Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Giriş
04 Haziran Paz.
Çıkış
05 Haziran Pts.
Lütfen Giriş-Çıkış tarihlerini seçiniz.
Kişiler
2
0
Filtreler

Fiyat Aralığı

Kendi bütçenizi belirleyin
0 TL - 800 TL
800 TL - 1.800 TL
1.800 TL - 3.000 TL
3.000 TL - 5.000 TL
5.000 TL +

Konsept/Tema

Aile Dostu
Çocuk Dostu
Engelli Dostu

Tesis Türü

Otel

Konaklama Tipi

Sadece Konaklama

Spa & Sağlık

Hamam
Buhar Odası
Masaj

Olanaklar

Resepsiyon
Klima

Harran Otelleri:

2 tesis listelendi.
Bize yapılan ödemeler sıralamayı nasıl etkiler?
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Harran Otelleri yakınındaki oteller
Şu an Şanlıurfa > Harran bölgesinde listeleyebileceğimiz bir tesis bulunmuyor.
Bölgeye en yakın aşağıdaki tesisleri incelemenizi öneririz:
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Eyyübiye, Merkez, Şanlıurfa
Harran merkezine 20.0 km uzaklıkta
Otelz.com
Sadece Konaklama
599 TL
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Cumhuriyet Mah, Harran, Şanlıurfa
Harran merkezine 19.3 km uzaklıkta
Bu tesiste aradığın tarihler için fiyat bilgisine ulaşamadık. Tarih değiştirerek yeniden deneyebilirsin.
Harran Otelleri Hakkında

Konaklama

2 tesis

Popüler Otel

Karaali Kaplıcaları

Popüler Ziyaret Noktası

Harran Kümbet Evleri

Popüler Bölge

Cumhuriyet
Harran Şehir Rehberi
Harran Hakkında İpuçları
Sakin Sezon
Temmuz
Yılın bu dönemi bölgede konaklama fiyatları en düşük seviyede.
Yoğun Sezon
Nisan
Bölgede yılın en hareketli zamanı. Konaklama fiyatları bu dönem en yüksek seviyeye ulaşıyor.

Harran Otelleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Harran otelleri göbeklitepe arası mesafe nedir?
Göbeklitepe, Şanlıurfa il merkezinin yaklaşık olarak 22 km kuzeydoğusunda, Örencik Köyü yakınlarında yer alan dünyanın bilinen en eski kült yapılar topluluğudur. Şanlıurfa'ya gelen hemen herkesin görmek için sıra beklediği yerlerden birisi olan Göbeklitepe yanında, dünyanın ilk bilim merkezlerinden olan ve dünyada kurulan ilk üniversitenin yer aldığı Harran ise her yıl en az bir ailenin tatil planı yaptığı bir ilçedir. Peki, Harran otelleri göbeklitepe arası mesafe nedir? Harran merkezden göbeklitepeye ulaşım62 kilometredir. Akaçakale Şanlıurfa yolu üzerinden yaklaşık 55 dakika sürmektedir. Harran'da tatil yapmak isteyenlerin ilk tercihinden bahsetmek gerekirse şüphesiz ki Harran evlerini gören manzaralı tesislerdir. Harran'da uygun fiyatlı tatil yapmak için erken rezervasyon olanaklarını incelemenizi ya da sayfalarımız üzerinden fiyat karşılaştırması yaparak tesis seçmenizi tavsiye ederiz.
En çok tercih edilen Harran otelleri hangileridir?
En çok talep gören ve en beğenilen Harran otelleri aynı zamanda ilçede en sık tercih edilen konaklama alternatifleri arasında da yer alıyor. Genellikle merkezi konumları ile dikkat çeken Harran'daki oteller farklı konsept seçenekleri ile ön plana çıkıyor. Bu tesisler otel, termal otel ya da pansiyon gibi alternatiflerinin yanı sıra oda-kahvaltı, yarım pansiyon ve tam pansiyon gibi seçenekleriyle de ayrışıyor. Dolayısıyla Harran merkezdeki oteller ya da çevresindeki tesisler arasında kendisine en uygun tesis arayışında olan tatilcilerin bu detayları göz önünde bulundurmaları gerekiyor. Harran'daki en çok tercih edilen oteller listesinin başında alakart restoran, otopark, ücretsiz Wi-Fi erişimi, oda servisi gibi olanaklara sahip olan; Harran butik otelleri, 5 yıldızlı ya da 4 yıldızlı oteller, butik oteller, apart oteller, pansiyonlar geliyor.
Harran otelleri ulaşım imkanları nelerdir?
Harran ve Şanlıurfa yerleşimleri Dünya Mirasları UNESCO Listesi'ne girmeye aday, hem dokusu hem de mimarileri ile son derece etkileyice bölgeler arasında yer alıyor. Her yıl yaz kış demeden ziyaretçi alan iki bölgede de tesisler sezon kapatmadan hizmet vermeye devam ediyor. Gerek Şanlıurfa gerekse Harran'da konaklayan ziyaretçiler her iki bölgeyi de keşfetmek için merkez ilçe arası yolculuk yapıyor. Şanlıurfa merkez konumda olduğu için en çok da Harran otelleri ulaşım imkanları araştırılıyor ve Şanlıurfa Havalimanı Harran arası uzaklık en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. Şanlıurfa'dan Harran otellere mesafe yaklaşık 50 dakika sürüyor. Havaalanından kalkan servisler, özel araç kiralama ile yolculuk yapılıyor. Bunun dışında Şanlıurfa merkezden gelecekler için düzenli olarak kalkan minibüsler kullanılıyor. Bazı Harran otelleri de ulaşım hizmeti sağlayabiliyor.
Harran otelleri fiyatları ne kadardır?
Harran otelleri ve fiyatları konumlarından konseptine, hizmet kalitelerinden sezona kadar pek çok değişkene bağlı olarak farklılık gösterebiliyor. Bu sebeple de seyahat öncesi Harran otelleri fiyatları hakkında detaylı bilgi almak isteyen tatilciler tesislerin tüm bu özelliklerini göz önünde bulundurmaları gerekiyor. Bu nedenle tatilcilere verilebilecek net bir Harran otel fiyatı bulunmuyor. Örneğin Harran otelleri 5 yıldızlı hizmet kaliteleri ile apart ya da pansiyonlara göre çok daha yüksek fiyatlı olabiliyor. Bunun yanında ayrıca oda-kahvaltı konseptinde hizmet veren oteller, tam ya da yarım pansiyon konseptte hizmet veren tesislere göre daha yüksek fiyat sunabiliyor. Kısacası Harran otelleri ucuz olsun isteyenlerin seçeceği otelin özelliklerini ve konaklama yapacağı sezonun yoğunluğunu baz almaları oldukça önemli. Eğer ekonomik bir konaklama olsun isterseniz de ilçe genelinde hizmet veren Harran pansiyonlarısayfasında listelenen otelleri inceleyebilirsiniz.

