Çemberlitaş Görülecek Yerler

Farklı medeniyetlerden izler taşıyan Çemberlitaş, tarihi değerleriyle ve diğer gezilecek alanlarıyla keyifli bir yolculuk için sizleri bekliyor.Çemberlitaş Görülecek Yerler - Çemberlitaş En İyi 10 Yapılacak Şey

Farklı medeniyetlerden izler taşıyan Çemberlitaş, tarihi değerleriyle ve diğer gezilecek alanlarıyla keyifli bir yolculuk için sizleri bekliyor.

Çemberlitaş'ta yapılacaklar listenizi hazırlamadan önce, sizler için hazırladığımız bu sayfamıza bir göz atın.

İstanbul'un en kalabalık ilçelerinden biri olan Fatih'teki Çemberlitaş semtinde keyifli bir alışveriş yapmadan gezinizi kesinlikle sonlandırmayın. Çemberlitaş'taki mağazaların dışında Kapalı Çarşı'da güzel bir gün geçirebilir tarihi bir atmosfer eşliğinde Kapalı Çarşı'yı keşfetme imkanı yakalayabilirsiniz.

Kapalı Çarşı'ya ilk adımı attığınızda burnunuza keskin bir baharak kokusu dolacak ve ardından kuruyemiş dükkanları, hediyelik eşya dükkanları karşılayacak sizleri. Birbirinden canlı renklerin arasında alışveriş yaparken, aynı zamanda eğlenceli bir gezinin içinde bulacaksınız kendiniz.

Çemberlitaş'ta yapmanızı önerdiğimiz bir diğer aktivite ise; semtin tarih kokan sokaklarında güzel bir yürüyüş yapmanız olacak. Gün içerisinde çok hareketli olan sokaklar en güzel halleriyle sizlere semt hakkında kısa bilgiler verecek.

Bu arada Çemberlitaş Sütunu, Çemberlitaş Hamamı'nı, Yılanlı Sütun'u, Beyazıt Meydanı'ndaki ve Sultanahmet Meydanı'ndaki tarihi yapıları gezmek için bir iki gününüzü ayırmadan gezinizi kesinlikle sonlandırmayın.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın