Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Cumalıkızık Köyü Müzesi
Cumalıkızık Köyü Müzesi - Görsel 1
Cumalıkızık Köyü Müzesi - Görsel 2
Cumalıkızık Köyü Müzesi - Görsel 3
Cumalıkızık Köyü Müzesi - Görsel 4
5 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Cumalıkızık Köyü Müzesi Hakkında

Cumalıkızık Köyü Müzesi, yeşil Bursa’ nın en eski yerleşim bölgelerinden biri. Yaklaşık 700 yıllık tarihi geçmişiyle Osmanlı’ nın kuruluşundan Cumhuriyet dönemine oradan da günümüze kadar gelebilen bu tarihi köy, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ nde yer alıyor.

Cumalıkızık Köyü’ nde yer alan bu müze Cumalıkızık Köyü Müzesi, ziyaretçilerini tarihin eski sayfalarında nostaljik bir gezintiye çıkararak, bölgenin ve köyün geçmiş yaşamı, örf, adet ve genekleri hakkında bilgilendiriyor. Geçmiş zamanı adeta günümüze taşıyan bu müze. 22 Haziran 2015 tarihinde Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilenen yüzüyle halkın ziyaretine açıldı.

Cumalıkızık Köy Müzesi iki katlı tarihi bir yapıda bulunuyor. Cumalıkızık Köyü Müzesi’ nde Cumalıkızık halkının geçmişten gelen yaşam tarzını inceleyerek tarihi bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Müzede sergilenen eserlerle tarihi havayı içinize çekerek o atmosferi de birebir yaşama şansını elde edebilirsiniz. Bursa

için keyifli bir planlama yapmak istiyorsanız Bursa otelleri ve Cumalıkızık otelleri adresini ve Bursa gezilecek yerler adresini ziyaret etmeyi unutmayın.

Yorum / Değerlendirme

Cumalıkızık Köyü Müzesi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?