Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Belcekız Plajı

+ 5 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Belcekız Plajı Hakkında

Fethiye’ nin popüler beldesi Ölüdeniz’ de yer alan Belcekız Plajı, tekne turlarının hareket noktası olarak biliniyor. Bu nedenle Belcekız Plajı’ nın bu belde için oldukça önemli bir yeri var. Çeşitli su sporları yapabileceğiniz Belcekız Plajı’ nın hemen önünde sıra sıra dizilmiş çok sayıda restoran yer alıyor.

Plajın bulunduğu Belcekız bölgesindeki yerel halk ise geçimini zeytincilik ile sağlıyor. Belcekız Plajı, ismini bir efsaneden alıyor. Çok eski zamanlarda, tekne ve gemilerdeki insanlar, içme suyu almak için sandallarla bu bölgeye geliyorlarmış.

Bu gemilerden birinin kaptanının oğlu da, tıpkı diğerleri gibi su almak için kıyıya çıktığında Belcekız isimli çok güzel bir kıza aşık olmuş. Kız da ona tabi ki. Çocuk gemide kalmak zorundaymış ancak her su almaya geldiğinde buluşuyorlarmış. Ancak bir gün çıkan şiddetli fırtınada çocuk hayatını kaybetmiş.

Belcekız da sevdiği çocuğun öldüğünü anlayınca kayalardan atlayarak intihar etmiş. Bugün çocuğun öldüğü yere Ölüdeniz, bu plaja da Belcekız deniyor. Yolunuz bir gün Fethiye’ ye düştüğünde Belcekız Plajı’ nın turkuaz renkli sularında en az bir gününüzü değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz. Ölüdeniz

için keyifli bir planlama yapmak istiyorsanız Ölüdeniz otelleri adresini ve Ölüdeniz gezilecek yerler adresini ziyaret etmeyi unutmayın.

Yorum / Değerlendirme

Belcekız Plajı
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?