Giriş
22.05.22
Çıkış
23.05.22
Lütfen Giriş-Çıkış tarihlerini seçiniz.
Kişiler
2
0

Fiyat Aralığı

Kendi bütçenizi belirleyin
0 TL - 200 TL
200 TL - 400 TL
400 TL - 600 TL
600 TL - 800 TL
800 TL +

Harran Otelleri:

Harran için 0 otel listelendi.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Kriterlerinize uygun tesis bulamadık
Arama tarihini değiştir
Arama lokasyonunu değiştir

Şanlıurfa’nın mistik bölgesi Harran, sahip olduğu benzersiz coğrafyası ve tarihi zenginlikleri ile ziyaretçilerini büyülüyor…

Köklü tarihi geçmişi ile ülkemizin mutlaka görülmesi gereken yerlerinden biri olan Harran, Şanlıurfa Merkez’e 44 km mesafede bulunuyor. Güneydoğu Anadolu’nun otantik atmosferini en iyi şekilde yansıtan Harran; verimli toprağı, tarihi değerleri, farklı mimarileri ile dikkat çeken Harran Evleri ile unutulmaz bir seyahat deneyimi yaşatıyor gezginlere.

Harran, Hz. İbrahim’in kenti olarak isimlendiriliyor. Yapılan birçok arkeolojik kazıda, bölgenin tam 4000 yıldır aynı isimle anıldığı ortaya çıkarılmış. Böylesine bir tarihi dokuyu başka bir yerde bulmak oldukça güç. Genellikle Harran, Şanlıurfa gezilerinde günübirlik ziyaret edilen noktalardan biri. Ancak Harran otellerinde konaklayarak, hayatınızda hiç yaşamadığınız bir tecrübe yaşayabilirsiniz.

Harran otellerinde konakladığınız süre boyunca, bindirme tekniği ile inşa edilmiş külah kubbeleri ve kubbeli ev geleneğini günümüze kadar devam ettirmiş nadir yapılar arasında bulunan Harran Evleri’ni mutlaka ziyaret etmelisiniz. Şuayb Şehri ve Bazda Mağaraları da Harran otellerinde konakladığınız sürece görmeniz gereken diğer önemli iki yer.

Harran otelleri daha çok küçük köy evlerinden oluşuyor. Zaten bölgede ev pansiyonculuğu dediğimiz olay hakim. Hani, 5 yıldızlı, bilemediniz 3 yıldızlı bir otel arayışı içerisindeyseniz, Harran otelleri arasında bu kategoride bir alternatif olmadığını bilmenizi isteriz. Harran otellerinde sizi temiz bir yatak, olabildiğince otantik bir atmosfer, Güneydoğu mutfağının leziz yemekleri ve yerel insanların misafirperverliği bekliyor olacak.

