Bir Rüyayı Gerçeğe Dönüştüren 10 Güney Ege Rotası, Türkiye

Bir Rüyayı Gerçeğe Dönüştüren 10 Güney Ege Rotası

4 Yorum

Rota Önerileri Diley Kuru

Bir Rüyayı Gerçeğe Dönüştüren 10 Güney Ege Rotası
Rüya gibi sahiller, ıssız koylar ve sanki sadece size aitmiş hissiyatı uyandıran eşsiz mekanlar… Tüm bunlar Güney Ege'nin sahip olduğu detaylardan sadece birkaçı. Yaz mevsimi gelip çattı mı, aklımızı kurcalayan tüm rotaların neredeyse buralardan olması bir tesadüf olamaz diye düşünüyoruz. Harika bir Ege turu düşünüyorsanız mesela, işe önce Güney Ege'nin henüz az kişi tarafından bilinen rotalarından başlayabilirsiniz. Yol güzergahını da buna göre çizdik zaten. Güney Ege sahillerinin en spesifik rotalarında, en azından bir rüyanız gerçeğe dönüşsün istedik.

1 – Dalyanköy

dalyanköyHerkes Çeşme'yi bilir, ancak Dalyanköy'ü kaçınız biliyor? Tahminimizce çok fazla kişi değil. Oldukça normal, zira Dalyanköy daha sakin bir bölge. Dalyanköy, Çeşme'de denizi en berrak ve en soğuk olan bölgelerden biri. Hatta bir an kendinizi Kuzey Ege'de hissedebilirsiniz, o denli soğuk bir suya sahip Dalyanköy. Efsaneleri, antik kalıntıları ile Dalyanköy, Çeşme'nin en huzurlu köşesi olma özelliği taşıyor. Ayrıca Çeşme otel sayfamızı ziyaret ederek, tüm Çeşme otellerini inceleme şansına erişebilirsiniz.
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

2 – Akbük

akbükDiğer beldeler kadar olmasa da, yaz aylarında Akbük'ün de bir hayli tatilci ağırladığını söyleyebiliriz. Aydın'ın Didim ilçesine bağlı bir belde olan Akbük'ün en dikkat çekici özelliği upuzun ve kesintisiz kumsalı. Masmavi denizi, yemyeşil doğası ve tarihi zenginlikleri ile Akbük, Güney Ege taraflarına yolu düşenlere sessiz, sakin, huzurlu ve doğayla iç içe bir tatil yapma imkanı sunuyor.
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

3 – Ovabükü

ovabüküOvabükü, Güney Ege sahillerinin olağanüstü güzelliklerinden biri. Datça aşıkları Ovabükü için hep şunu söyler durur; "burada bir yaz biter, başka bir yaz başlar". Haklılar da. Ovabükü'nde şubat ayının sonunda başlar badem ağaçları çiçek açmaya. Datça Yarımadası'nın gizli kalmış 3 koyundan biri olan Ovabükü, bir rüyanın gerçeğe dönüşmesinden ziyade, rüya gibi bir yer aslında.
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

4 – Palamutbükü

palamutbüküPalamutbükü, Datça Yarımadası'nın en ünlü plajlarından biri aslında. Çünkü gerçek anlamda mavi sevenler için Palamutbükü vazgeçilmez bir nokta. Badem ağaçlarıyla koyun bütünleştiği manzara kesinlikle görülmeye değer. Datça'nın en doğal bölgelerinden biri olan Palamutbükü, artık pek çok kişinin uğrak noktası olsa da, sessizliğinden ve huzurundan hiçbir şey kaybetmemiş.
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

5 – Kızkumu

kızkumuDoğal güzellikleri ve dilden dile dolaşan efsaneleriyle Kızkumu, yeryüzü cennetinden farksız desek yeridir. Marmaris'in Orhaniye beldesinde yer alan Kızkumu, aslında doğal bir oluşum. Denizin ortasında, kırmızı bir kum yolundan oluşan Kızkumu'nun dünyada bir eşi benzeri daha yok. Eğer bir Güney Ege rotası yapmaya hazırlanıyorsanız, Kızkumu kesinlikle o rotalar içerisinde yer almalı. Kızkumu, Marmaris otel seçeneği açısından oldukça zengin bir yer, aradığınız oteli en uygun fiyatlarla Neredekal.com'da bulabilirsiniz.
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

