiviteler

Divriği Otelleri

Toplam 2 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Lütfen seçiniz
  • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

Divriği Otelleri ve Divriği Otel Fiyatları

Tarihi cazibesi ve doğal güzellikleri ile Divriği, ülkemizin mutlaka görülmesi gereken yerlerinden biri…

Sivas'ın bir ilçesi olan Divriği, Doğu Anadolu Bölgesi'nde bulunuyor. Fırat Nehri'nin bir kolu olan Çaltı Çayı Vadisi kenarında kurulan Divriği'nin doğusunda İliç ve Kemaliye, batısında Kangal, kuzeyinde İmranlı ve Zara, güneyinde ise Arguvan, Arapgir, Hekimhan ilçeleri yer alıyor.

Divriği'nin en önemli tarihi cazibe merkezi ise Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası. Geçmiş yıllarda Mezopotamya'da demir ihraç ederek zenginliğini artıran Divriği'de, Ortaçağ'da inşa edilen camii, her yıl hatırı sayılır ölçüde turist çekiyor. Otlaklarla kaplı serin ve yüksek dağlar, toprak veriminin düşüklüğü ise Divriği'de yaylacılığı ön plana çıkarmış.

Tüm bu yönleriyle turizm potansiyelini gün geçtikçe arttıran Divriği'de, konaklama yapabileceğiniz pek çok alternatif bulunuyor. Divriği otellerinin en büyük özelliği, misafirlerine evlerindeki rahatlığı sağlıyor olmaları. Bu da Divriği otellerinde oldukça konforlu bir konaklama gerçekleştireceğiniz anlamına geliyor. Çoğu Divriği otelinin yeşilin her tonunu görebileceğiniz eşsiz bir manzaraya ev sahipliği yapan birer teras da bulunuyor.

Siz de, yakın bir zaman içerisinde Sivas'ın cazibe noktalarından biri olan Divriği'yi ziyaret etmeyi planlıyorsanız eğer, Divriği otelleri arasından size en uygun olanında rezervasyon yaptırabilirsiniz. Vakit kaybetmeden sitemiz üzerinde yer alan Divriği otellerini incelemeye başlayabilirsiniz.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Sivas'ın ilçelerinden biri olan Divriği'de uygun fiyatlı pek çok konaklama alternatifi yer alıyor…

Doğu Anadolu Bölgesi'nin en güzel şehirlerinden biri olan Sivas'ın bir ilçesi Divriği. Doğusunda İliç ve Kemaliye, batısında Kangal, kuzeyinde İmranlı ve Zara, güneyinde ise Arguvan, Arapgir, Hekimhan ilçelerinin bulunduğu Divriği, Fırat Nehri'nin bir uzantısı olan Çaltı Çayı Vadisi'nin yanı başında yer alıyor.

Geçmiş yıllarda Mezopotamya'da demir ihraç ederek zenginliğini artıran bölgede, Ortaçağ'da inşa edilen Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası, Divriği'nin en önemli tarihi cazibe merkezlerinden biri olma özelliği taşıyor. Yüksek, serin ve tepeleri otlaklarla kaplı dağları ile Divriği, yaylacılığı ile de ön plana çıkmış bir yer. Bunda Divriği'nin toprak verimliliğinin de düşük olmasının da etkisi büyük elbette.

Divriği'de uygun fiyatlı birçok konaklama alternatifi de bulunuyor. Daha çok otelin hizmet kalitesine ve misafirlerine sunduğu olanaklara göre değişen Divriği otel fiyatları, her gelir düzeyine hitap edebiliyor. Oldukça ekonomik olan Divriği otel fiyatları kişi başı olarak değerlendiriliyor. Çoğu zaman Divriği otel fiyatlarına konaklama ile birlikte kahvaltı da dahil oluyor. Genel olarak 2017 Divriği otel fiyatlarının 60-70 TL civarında olduğunu söyleyebiliriz.

Siz de, yakın bir zaman içerisinde hem yeşilin tadını çıkarabileceğiniz hem de kültürel zenginliklerle dolu bir Divriği gezisi planlıyorsanız eğer, bütçenize uygun olan bir Divriği otelinde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Unutmayın, erken rezervasyon Divriği otel fiyatlarından çok daha uyguna yararlanmanızı sağlayabilir. Vakit kaybetmeden sitemiz üzerinde yer alan Divriği otellerini ve Divriği otel fiyatlarını incelemeye başlayabilirsiniz.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın