Marmara Adası'nda Huzurlu Bir Tatil, Rota Önerileri

Marmara Adası'nda Huzurlu Bir Tatil

1 Yorum

Rota Önerileri Editor

Marmara Adası'nda Huzurlu Bir Tatil

Dünya üzerinde rutubet içermeyen sayılı adadan biri olan Marmara Adası, doğayla baş başa bir tatil garantisi veriyor.

Yeşille mavinin kucaklaştığı kıyılar, denize uzanan etkileyici plajlar ve adanın kendine has dinginliği, bu güzel tatil yöresini öne çıkarmayı başarıyor. Dünya üzerinde rutubet içermeyen sayılı adadan biri olan Marmara Adası, aynı zamanda temiz havası ve bol oksijeniyle tatilcilere yenilenme fırsatı sunuyor. Rutubeti adını aldığı mermerlere aktaran adanın temel geçim kaynağıysa, balıkçılık.

Hemen her gün İstanbul’un o kendisine has gürültüsünü yaşayan biriyseniz, bu adanın dinginliğine alışmanız biraz zaman alabilir. Ancak gün batımını izlediğinizde ve temiz havayı ciğerlerinize doldurduğunuzda, bu adanın keyfini çıkarmaya başlayacaksınız.

Adanın en yüksek yeri Radar Tepe olarak da bilinen İlyas Tepe, adeta denize kafa tutarcasına yükselişi, vahşi ve sarp görüntüsü, denizi ve denizle kaynaşmış insanıyla özel bir konum ve niteliğe sahip. Doğal güzelliği bozulmamış olan adada; zeytin, fıstık, ceviz ve çınar ağaçları bir arada bulunuyor.

Adada yer alan bir diğer köy olan Çınarlı Köyü, isminden de anlaşılacağı gibi yüzyıllara meydan okuyup günümüze kadar ayakta kalmayı başaran, tarihi eser niteliğindeki çınarlarıyla ünlü. Köy, ince kumlu sahil şeridine sahip, temiz ve berrak deniziyle sakin ve doğayla baş başa bir tatil garantisi veriyor.

Haberin tamamı için: Hafta Sonu / 15-21 Ağustos

1 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
1
/

-

Marmara adası na çok uzun zamandır gitmedim. Esiden Çınarlı köyüne gide ve ev pansiyonlarda kalırdık, gemi yanaşamazdı, gemiden motorlarla karaya çıkardık.sessiz, sakin , huzurlu bir yerdi.Gece 24 de elektrikler kesilirdi, o zaman oraya elektrik geçici verilirdi. Ama şimdi foolar da bir sürü ev ve binalar görüyorum????

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)