Harran otel fiyatlarını ise biraz pazarlıkla en ekonomik hale getirmek de yine sizin elinizde. Ancak bütçe zorlayacak rakamlarla karşılaşmayacağınızı söyleyebiliriz. Siz en iyisi, sitemiz üzerinde yer alan Harran otellerini ve 2021 Harran otel fiyatlarını incelemeye başlayın.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Harran Otelleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Harran otelleri göbeklitepe arası mesafe nedir?
Göbeklitepe veya Göbekli Tepe, Şanlıurfa il merkezinin yaklaşık olarak 22 km kuzeydoğusunda, Örencik Köyü yakınlarında yer alan dünyanın bilinen en eski kült yapılar topluluğudur. Şanlıurtafa'ya gelen hemen herkesin görmek için sıra beklediği yerlerden birisidir burası. Dünyanın ilk bilim merkezlerinden biri olan ve dünyada kurulan ilk üniversitenin yer aldığı Harran ise her yıl en az 1 ailenin tatil planı yaptığı bir ilçedir. Peki, Harran otelleri göbeklitepe arası mesafe nedir? harran merkezden göbeklitepeye ulaşım62 kilometredir. Akaçakale Şanlıurfa yolu üzerinden yaklaşık 55 dakika sürmektedir. Harran'da tatil yapmak isteyenlerin ilk tercihinden bahsetmek gerekirse şüphesiz ki Harran evlerini gören manzaralı tesislerdir. Harran'da uygun fiyatlı tatil yapmak için erken rezervasyon olanaklarını incelemenizi ya da sayfalarımız üzerinden fiyat karşılaştırması yaparak tesis seçmenizi tavsiye ederiz.
En çok tercih edilen Harran otelleri hangileridir?
En çok talep gören ve en beğenilen Harran otelleri aynı zamanda ilçede en sık tercih edilen konaklama alternatifleri arasında da yer alıyor. Genellikle merkezi konumları ile dikkat çeken Harran'daki oteller farklı konsept seçenekleri ile ön plana çıkıyor. Bu tesisler otel, termal otel ya da pansiyon gibi alternatiflerinin yanı sıra oda-kahvaltı, yarım pansiyon ve tam pansiyon gibi seçenekleriyle de ayrışıyor. Dolayısıyla Harran merkezdeki oteller ya da çevresindeki tesisler arasında kendisine en uygun tesis arayışında olan tatilcilerin bu detayları göz önünde bulundurmaları gerekiyor. Harran'daki en çok tercih edilen oteller listesinin başında alakart restoran, otopark, ücretsiz Wi-Fi erişimi, oda servisi gibi olanaklara sahip olan; https://www.neredekal.com/harran-otelleri/ Harran butik otelleri, 5 yıldızlı ya da 4 yıldızlı oteller, butik oteller, apart oteller, pansiyonlar geliyor.
Harran otelleri ulaşım imkanları nelerdir?
Harran ve Şanlıurfa yerleşimleri Dünya mirasları UNESCO listelerine girmeye aday hem dokusu hem de mimarileri ile son derece etkileyice bölgeler arasında yer alıyor. Her yıl yaz kış demeden ziyaretçi alan iki bölgede de tesisler sezon kapatmadan hizmet vermeye devam ediyor. Gerek şanlıurfa gerekse harranda konaklayan ziyaretçiler her iki bölgeyi de keşfetmek için merkez ilçe arası yolculuk yapıyor. Şanlıurfa merkez konumda olduğu için en çok da harran otelleri ulaşım imkanları araştırılıyor ve şanlıurfa havalimanı harran arası uzaklık en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. şanlıurfadan harran otellere mesafe yaklaşık 50 dakikia sürüyor. Havaalanından kalkan servisler, özel araç kiralama ile yolculuk yapılıyor. Bunun dışında Şanlıurfa merkezden gelecekler için düzenli olarak kalkan minibüsler kullanılıyor. Kimi zaman harran otelleri de ulaşım hizmeti sağlayabiliyor.
Harran otelleri fiyatları ne kadardır?
Harran otelleri ve fiyatları konumlarından konseptine, hizmet kalitelerinden sezona kadar pek çok değişkene bağlı olarak farklılık gösterebiliyor. Bu sebeple de seyahat öncesi Harran otelleri fiyatları hakkında detaylı bilgi almak isteyen tatilciler tesislerin tüm bu özelliklerini göz önünde bulundurmaları gerekiyor. Bu nedenle tatilcilere verilebilecek net bir Harran otel fiyatı bulunmuyor. Örneğin Harran otelleri 5 yıldızlı hizmet kaliteleri ile apart ya da pansiyonlara göre çok daha yüksek fiyatlı olabiliyor. Bunun yanında ayrıca oda-kahvaltı konseptinde hizmet veren oteller, tam ya da yarım pansiyon konseptte hizmet veren tesislere göre daha yüksek fiyat sunabiliyor. Kısacası Harran otelleri ucuz olsun isteyenlerin seçeceği otelin özelliklerini ve konaklama yapacağı sezonun yoğunluğunu baz almaları oldukça önemli. Eğer ekonomik bir konaklama olsun isterseniz de ilçe genelinde hizmet veren https://www.neredekal.com/harran-pansiyonlari/ sayfasında listelenen otelleri inceleyebilirsiniz.