Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Konaklama Önerileri
Sevgililer Günü’ne Özel Tiny House Mekanları

Sevgililer Günü’ne Özel Tiny House Mekanları

Paylaş
Gülnur Sağlam  
Eklenme: 08 Şubat 2022
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
Sevgililer Günü’ne Özel Tiny House Mekanları
Tiny house, yıllardır sosyal medya hesaplarını süsleyen sıcak ve doğal bir görüntü. Herkesin içinde olmayı istediği tiny house konaklama kavramının artık ülkemizde de yaygınlaştığını biliyor muydunuz? Küçük ev mottosu ile yola çıkan tiny house konsepti, sınırlı bir alanda dünyanın en keyifli konaklama seçeneğini sunuyor. Minimalizm akımı ile daha da popüler hale gelen tiny house mekanları ülkemizde de kendine yer buluyor. Özellikle yaklaşan sevgililer günü için ufak bir kaçamak yapmayı planlıyorsanız Türkiye’nin pek çok yerinde bulunan tiny house’ları değerlendirebilirsiniz. İşte Türkiye’nin ön plana çıkan tiny house mekanları;

Hayal Tadında - Birgi, İzmir

Sevgililer Günü’ne Özel Tiny House Mekanları

Birgi’nin, İzmir’deki en otantik, en korunaklı ve en keyifli köylerinden biri olduğunu bilmeyen yoktur. Doğal güzelliklerine tarih bir esinti ekleyen Birgi, tiny house konusunda ön plana çıkan yerlerden biri. Oldukça cömert bir coğrafyaya sahip olan bu bölgede, mimarisi ile sizi mest eden tiny house mekanlarına rastlayabilirsiniz. Birgi, “Hayal Tadında” adlı tiny house konaklama alanları ile görenleri kendine hayran bırakıyor. Burası 14 dönümlük bir çiftlikte arazisi olarak sizi karşılıyor. Eski İngiliz çoban evi olarak da bilinen bu alan, mimari stiliyle de fark yaratıyor. Otantik bir mekanda sevgililer gününü kutlamak istiyorsanız harika bir mekan.

Pamera Garden - Beykoz, İstanbul

Sevgililer Günü’ne Özel Tiny House Mekanları

İstanbul’da yaşıyorsanız ve fazla uzaklaşmadan tiny house konforunu deneyimlemek istiyorsanız istikamet Beykoz. Burası doğa içinde olmak isteyenlerin seveceği işletmelerden biri. Pamera Garden, Beykoz’da konumlanmış meşhur tiny house noktası olarak karşınıza çıkıyor. Karadeniz ve Marmara esintilerini bir araya getiren Pamera Garden’da bolca yeşil alan gördüğünüzde oldukça şaşırabilirsiniz. Pamera Garden geniş bir arazi üzerinde konumlanan ve çok sayıda tiny house mekanına ev sahipliği yapan bir alan. Alışılagelmiş tiny house seçeneklerinden en önemli farklı kahvaltı hizmeti de veriyor olması. Üstelik her evin ayrı bahçesi olduğu için burada kendinizi çok daha özel hissedeceksiniz. Sevgililer gününde şehrin çok dışına açılmak istemiyorsanız, Pamela Garden için erkenden rezervasyon yaptırmayı unutmayın deriz!!

The Cabin - Yanıklar Köyü, Fethiye

Sevgililer Günü’ne Özel Tiny House Mekanları

Yanıklar Köyü, Fethiye’nin bir başka güzel olan noktalarının başında geliyor. Bölgenin en nev-i şahsına münhasır köylerinden biri olarak karşınıza çıkan Yanıklar Köyü, sizi büyüleyici bir tatile davet ediyor. Belirli kitleler tarafından bir ayrı sevilen Yanıklar Köyü, hem modern hem kendi geleneklerini sürdüren muhteşem bir alan. Bu köyü ve buradaki tiny house mekanlarını diğerlerinden ayıran belli farklar bulunuyor. En önemli fark ise ekolojik yaşam biçimini benimseyen kişi ve işletmelerin yoğun olması. Köyün ön plana çıkan işletmelerinden biri olan The Cabin, kocaman bahçesi ve aromatik bitkileri ile hem gözünüze hem de gönlünüze hitap ediyor. Sevdiklerinizle tiny house mekanında konaklamanın tadını çıkarırken, nefesinizi açan ormanlarda keyifli yürüyüşler yapabilirsiniz.

