Termal Turizmin Parlayan Yıldızı: Afyon, Türkiye

Termal Turizmin Parlayan Yıldızı: Afyon

Yorum Yok

Rota Önerileri Editor

Termal Turizmin Parlayan Yıldızı: Afyon

Kurtuluş ateşinin yakıldığı "Ordular ilk hedefiniz Akdeniz'dir" emrinin verildiği Afyon, şifalı sularının çevresine birbirinden güzel oteller inşa ederek termal turizmin başkenti olmayı hak etti...

Daha çok sucuk, mermer ve lokumu ile ünlü olan Afyon, sağlık turizmini de ana öğelerinin arasına ekleyerek turizmde önemli bir yer edindi. 1980'li yıllarda iş adamlarının konaklayacağı yeterli düzeyde otel olmaması, imar çalışmalarını hızlandırdı.

Türkiye'nin ilk özel termal yatırımına da ev sahipliği yapan Afyon, son yıllarda büyük ve lüks termal otelleri ile göz dolduruyor.

Afyon termal otelleri, il merkezinde ve çevre beldelerde yükseliyor. Gazlıgöl, Sandıklı ve Afyonkarahisar'da birçok Afyon termal oteli hizmet veriyor. Yılın hemen her mevsiminde misafirlerin ağırlayan Afyon termal otelleri daha çok kış aylarında, soğuk günlerde tercih ediliyor.

Afyon termal otelleri su ile gelen sağlığı sunarken sağladığı sosyal imkanlarla da misafirlerini memnun etmeyi başarıyor. Gerek büyükler için, gerekse çocuklar için özel alanlar bulunuyor.

Afyon termal otelleri, sağlık turizminin en iyisini sunmayı hedeflerken, konuklarına restoranlarda en iyi yemekleri sunmayı da ihmal etmiyor. Vücudunuzun ve sağlığınızın termal sulara ihtiyacı olduğunu hissediyorsanız, Afyon termal otellerini tercih edin.

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)