Behramkale bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Behramkale Gezilecek Yerler

Assos’un antik yerleşim alanlarından biri olan Behramkale, zengin tarihiyle ve sahip olduğu tabiat güzelliğiyle göz doldurmaktadır.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Behramkale Gezilecek Yerler

Toplam 1 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Behramkale Tarihi Mekanlar

Assos'un antik yerleşim alanlarından biri olan Behramkale, zengin tarihiyle ve sahip olduğu tabiat güzelliğiyle göz doldurmaktadır.

Behramkale'de gezilecek yerler tarihi mekanlar hakkında kısa bir bilgi vereceğiz bu sayfamızda.

Behramkale; Assos'un hemen yanında bulunduğu için hem kendi sınırlarındaki hem de Assos'taki gezilecek alanları ziyaret edebilirsiniz.

Behramkale'de ilk olarak nerelere gidilir diye merak ediyorsanız, sizlere vereceğimiz cevap Hüdavendigar Camii olacak. Osmanlı döneminde 1. Murat Hüdavendigar tarafından yaptırılmıştır Hüdavendigar Camii. Osmanlı mimarisinin özelliklerini taşıyan cami, eski yerleşim yerinin bulunduğu tepede yer alıyor. Tatilinizde ilk olarak Hüdavendigar Camii'ni ziyaret edebilirsiniz.

Behramkale'de gezebileceğiniz bir diğer nokta ise Hüdavendigar Köprüsü'dür. 600 yıllık bir geçmişe sahip olan köprü, Hüdavendigar Camii'yle aynı dönemde inşa edilmiştir. Köprü Tuzla Çayı üzerinde bulunur ve günümüze kadar birçok kez restore edilmiştir. Trafiğe kapalı olan Hüdavendigar Köprüsü'nden geçmeyi sakın unutmayın.

Muhteşem bir denizde kulaç atmak istiyorsanız eğer, Behramkale'ye çok olan Kadırga Koyu'na gidebilirsiniz. Kadırga Koyu'nda hem denize girebilir hem de koy boyunca yürüyüşler yapabilirsiniz.

Assos'un tarihi mekanlarını ve doğal güzelliklerini gezi listenize mutlaka dahil etmelisiniz. Günümüze sağlam gelebilen Assos Antik Kenti'nin kalıntıları arasında bölgenin eski dönemleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın