Marmara Adası Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar:

Marmara civarında görülmesi gereken 4 yer.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
5/5 Mükemmel
(5 değerlendirme)
Balıkesir
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
4/5 Mükemmel
(4 değerlendirme)
Balıkesir
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Henüz Puanlanmamış
Balıkesir
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Henüz Puanlanmamış
Balıkesir

Marmara Adası Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Marmara Bölgesi'nin en popüler tatil merkezlerinden olan Marmara Adası doğal güzellikleri, tarihi ve kolay ulaşım imkanları sayesinde her yıl pek çok gezgini ağırlıyor.

Balıkesir'e bağlı bir ada olan Marmara Adası, Gökçeada'dan sonra ülkemizin en büyük 2. adası olma özelliğini taşıyor. Doğal güzellikleri, tarihi, kolay ulaşım imkanları ile özellikle yaz aylarında pek çok tatilcinin gözde rotalarından biri.

Marmara Adası'nda gezebileceğiniz yerler arasında adanın merkez köyleri ve yerleşimleri geliyor. Çınarlı Köyü, Topağaç Köyü, Saraylar Köyü, Asmalı Köy ve Gündoğu Köyü bu yerleşimler arasında. Özellikle Çınarlı Köyü ve Gündoğdu Köyü konaklamada en çok tercih edilen yerlerin başında geliyor.

Marmara Adası'nda gezilecek yerler denince akla ilk gelen yerlerden biri de plajlar oluyor. Marmara Adası plajları denizin ve güneşin keyfini çıkarmak için bire bir. Çınarlı Köyü Plajı, Manastır Plajı ve Şifalı Su Plajı görmenizi önerdiğimiz plajlar arasında.

Marmara Adası aynı zamanda kızılağaç ormanları ile de ünlü bir yer. Adaya karakteristik özelliğini vveren bu ormanları gezebilir, muhteşem deniz ve koy manzarasına doyabilirsiniz.

Adanın merkezinde bulunan çarşıyı, restoranları, cafeleri de gezi rotanıza ekleyebilirsiniz.

Marmara Alt Bölgeleri

Avşa Adası OtelleriMarmara Adası Otelleri
Daha fazla gör