Bakırköy Yapılacak Şeyler

Sosyal yaşamın Avrupa yakasındaki ilk adreslerinden olan Bakırköy'de keyifle vakit geçirmenizi sağlayacak pek çok aktivite bulunuyor.Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü

Bakırköy Yapılacak Şeyler

Toplam 1 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri En uygun sonuca göre listele
 • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele

"Hafta sonu gidilmemeli"

"İyi ve kötü yönleri"

4.8

Misafir yorumu

5 yorum

Bakırköy Yapılacak Şeyler

Sosyal yaşamın Avrupa yakasındaki ilk adreslerinden olan Bakırköy'de keyifle vakit geçirmenizi sağlayacak pek çok aktivite bulunuyor.

Bakırköy, İstanbul'un merkez ilçelerinden biri. Avrupa yakasının en kalabalık ve yoğun ilçelerinden biri olan Bakırköy, hem önemli bir iş ve ticaret merkezi hem de sosyal yaşamın Avrupa yakasında ilk adreslerinden biri.

Bakırköy'de yapılacak şeylerin başında her daim, günün her saatli hareketli ve canlı olan Bakırköy Çarşısı'nı gezmek geliyor. Mağazalar, dükkanlar, cafeler, restoranlar ve daha pek çok mekanın yer aldığı çarşıda keyifli bir yürüyüş yapabilir, dükkanları gezip alışveriş yapabilir, dilediğiniz mekanda bir kahve ya da yemek molası verebilirsiniz.

Alışveriş için dolaşmaya çıktıysanız Bakırköy'deki AVM'leri de ziyaret edebilirsiniz. Her keseye ve zevke uygun ürünlerin satıldığı çok sayıda alışveriş merkezine ev sahipliği yapıyor Bakırköy.

Bakırköy'de ne yapılır diye soruyorsanız siz önerebileceğimiz ikinci şey Bakırköy sahilinde güzel bir gezinti yapmanız. Eğer gökyüzünde güneş parlıyorsa kendinizi Bakırköy sahiline atabilir, yemyeşil çimlerde masmavi deniz manzarası eşliğinde vakit geçirebilirsiniz. Dilerseniz sahilde bisiklete binebilir ya da paten kayabilirsiniz.

Bakırköy'de uzun sahil hattında vakit geçirebileceğiniz diğer yerler de Florya Sahil Parkı ve Yeşilköy Sahil Park.

Eğer müze gezmek isterseniz Florya Atatürk Deniz Köşkü'nü, İstanbul Hava Kuvvetleri Müzesi'ni, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Müzesi'ni ve Hilmi Nakipoğlu Fotoğraf Makineleri Müzesi'ni gezebilirsiniz.

Bakırköy aktivite tavsiyeleri

 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
İstanbul Akvaryum
İstanbul Akvaryum

-

Hafta sonu gidilmemeli

Kesinlikle hafta sonu gidilmemeli. Trafik berbat, 2 dakika yolu 3 saatte gidiyorsunuz. Bence görülmesi gereken bir yer ama asla ve asla hafta sonu değil. İçeride nefes almakta zorlanıyorsunuz, işkence gibiydi.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
İstanbul Akvaryum
İstanbul Akvaryum

-

İyi ve kötü yönleri

Akvaryum bakışıyla güzel bir mekan, fakat 5 dk 5D yanlış aktarılıyor, birkaç dk sürüyor. Labirent denilen (ki bunlara ek ücret alınıyor) bölüm 10 sn. de bitebilecek çok basit bir şey. Ayrıca akvaryum bitişinin bir markette sonlanması itici geldi. Buna ek olarak çocuklu ailelerde çocukların ellerine bir şey tutuşturup ya da onların peşinden şekerler var diye yüksek sesle bağırmaları berbattı. Bir başka konu ilk girişte fotoğraf çekilip daha sonra bu fotoğrafı arka plan üzerine koyup satışa sunmaları. Kopyala-yapıştır komik denecek ölçüde görüntülerle karşılaştım Akvaryumu dışında hiç beğenmedim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
İstanbul Akvaryum
İstanbul Akvaryum

-

Pahalı

Mekanı görmek gezmek isteyen o kadar insan var ki. Fakat maşallah sizde giriş fiyatlarında o kadar uçmuş ve çok abartmışsınız. Hep üst sevyeyi düşünürsünüz zaten. Dünya onlara güzel, her şeyi onlar yaşasın, biz hep böyle uzaktan bakakalalım. Ancak televizyon veya herhangi medya kuruluşundan bakalı. Gelemedik ki memnun kaldık diyelim değil mi ama?

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
İstanbul Akvaryum
İstanbul Akvaryum

-

Fantastik

Boş bir gününüzü değerlendirebileceğiniz harika bir gezi yeri. İstanbul Akvaryum'da kendinizi fantastik bir dünyada hissedeceksiniz. Fırsatım olursa tekrar gideceğim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
İstanbul Akvaryum
İstanbul Akvaryum

-

Pazar günleri ızdırap

Pazar günleri gitmek gerçekten ızdırap. Anadolu yakasından 3 kilometre yakınına gelmemiz 30 dakika, geri kalan 3 kilometre 1 saatten fazla sürdü. Gitmek isteyenlere tavsiyem, hafta içi bir gün kendinize ayırıp rahat rahat gitmeniz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)