Şanlıurfa’nın mistik bölgesi Harran, sahip olduğu benzersiz coğrafyası ve tarihi zenginlikleri ile ziyaretçilerini büyülüyor…

Köklü tarihi geçmişi ile ülkemizin mutlaka görülmesi gereken yerlerinden biri olan Harran, Şanlıurfa Merkez’e 44 km mesafede bulunuyor. Güneydoğu Anadolu’nun otantik atmosferini en iyi şekilde yansıtan Harran; verimli toprağı, tarihi değerleri, farklı mimarileri ile dikkat çeken Harran Evleri ile unutulmaz bir seyahat deneyimi yaşatıyor gezginlere. Bölgenin adının kökenin Sümerce dilinden geliyor. Farklı kaynaklar tarafından bu ‘’seyahat’’, ‘’kervan’’, ‘’kesişen yollar’’ ya da ‘’şiddetli sıcak’’ olarak çevrilmiştir. Harran konaklama deneyiminizin ardından belki bu çeviriler size daha da anlamlı gelecektir.

Gaziantep’ten 2.5, Diyarbakır’dan 3 ve Adana’dan 5 saatlik bir araç yolcuğu ile konaklamayı tercih ettiğiniz Harran otelleri alanına ulaşma imkânınız yer alıyor. Karasal iklime sahip olan bölgede yaz mevsimleri son derece yüksek ısı ve kurak bir hava ile geçiyor. Kış mevsimleri de oldukça sert soğuklar eşliğinde yaşanıyor. Seyahatiniz için en ideal dönemler sonbahar ya da ilkbahar olacaktır. Önceliği ilkbahara verdiğiniz takdirde olabilecek en rahat döneme denk gelme şansınız da artar.

Harran’da Gezilecek Yerler

Harran, Hz. İbrahim’in kenti olarak isimlendiriliyor. Yapılan birçok arkeolojik kazıda, bölgenin tam 4000 yıldır aynı isimle anıldığı ortaya çıkarılmış. Böylesine bir tarihi dokuyu başka bir yerde bulmak oldukça güç. Genellikle Harran, Şanlıurfa gezilerinde günübirlik ziyaret edilen noktalardan biri. Ancak Harran otellerinde konaklayarak, hayatınızda hiç yaşamadığınız bir tecrübe yaşayabilirsiniz.