6 – Söğüt

söğütYaz aylarında tatil beldelerindeki bunaltıcı kalabalıktan eser yok Söğüt'te. Zaten buraya gelenler de bunun bilincinde olarak, Söğüt'ün atmosferine her zaman saygı duyuyorlar. Manzara bakımından aradığınızın fazlasını bulacağınız Söğüt, sizi her biri fotoğraf karesi olabilecek görüntülerle karşılıyor. Muğla'nın en büyük köyü olma özelliği taşıyan Söğüt, bir rüyayı yaşamaktan farksız.

7 – Bozburun

bozburunMarmaris'in 50 km batısında, kayalık, bakir ve kıvrımlı tepelerin ardına gizlenmiş bir koy Bozburun. Guletlerle süslü bir koy olan Bozburun, küçük bir balıkçı kasabası aslında. Burada büyük şehirlerin kargaşasından, stresli insanlardan ve teknolojiden tamamıyla uzaksınız. Sadece doğa ve ilk günkü gibi varlığını sürdüren tarihi eserler bulabilirsiniz Bozburun'da. Aradığınız şey huzur ve sükunetse, sizi Bozburun'un o muhteşem doğasına davet ediyoruz.
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

8 – Ekincik

ekincikKöyceğiz'e 35 km mesafede yer alan eşsiz bir yer Ekincik. Buradaki orman ve deniz manzarasını çok az yerde görebilirsiniz. Hani mavi ile yeşilin buluştuğu muhteşem yerler vardır ya hep karşınıza çıkan; işte Ekincik'in, bu tanımı en fazla hak eden bölgelerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Yeşillikler içerisinde bulunan bu küçük ve şirin cennette, sizi harika bir kumsal, tertemiz bir deniz ve hayatınız boyunca hiç unutmayacağınız keyifli anılar bekliyor olacak.
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

9 – Göcek

göcekGöcek, ülkemizde mavi yolculuk dendi mi akla gelen ilk yerlerden biri. Fethiye'ye bağlı olan bu küçük sahil kasabası, Toros Dağları'nın Akdeniz'de bittiği noktada bulunuyor. Yani Güney Ege'nin son duraklarından biri. Kültür ve çevre değerleri bakımından ülkemizin en güzel yerlerinden biri olan Göcek, yemyeşil çam ağaçları, tertemiz ve masmavi denizi, dört yat limanıyla cennetin yeryüzünde şekil bulmuş hali.
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

10 – Çalış

çalışFethiye'nin en önemli bölgelerinden biri olan Çalış, ülkemizde günbatımının en güzel seyredildiği yerlerden biri. Daha çok 4 km uzunluğundaki Çalış Plajı ile bilinen Çalış, masmavi denizi ve sıcak yaz akşamlarını serinleten rüzgarı ile hafızınıza kazınacak bir yer. Güney Ege rotaları arasında kesinlikle bulunması gereken Çalış, yaz gecesi rüyalarının hayat bulduğu bir bölge.
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.
4 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
4
/

-

Söğüt ilgimizi çekti, soğuk denizden hoşlanmadığımız için Datça ile Marmaris yöresi önceliğimiz olacak. Didim, Akbük yazın aşırı kalabalık, tahammül sınırının ötesinde. Bütçeler ve zevkler farklı. Fazla yorum yok.

  • Faydalı buldum (1)
  • Faydalı bulmadım (0)
4
/

-

Datça Gabaklar Koyu da güzel, sakin, küçücük bir koy.

  • Faydalı buldum (1)
  • Faydalı bulmadım (0)
4
/

-

Merhabalar, Kemer'de bir otelde kalacağım ancak onun öncesinde yaklaşık 3-4 günlük bir çadır kampı yapmak istiyorum. Ücreti uygun ya da ücretsiz kalabileceğim güzel yerler bulmada yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
4
/

-

Ovabükü, insanın her yaz 1 gün de olsa gitmek isteyeceği harika bir yer. Kesinlikle öneririm. Fazla popüler olmadan sessizliğin ve huzurun tadını çıkarmak gerek. :)

  • Faydalı buldum (1)
  • Faydalı bulmadım (0)

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)