Asmalımescit Gezilecek Yerler

Tarihi Pera’nın en gözde semtlerinden biri olan Asmalımescit, tarihi atmosferi ile günümüzde kültür, sanat ve eğlencenin akla gelen ilk adreslerinden biridir.Asmalımescit Tarihi Mekanlar

Tarihi Pera'nın en gözde semtlerinden biri olan Asmalımescit, tarihi atmosferi ile günümüzde kültür, sanat ve eğlencenin akla gelen ilk adreslerinden biridir.
Asmalımescit, İstanbul'un birçok eski semtinde olduğu gibi tarihi dokunun korunup günümüzün modern çizgileri ile birleştirildiği bir semttir. Asmalımescit'te tarihi dokuyla iç içe geçmiş galeriler, restoranlar, meyhaneler, gece kulüpleri, kafe ve barlar sıra dışı bir eğlence anlayışı sunmaktadır.

Beyoğlu'nun kalbi Asmalımescit'te görmenizi tavsiye ettiğimiz yerlerin başında semte ruhunu veren tarihi binalar. Daracık sokaklarda gezerken göreceğiniz binaların tamamı tarihi Pera bölgesinin bir parçası. Beyoğlu'nun, Pera'nın ve tabi ki Asmalımescit'in ruhunu bu muhteşem güzellikteki tarihi yapıları keşfederek yaşayın.

Asmalımescit Beyoğlu'nun eğlence anlamında da en rağbet gören yerlerinden biri. Semtin sokaklarını dolaştığınızda onlarca restoran, meyhane, kafe, bar ve gece kulübü göreceksiniz. Farklı zevklere hitap eden bu mekanlar Asmalımescit'te görmeniz gereken diğer yerler. Özellikle tarihi Refik Restaurant ve Yakup 2 Restaurant meyhanelerinde rakı balık keyfi ve canlı müziğin en güzel örneklerini dinlemek için Babylon mutlaka görülmesi gereken yerler.

Eğlencenin yanı sıra bir kültür ve sanat merkezi olan Asmalımescit'te birçok sanat galerisi var. Semti keşfe çıktığınızda bu galerileri görmeniz de tavsiyelerimiz arasında.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın