Beyoğlu bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Beyoğlu Aktiviteleri

Ne zaman giderseniz gidin yapacak bir şeyler bulursunuz Beyoğlu’nda. Kimi zaman kestane alıp baştan başa İstiklal’i yürümek iyi gelir ruhunuza, kimi zaman da sazlı sözlü meyhanelerinde çakırkeyif olmak ve sesiniz kısılana kadar şarkılara eşlik etmek. Siz hangi ruh halindeyseniz, ona göre seçenekler sunar size Beyoğlu. Yüzünüzü güldürecek, içinizi ısıtacak seçenekler…Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Beyoğlu Görülecek Yerler

Toplam 18 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
 • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele

Garajistanbul

"Tiyatro sahnesi ve konum"

"Müzikseverler için tavsiye"

9.0

Misafir yorumu

2 yorum

Miniatürk

"Çok güzel yapılmış"

"Beğendik ama"

8.0

Misafir yorumu

2 yorum

İstanbul Modern Sanatlar Müzesi

"Bence çok güzel"

10

Misafir yorumu

1 yorum

ARTER Sanat Galerisi

"Cesur"

8.0

Misafir yorumu

1 yorum
GreenPine Hotel Taksim

Otelz.com

En uygun oda fiyatı

130 TL

En Uygun Fiyata Git

Galataart

Beyoğlu Aktiviteleri

Ne zaman giderseniz gidin yapacak bir şeyler bulursunuz Beyoğlu'nda. Kimi zaman kestane alıp baştan başa İstiklal'i yürümek iyi gelir ruhunuza, kimi zaman da sazlı sözlü meyhanelerinde çakırkeyif olmak ve sesiniz kısılana kadar şarkılara eşlik etmek. Siz hangi ruh halindeyseniz, ona göre seçenekler sunar size Beyoğlu. Yüzünüzü güldürecek, içinizi ısıtacak seçenekler…
İstanbul'un her ruh halini bünyesinde barındıran Beyoğlu 7/24 renkli, hareketli ve cıvıl cıvıldır. Her mevsim ve günü her saati ziyaretçilerini en iyi şekilde ağırlar. Özellikle İstiklal Caddesi şehrin en ünlü, en turistik caddesidir ve yerli, yabancı turistlerle dolup taşar. Restoranlar, kafeler, kestaneciler, mısırcılar, sokak şarkıcıları, barlar, pavyonlar, kitapçılar, pasajlar, simitçiler ve caddeyi ortadan ikiye bölen tramvay İstiklal'in en büyük renkleridir. Ne zaman giderseniz gidin yapacak bir şeyler bulursunuz Beyoğlu'nda. Kimi zaman kestane alıp, baştan başa İstiklal'i yürümek iyi gelir ruhunuza, kimi zamanda sazlı sözlü meyhanelerinde çakırkeyif olmak ve sesiniz kısılana kadar şarkılara eşlik etmek. Siz hangi ruh halindeyseniz, ona göre seçenekler sunar size Beyoğlu. Yüzünüzü güldürecek, içinizi ısıtacak seçenekler…

Yürüyüş: Yaz – kış Beyoğlu'nda, özellikle de İstiklal Caddesi'nde en severek yaptığım aktivitedir yürüyüş. Kestaneciden aldığım bir kese kağıdı dolusu kestaneyi yiyerek, İstiklal'in başından, Tünel'e, hatta Galata'ya kadar yürürken zamanın nasıl geçtiğini anlamam bile. Kimi zaman kitapçıların olduğu pasajlara dalarım ve 2. el kitapların arasında yazılmış notlar var mı diye bakarım (Evet tam da hatırladığınız gibi Issız Adam filmindeki Ada da aynısını yapıyordu :)) kimi zaman renkli neonlarla süslü mağazaları dolaşırım, kimi zamanda sadece ve sadece kalabalığın arasından geçip giderim. Galata'ya geldiğimde, kulenin hemen altındaki çay bahçesinde soluklanır, tavşankanı çayımı içerek, evrenin sunduğu güzelliklere bir kez daha şükrederim.

Eğlence Hayatı: Özellikle akşam saatlerinde Beyoğlu'nun her köşesinden farklı müzik sesleri yükselir ve eğer eğlenmek istediğiniz bir gündeyseniz içinize sinen bir mekanda alırsınız soluğu. Asmalımescit, Nevizade, Çiçek Pasajı ve Küçük Beyoğlu eğlencenin sabahlara kadar devam ettiği sokaklar ve pasajlardır. Her zevke ve her keseye uygun mekanlar vardır Beyoğlu'nda. İster Babylon'da sevdiğiniz sanatçıların canlı performansını dinleyin, ister Nevizade'de rakı – balık eşliğinde fasıl dinleyin, isterseniz de Asmalımescit ya da Küçük Beyoğlu'ndaki barlarda sabaha kadar dans edin. Hangi ruh halinde olursanız olun size göre bir seçenek vardır Beyoğlu'nda.

Alışveriş: Ben özellikle kıyafet alışverişi için İstiklal Caddesi'nde yer alan Terkos Pasajı ve Atlas Pasajı'nı tercih ediyorum. Bu renkli pasajlarda tasarım kıyafetler, takıcılar, çantacılar, hediyelik eşya dükkanları ve ihraç fazlası ürünleri satan mağazalar yer alır. Alışverişi sadece pasajlarla sınırlamak da doğru değil, İstiklal Caddesi üzerinden yüzlerce mağaza yer alır ve bu mağazalarda her keseye ve her zevke uygun seçenekler mevcuttur. Geç saatlere kadar açık olan mağazaları gezip, farklı seçenekleri inceleyebilirsiniz.