Albizia - Gökova, Muğla

Sevgililer Günü’ne Özel Tiny House Mekanları

Muğla’nın kite surf durağı olan Gökova’da tiny house konseptinde hizmet veren işletmeler olduğunu biliyor muydunuz? Burası tertemiz havası ve doğasıyla Ege’nin en sevilen tatil beldelerinden biri olsa da, artık tiny house için gelenlerin sayısı bir hayli fazla olacak. Doğanın ve sakinliğin kucakladığı bu bölge tam tiny house tarzına uygun. Albizia, tiny house mekanlarıyla buranın öne çıkan işletmesi oluyor. Bölgenin doğasını ve sakinliğini en iyi yansıtan bölge hiç şüphesiz Albizia’nın bulunduğu yer. Buradaki tiny house’da yüzme havuzu, açık hava sineması, açık hava jakuzisi gibi çarpıcı ve konforlu detaylara hayır diyemeyeceksiniz. Albizia, adeta anlatılmaz yaşanılır türden bir tiny house. Rezervasyon yaptırırken tiny house oteli olarak geçtiğini görebilirsiniz. Burasıyla ilgili bilmeniz gereken en önemli detay, tiny house olmasına karşın bazı alanların ortak kullanım olması.

Vagona Tiny House - Çamlıhemşin, Rize

Sevgililer Günü’ne Özel Tiny House Mekanları

Rize’de bir tiny house var mı, dediğinizi duyar gibiyiz? Doğasıyla insanı büyüleyen Çamlıhemşin tam anlamıyla tiny house için yaratılmış bir bölge. Rize’de konaklama için standartın dışında bir mekan arayanlar rotasını Çamlıhemşin’deki Vagona tiny House’a çeviriyor. Vagona Tiny House, tam olarak Fırtına Deresi kenarına kondurulmuş Karadeniz’ özgü bir mimari. Adıyla uyum olan bu tiny house görünüm olarak da gerçekten bir vagon. Harika konumu ve nefes kesen manzarası ile Vagona Tiny House size, sevgililer gününde dış dünyayı unutma fırsatı sunuyor.

Abant Camping - Abant, Bolu

Sevgililer Günü’ne Özel Tiny House Mekanları

Abant hem Ankaralıların hem de İstanbulluların en çok sevdiği tatil bölgesi. Konum olarak yakın ve fazla uğraştırıcı olmayan Abant’ta daima Ankaralı ve İstanbulluları görebilirsiniz. Her mevsim ayrı bir güzellik sunan Abant, farklı işletmelere ev sahipliği yapıyor. Son zamanların popüler mekanlarından olan tiny house konsepti de Abant’taki yerini çoktan almış bile. Abant Camping, doğanın içinde sade ve huzurlu bir konaklama alanı olarak karşınıza çıkıyor. Tiny house’dan ayağınızı dışarı attığınız andan itibaren yeşilin kucağına düşüyorsunuz desek abartmış sayılmayız. Dağ ve göl manzarası da tiny house’ı vazgeçilmez yapan en büyük avantajı. Sevgilinizle manzaranın tadını çıkarırken harika bir romantik hatıra yaşamış olacaksınız.

Cumbul Tiny House - Nilüfer, Bursa

Sevgililer Günü’ne Özel Tiny House Mekanları

Cumbul Tiny House’un en önemli özelliği sahiplerinin hem evlerin üreticisi hem de işletmecisi olmaları. Burada şehrin gürültüsünden kaçıp sığınabileceğiniz harika bir tiny house deneyimi sizi bekliyor. Cumbul Tiny House’un dikkat çeken özelliklerinden biri, bazen insanların tiny house deneyimi kazanmak için öncelikle burada deneyimlemeye geliyor olmaları. Cumbul Tiny House, sevgililer gününde sakinliği arayan ve şehre de yakın olmayı isteyen çiftler için harika bir alternatif. Sevgililer Günü’ne Özel Tiny House Mekanları

Sevgililer Günü’ne özel Tiny House konaklama seçenekleri ile sizi başbaşa bırakıp, bu özel günü daha eşsiz kılmak için Sevgililer Günü önerilerimizi okuyabileceğiniz Neredekal.com’un derlediği Keşif Rehberi sayfasına bakabilirsiniz! Daha fazla Sevgililer Günü konaklama seçenekleri öğrenmek için Romantik Oteller sayfasına bakıp tercih ettiğiniz kriterlere göre filtreleme yaparak fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Assos Kartal Yuvası

Assos Kartal Yuvası

Anonim 
08.11.2010
Aquapark Bulunan Termal Oteller

Aquapark Bulunan Termal Oteller

Seyhan Ahen 
27.01.2023
Aile Havuzu Bulunan Termal Oteller

Aile Havuzu Bulunan Termal Oteller

Seyhan Ahen 
27.01.2023