Harran otellerinde konakladığınız süre boyunca, bindirme tekniği ile inşa edilmiş külah kubbeleri ve kubbeli ev geleneğini günümüze kadar devam ettirmiş nadir yapılar arasında bulunan Harran Evleri’ni mutlaka ziyaret etmelisiniz. Şuayb Şehri ve Bazda Mağaraları da Harran otellerinde konakladığınız sürece görmeniz gereken diğer önemli iki yer. Harran otelleri bünyesinde konaklama süreniz boyunca bölgede gezip görebileceğiniz yerler şunlar: 

  • Harran Kümbet Evleri; yaklaşık 200 sene önce inşa edilen evler yapılarından dolayı yazları içi oldukça serin ve kış zamanı da sıcak kalıyor. Bu evler 1979 yılından beri arkeolojik ve kentsel sit alanı olarak karşımıza çıkıyor. Mimari yapısı ve harcında kullanılan maddeler sayesinde farklı bir yapı sergiliyor.
  • Harran Ören Yeri; Birçok kaynak içerisinde burası ‘’Dünyanın ilk üniversitesi’’ olarak kayıtlara geçen bir bölge. Bu alanı yaz döneminde Nisan ve Ekim ayları arasında ziyaret edebiliyorsunuz. Kış döneminde de Ekim ayından Nisan ayına kadar ziyaret etmeniz mümkün. Harran Ören Yeri ziyaretleri için herhangi bir ücret talep edilmiyor. Ayrıca Kültür ve Turizm Bakanlığı bu bölgede 2015 yılından itibaren kazı çalışmaları yürütüyor.
  • Bazda Mağaraları; doğal oluşan mağaralardan farklı olarak bu mağaralar aslında eski taş ocaklarıdır. Kaynaklara göre bu taş ocağı Roma Döneminden itibaren 13. yüzyıl zamanına kadar işletiliyormuş.
  • Han El Barur Kervansarayı; burası Harran bölgesinin güneydoğusunda yer alan yaklaşık 27 km uzaklıktaki Göktaş Köyü’nde yer alıyor. Kervansaray bünyesinde ahırlar, mescit, hamam, muhafız odaları gibi bölümler bulunuyor.
  • Şuayb Şehri; Kaynaklara göre yaklaşık 4-5. Yüzyılda Roma dönemine ait bir yerleşim alanı olan bu bölge, Han El Barur Kervansarayın’ın 11 km’lik ilerisinde yer alıyor. Bölgedeki yapıların mimari detaylarından dolayı, Efes Antik Kenti’ni anımsattığı için, bu bölgeye Güneydoğu’nun Efes’i de deniyor.
  • Soğmatar Antik Kenti; 2. Yüzyıl Roma dönemine ait olan bu bölge, Şuayb Şehri’ne 15 km’lik mesafede yer alıyor. Araştırmalar sonucu, Abgar Krallığı zamanları burada ay ve farklı gezegenlerin tanrılarına tapma amacıyla oluşan bir alan olduğu ortaya çıkmış.

Harran’da Konaklama

Harran’da kalınacak yerler arasından seçiminizi yapıp da otele vardığınız zaman sizi otantik bir şehir karşılayacak. Hem yerel mimari detaylardan hem de otel çalışanlarının içtenliğinden memnun kalacağınız bir bölge burası. Urfa’nın yerel halkından biri gibi hissederek bu bölgeyi keşfetmek de son derece keyifli olacaktır. Çünkü konakladığınız yerde çalışanlar sizi mutlaka evinizde gibi hissettirecek ve samimiyetlerinden ödün vermeyecekler. Harran otelleri daha çok küçük köy evlerinden oluşuyor. Zaten bölgede ev pansiyonculuğu dediğimiz olay hâkim. Hani, 5 yıldızlı, bilemediniz 3 yıldızlı bir otel arayışı içerisindeyseniz, Harran otelleri arasında bu kategoride bir alternatif olmadığını bilmenizi isteriz. Harran otellerinde sizi temiz bir yatak, olabildiğince otantik bir atmosfer, Güneydoğu mutfağının leziz yemekleri ve yerel insanların misafirperverliği bekliyor olacak.

Harran otel fiyatlarını ise biraz pazarlıkla en ekonomik hale getirmek de yine sizin elinizde. Harran otel fiyat çeşitliliği sayesinde size uygun bir konaklama imkânı bulabilirsiniz. İster iş için ister tatil için ya da ister aileniz isterseniz de dostlarınızla keyifli günler geçirmeniz bu oteller sayesinde mümkün. Harran konaklama seçenekleri otellerin sundukları hizmet detaylarına göre değişim gösterebiliyor. Ancak bütçe zorlayacak rakamlarla karşılaşmayacağınızı söyleyebiliriz. Siz en iyisi, sitemiz üzerinde yer alan Harran otellerini ve 2021 Harran otel fiyatlarını incelemeye başlayın. Böylece Harran otel fiyatları arasından kendi tatil planınıza en uygun olanı hiç de zorlanmadan seçebilirsiniz. Seçeceğiniz her Harran otel Urfa bölgesini keşfetmeniz için size güzel bir başlangıç sunacaktır. Urfa Harran otel fiyatları da bütçenizi zorlamayacağı gibi, bölgenin halkı ve güzellikleri ile de şahane bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.