Otelleri Göster

Aphrodisias Antik Kenti Yakınındaki Oteller

Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

Türü
Konaklama Tipi
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Aktiviteler
Yakınındaki oteller

Toplam 1 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Yakınlığa göre listele Yakınlığa göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

Aphrodisias Antik Kenti Yakınındaki Oteller

Aydın'ın Karacasu ilçesinde bulunan Aphrodisias Antik Kenti, Geyre Köyü'ne yakın olup, ilçe merkezinin 12 kilometre güneydoğusunda bulunur. Adını mitolojide aşk ve güzellik tanrıçası olan Afrodit'ten alan kentin tarihi M.Ö. 13. yüzyıla kadar dayanır.

Kalıntıların arasında dolaşırken keyifle yeni bilgiler edinmenin mutluğunu yaşayacaksınız. Caesar'ın Afrodit'e bir Eros heykeli hediye ettiği, Caesar'ın öldürüldükten sonra bu şehrin yıkıldığı ve tiyatrosunun hala nasıl sapasağlam ayakta durduğunu görmek ve yaşananları duymak fazlasıyla etkisi altına alacak sizleri.

Aphrodisias Antik Şehri'nde ilk kazılar 1904 yılında yapıldı ve ilk sanat okulu bu kentte açıldığı bilgisi ortaya çıktı. Babadağ'ın yamaçlarında olan ocaklarda değerli mermerlerle eşsiz heykeller yapan Aphrodisias ustalarının açtığı okulun adı Manierist'ti. En parlak dönemden yavaş yavaş düşüşler yaşayan Aphrodisias Antik Kenti; yangınlar, savaşlar, depremler gördü ve zaman içinde bu göz kamaştıran şehir terkedildi. Bir tapınma merkezi olan antik kent, tıp ve bilim alanında da gelişme gösterdiği kanıtlanmıştır. Dönemine göre ileri bir seviyeye ulaşan Aphrodisias'ta tıp araştırmacıları, romancı ve düşünür yetişmiştir.

Aydın gezinize eklediğiniz bu görkemli tarihe sahip olan kentte; hamam, büyük havuzlu agora, Tanrıça Aphrodite için yapılan tapınak, 30.000 kişilik stadyum, 10.000 kişilik tiyatro, Roma-Bizans döneminden günümüze gelen akropol, surlar, odeon, piskopos sarayı ve felsefe okulu göreceğiniz ve hayranlıkla inceleyeceğiniz kalıntılar arasında yer alır. Aphrodisias Antik Kenti'ni ziyaret etmek için Aydın'daki bütçeye uygun otellerde kendinize bir oda ayırmanız yeterli. Hem güneş, deniz, kum hem de tarihi kalıntılar arasında farklı bir dünyaya giriş… Hepsi Aydın tatilinizde sizleri bekliyor. Üstelik bu eşsiz tatil bölgesinde yöresel lezzetler tadabileceğiniz restoranlar oldukça fazla. Doğanın tam ortasında ve yaşanmışlıkların arasında geçireceğiniz güzel anlar için ilk adımı hemen atın.