Beşiktaş Görülecek Yerler

İstanbul'un merkez ilçelerinden biri olan Beşiktaş, sanatsal ve kültürel faaliyetlerin de merkezi ve burada yapabileceğiniz pek çok aktivite var.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Aramanızla ilgili olarak

Toplam 5 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Turkcell Kuruçeşme Arena

"Eşsiz manzaraya karşı müzik ziyafet"

"Müziğin İstanbul'daki adresi"

9.0

Misafir yorumu

2 yorum

Beşiktaş Görülecek Yerler - Beşiktaş En İyi 10 Yapılacak Şey

İstanbul'un merkez ilçelerinden biri olan Beşiktaş, sanatsal ve kültürel faaliyetlerin de merkezi ve burada yapabileceğiniz pek çok aktivite var.
Beşiktaş, İstanbul Avrupa yakasının en hareketli ilçelerinden biri. Hem öğrenciler hem de çalışanlar için merkez olan Beşiktaş'ta pek çok mekan, alışveriş noktası, sanat ve kültür merkezi yer alıyor. Bu nedenle de Beşiktaş'ta yapabileceğiniz pek çok şey var.

Beşikatş oldukça büyük bir ilçe ve Ortaköy, Etiler, Levent, Kuruçeşme, Bebek, Arnavutköy gibi semtlere ev sahipliği yapıyor. Bu semtlerde ve Beşiktaş'ın merkezinde pek çok kafe, bar ve restoran yer alıyor. Dilerseniz Beşiktaş Çarşısı'ndaki salaş balıkçılardan birinde rakı balık yapabilir, dilerseniz Bebek, Arnavutköy ve Ortaköy'deki deniz kenarında bulunan mekanlardan birinde muhteşem manzara eşliğinde romantik bir yemek yiyebilir veya Etiler ya da Ulus'taki şık mekanlardan birinde vakit geçirebilirsiniz.

Beşiktaş, İstanbul'daki önemli tarihi yapılara ve müzelerden bazılarına da ev sahipliği yapıyor. Dolmabahçe Sarayı, Yıldız Sarayı Müzesi, Ihlamur Kasrı, Çırağan Sarayı, Saray Koleksiyonları Müzesi, Aşiyan Müzesi bu tarihi yapılardan bazıları. Bu müze ve sarayları gezebilirsiniz.

İstanbul Beşiktaş, yeşil alanları ve parklarıyla da bilinen bir ilçe. Naile Sultan Korusu, Yıldız Korusu, Maçka Demokrasi Parkı, Bebek Parkı, Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi, Ulus Parkı, Sanatçılar Parkı bu parklardan en çok bilinenleri. Şehir kalabalığından kaçmak ve doğa ile iç içe vakit geçirmek isterseniz bu parklarda alabilirsiniz soluğu.

Beşiktaş, İstanbul'un en önemli konser ve organizasyon alanlarından biri olan Maçka Küçükçiftlik Park'a da ev sahipliği yapmakta. Tüm yaz sezonu boyunca burada pek çok konser ve festival gerçekleşiyor. Bu etkinliklere katılabilirsiniz.

Yürüyüş yapmayı sevenlerdenseniz Çırağan Caddesi'nden başlayarak sahil boyunca keyifli yürüyüşler yapabilirsiniz.

Beşiktaş Çarşısı'nı ve burada bulunan dükkanları gezebilir, alışveriş yapabilirsiniz. Aynı zamanda Büyükdere Caddesi'nde bulunan büyük alışveriş merkezlerini gezebilirsiniz.

2 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
2
10
Turkcell Kuruçeşme Arena
Turkcell Kuruçeşme Arena
Muallim Naci Cad. No:60
Beşiktaş / İstanbul
Türkiye
Eşsiz manzaraya karşı müzik ziyafet

-

Turkcell Kuruçeşme Arena, özellikle yaz aylarında sık sık konser dinlemek için gittiğim bir mekan. Büyüleyen boğaz manzarası, sevdiğimiz sanatçıların konserleri ve cıvıl cıvıl bir ortam. İstanbul'un en iyi konser alanlarından biridir Kuruçeşme Arena.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
2
8
Turkcell Kuruçeşme Arena
Turkcell Kuruçeşme Arena
Muallim Naci Cad. No:60
Beşiktaş / İstanbul
Türkiye
Müziğin İstanbul'daki adresi

-

Yaz sezonunda İstanbul'da konser denince akla gelen ilk mekan Turkcell Kuruçeşme Arena. Müzikseverlerin unutulmaz konserler izlediği mekana şimdiye dek Sting, Jamiroquai ve Rihanna gibi dünyaca ünlü müzisyenler konuk oldu. Konserlerin yanı sıra farklı organizasyonlara da ev sahipliği yapan mekanda özellikle happy hour etkinlikleri çok keyifli oluyor. Eşsiz Boğaziçi manzarasıyla Turkcell Kuruçeşme Arena İstanbul'un en güzel yazlık mekanlarından biri.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)