Marmara Adası'nda Huzurlu Bir Tatil, Haber - Duyuru

Marmara Adası'nda Huzurlu Bir Tatil

Görüşünüzü Paylaşın Yorum Yok

Haber - Duyuru Editor

Marmara Adası'nda Huzurlu Bir Tatil

Dünya üzerinde rutubet içermeyen sayılı adadan biri olan Marmara Adası, doğayla baş başa bir tatil garantisi veriyor.

Yeşille mavinin kucaklaştığı kıyılar, denize uzanan etkileyici plajlar ve adanın kendine has dinginliği, bu güzel tatil yöresini öne çıkarmayı başarıyor. Dünya üzerinde rutubet içermeyen sayılı adadan biri olan Marmara Adası, aynı zamanda temiz havası ve bol oksijeniyle tatilcilere yenilenme fırsatı sunuyor. Rutubeti adını aldığı mermerlere aktaran adanın temel geçim kaynağıysa, balıkçılık.

Hemen her gün İstanbul’un o kendisine has gürültüsünü yaşayan biriyseniz, bu adanın dinginliğine alışmanız biraz zaman alabilir. Ancak gün batımını izlediğinizde ve temiz havayı ciğerlerinize doldurduğunuzda, bu adanın keyfini çıkarmaya başlayacaksınız.

Adanın en yüksek yeri Radar Tepe olarak da bilinen İlyas Tepe, adeta denize kafa tutarcasına yükselişi, vahşi ve sarp görüntüsü, denizi ve denizle kaynaşmış insanıyla özel bir konum ve niteliğe sahip. Doğal güzelliği bozulmamış olan adada; zeytin, fıstık, ceviz ve çınar ağaçları bir arada bulunuyor.

Adada yer alan bir diğer köy olan Çınarlı Köyü, isminden de anlaşılacağı gibi yüzyıllara meydan okuyup günümüze kadar ayakta kalmayı başaran, tarihi eser niteliğindeki çınarlarıyla ünlü. Köy, ince kumlu sahil şeridine sahip, temiz ve berrak deniziyle sakin ve doğayla baş başa bir tatil garantisi veriyor.

Haberin tamamı için: Hafta Sonu / 15-21 Ağustos

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler

E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)