Bazda Mağaraları

+ 7 Fotoğraf
3.8/5
Çok İyi
3 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Bazda Mağaraları Hakkında

Tarihi taş ocakları özelliği taşıyan Bazda Mağaraları Şanlıurfa’nın tarihi turistik gezi alanlarından biridir. Harran-Han el-Ba’rür yolunun 16 kilometre sonrasında yolun sağ ve sol kısmında hemen göreceksiniz Bazda Mağaraları’nı. Urfa, tarihini en iyi anlatan şehirlerden biridir ve Balıklı Göl’ü, Fırat Nehri, Urfa Kalesi, Göbekli Tepe’si en çok turist çeken noktalarındadır. Tabii Bazda Mağaraları da görülmeye değer özelliklere sahiptir. Mağaraların içinde tüneller, meydanlar ve galeriler bulunmaktadır. Bir rehber eşliğinde bu mağaraları ziyaret edebilirsiniz. Urfa’nın yöresel yemeklerini de mutlaka tatmalısınız.

Yorum / Değerlendirme

3.8/5
Çok İyi
3 değerlendirme
Bazda Mağaraları
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
2/5 Ortalama
18.01.2020
Merve Yavuz
Doğa harikası
Gitmedim ama gitmek isterim. Bence harekete geçmesinler yetkililer. Doğa harikası veya tarihi mekanlar da paralı oluyor hiç gidemiyoruz.
5/5 Mükemmel
02.12.2017
Nurgül Altun
Kaderine terk edilmiş
Çok güzel bir yer ama maalesef ki turistik ve tarihi yerlerimiz gibi kaderine terk edilmiş doğa harikası. Bunu bir yetkili görmüyor mu, niye harekete geçmiyor?
1/5 Kötü
21.02.2016
Misafir
Tek kelimeyle muhteşem `Harran`'ın cazibesinden dolayı unutulmuş, kenara itilmiş bir mekan. Harran'a giderseniz buraya mutlaka uğrayın, gözlerinize inanamayacaksınız. NOT: Maalesef ulaşım yolu çok kötü.

Konum

Haritada gör