Fotoğraf Turu: Galata Kulesi, kiliseler, İstiklal Caddesi, Cihangir'deki denize bakan eski binalar, yüzyıllara meydan okuyan ve içinde hala yaşam olan pasajlar, çın çın sesiyle caddenin en güzel renklerinden olan tramvay, sokak şarkıcıları, satıcılar ve eğlencenin sokaklara taştığı mekanlar tüm sahiciliği ve albenisiyle kadrajınıza girmek için sabırsızlanıyor. Beyoğlu'nun aydınlık yüzü olan semtleri ve sokaklarının dışında, karanlık yüzünü, kozmopolit ruhunu yansıtan Tarlabaşı, Dolapdere ve Kasımpaşa'da ilginç fotoğraflar verir fotoğraf çekmek isteyenlere. Camdan cama gerilen iplerde asılı rengarenk çamaşırlar, yalınayak oyun oynayan çocuklar ve günün her saati full makyaj gezen travestiler bu sokakların en büyük rengidir aslında. Renkli bir fotoğraf albümünüz olsun istiyorsanız Beyoğlu'na gelirken fotoğraf makinanızı yanınızdan ayırmayın.

Tarihi Gezi: Yüzyıllara meydan okuyan o kadar çok bina, cami, pasaj, kilise, otel ve sokak var ki Beyoğlu'nda, gezinize nereden başlayacağınızı şaşırırsınız. Özellikle Galata Kulesi ve Galata sokaklarında yürürken geçmişe kısa bir yolculuk yapar, zamanın nasıl geçtiğini unutursunuz. Beyoğlu gezinizde bilmediğiniz sokaklara dalın, hiç bilmediğiniz evlerin, dükkanların, mahallelerin yanından geçin ve bu sokakların dilini anlamaya çalışın.

Yemek Molası: Baştan uyarmak isterim; Beyoğlu'ndaki yeme – içme seçeneklerinin çokluğundan başınız dönebilir. Cihangir, Galata, Tünel, İstiklal Caddesi, Nevizade, Asmalımescit ve Cezayir Çıkmazı'nda birbirinden güzel ve farklı mutfaklar yer alır. İlginç tatlar deneyebileceğiniz dünya mutfaklarından, alışık olduğunuz yöresel tatlara, ev yemeklerinden, kebapçılara, fast food zincirlerinden, salata dükkanlarına, mezelerin baş tacı olduğu meyhanelerden, börekçilere aradığınız her şeyi ama her şeyi burada bulabilirsiniz.

6 Kullanıcı Yorumu
 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
6
10
Miniatürk
Miniatürk
İmrahor Cad.
Beyoğlu / İstanbul
Türkiye
Çok güzel yapılmış

-

10.05.2015 tarihinde kızımla Miniatürk'ü ziyaret ettim. Çok güzel yapılmış, çok emek harcanmış bir yer. Fakat birçok eserin sesli anlatım cihazlarının çalışmadığını gördüm ve çok üzüldüm. Çoğu eseri dinleyemeden oradan ayrıldım. Benim gibi birçok Türk ve yabancı da eserleri anlayamadı, oradan ayrılmak zorunda kaldı. Bu gibi yerlerin denetiminin daha sık yapılması gerekmez mi? Yardımcı olacak kişilerin çevrede gezmesi gerekmez mi?

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
6
10
İstanbul Modern Sanatlar Müzesi
İstanbul Modern Sanatlar Müzesi
Meclis-i Mebusan Cad. Liman İşletmeleri Sahası Antrepo No:4
Beyoğlu / İstanbul
Türkiye
Bence çok güzel

-

Bence çok güzel bir yer, 2 yıl önce gitmiştik, bu yıl yine gideceğiz, herkese tavsiye ediyorum.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
6
8
ARTER Sanat Galerisi
ARTER Sanat Galerisi
İstiklal Cad. No:211
Beyoğlu / İstanbul
Türkiye
Cesur

-

Modernliğin dinamik renkleri.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
6
6
Miniatürk
Miniatürk
İmrahor Cad.
Beyoğlu / İstanbul
Türkiye
Beğendik ama

-

Ben oldukça beğendim ama çok karışık. :)

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
6
10
Garajistanbul
Garajistanbul
Tomtom Mah. Yeni Çarşı Cad. Kaymakam Reşat Bey Sok. No:11/A
Beyoğlu / İstanbul
Türkiye
Tiyatro sahnesi ve konum

-

Get Yapım'ın Pragma oyunu burada sahnelenmişti. Bu oyuna özel, etrafı camlarla çevrili bir hücre yapmışlardı. Hem oyun, hem de dekorasyon oldukça iyiydi. Etkinlik sonrası, hemen 5 dakikada kendinizi İstiklal'de bulmanız da cabası.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
6
8
Garajistanbul
Garajistanbul
Tomtom Mah. Yeni Çarşı Cad. Kaymakam Reşat Bey Sok. No:11/A
Beyoğlu / İstanbul
Türkiye
Müzikseverler için tavsiye

-

Garajistanbul aynı zamanda İstanbul'un konser mekanlarından biri. Yerli-yabancı birçok müzisyenin sahne aldığı mekanda gerçekleştirilen tüm müzik etkinlikleri için web sayfasındaki konser takvimini takip edebilirsiniz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)