Bandırma Görülecek Yerler

Dünyaca ünlü kuş cenneti, aynı zamanda yaz sezonunun en popüler tatil bölgelerinden biridir Bandırma.Bandırma Görülecek Yerler - Bandırma En İyi 10 Yapılacak Şey

Dünyaca ünlü kuş cenneti, aynı zamanda yaz sezonunun en popüler tatil bölgelerinden biridir Bandırma.

Balıkesir'in yaz turizmine önemli katkı sağlayan Bandırma, hem gezilecek ve görülecek mekanlarıyla hem de doğasının benzersiz manzarasıyla keyifli bir tatilin kapılarını açıyor. Tertemiz deniziyle, ılık esen rüzgarıyla ve kızgın kumsallarıyla huzur bulacağınız Bandırma'nın gezi mekanlarını da ziyaret edip, birçok aktiviteye dahil olabilirsiniz. Bandırma'da yapılacak aktiviteler ve görülecek yerler şöyle:

Bandırma'da uzun soluklu bir kahvaltı keyfi yapmadan güne kesinlikle başlamayın. Peynir ve reçel çeşitlerinin yanı sıra sıcak börekler de kahvaltı masanızda olmasına özen gösterin. Kahvaltının hemen ardından Bandırma yapılacak şeyler listenize bir göz atıp güne başlayabilirsiniz.

Bandırma Kuş Cenneti'ni kesinlikle ziyaret etmelisiniz. Bandırma'nın dünyaca ünlü bu bölgesi, yıl içerisinde yüzlerce turistin yoğun ilgisini görmektedir. Zengin bir ekosisteme sahip olan Bandırma Kuş Cenneti'nde palamut, kızılçam, çınar, gürgen, meşe gibi ağaç türlerinin yanı sıra birçok su kuşlarını yakından göreceksiniz. Kuş cenneti Balıkesir il merkezine yaklaşık 85 kilometrelik bir uzaklıkta yer alıyor.

Bandırma'nın dinlendiren atmosferinde uzun doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz. Zeytin ve çınar ağaçları arasında yürürken, şehrin kalabalığını çok gerilerde bıraktığınızı hissedeceksiniz. Günün her saatini güzel bir yürüyüş ile değerlendirebilirsiniz.

Bandırma mutfağının seçkin yemeklerinin tadına bakmadan tatilinizi kesinlikle sonlandırmayın. Özellikle sebze ve ot yemeklerinin ön planda olduğu Bandırma'da askalubrus, mürdük aşı, börülce ve acı filiz kavurması tatmanızı önerdiğimiz yemekler arasında.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın