Tesis Adıyla Arama Yap

Temizle x

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Fiyat Sorgula (TL)

Yıldız Sayısı

Konaklama Tipi

Tesis Türü

İndirim ve Fırsatlar

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Aktiviteler

Söke Otelleri

Söke için {{ (filteredHotels).length}} / 6 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

Sıralama Kriterleri {{ sorting.id }}
 • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele
 • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
 • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)
  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.

 • {{ hotel.star }} Yıldız
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.turu }}
 • {{ hotel.location }}

"{{ comment }}"

Puan Ver {{ hotel.point }}

Misafir yorumu

{{ hotel.comment_count }} yorum
Puan Ver
Ücretsiz Çağrı Hattı
{{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı
* Tesisi Ücretsiz Ara
{{ hotel.phone| limitTo:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:4 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:7 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:9}}

Söke Otelleri - En Uygun Otel Fiyatları

Yaz aylarında buram buram salça kokan, unu ile meşhur, ortasından geçen nehrin her iki yanında da hareketli bir yaşamın sürdüğü, Aydın'ın en büyük ilçesi; Söke…

Aslında tüm bunlar Söke'nin küçük bir özeti. Evet, Aydın'ın en büyük ilçesi olan Söke, hareketli yaşamı ve meşhur unu ile biliniyor. Ancak yaz aylarında etrafa çalınan salça kokusunu yalnızca Söke'ye gidenler hissedebiliyor. İlçedeki yaşam, ortadan geçen Söke Çayı'nın her iki yanına da yayılmış. Çarşamba günleri kurulan pazar ile Söke daha da hareketleniyor. Ünlü Bafa Gölü, ilçe merkezine 50 km mesafede. Söke, sanılanın aksine oldukça büyük bir ilçe.

Söke'nin tarihine kısaca değinmeden geçmeyelim. Söke'nin, 1300'lü yıllarda Aydın Bey'in Söke'ye getirttiği Türkmen aşiretlerinden birinin başkanı olan Süleyman Şah'ın dedesi tarafından kurulduğu söyleniyor. 1426 yılında Menteşe Beylliği'nin merkezi kabul edilen, 1868 yılında ise Aydın'a bağlanan Söke, ismini ise "Su Köy" olarak anılmasından alıyor. Bunun nedeni ise uzun yıllar boyunca Büyük Menderes Nehri'nin su baskınlarına uğramış Söke ve bu isimle anılmış. Sonrasında da tahmin edeceğiniz üzere "Söke" olarak evrilmiş.

Söke'de hakim olan iklim kuşağı Akdeniz. Dolayısıyla kışlar yağışlı, yazlar ise kurak geçiyor Söke'de. Nem oranı da bir hayli yüksek fakat yaz mevsiminin en sıcak günlerinde bile esen o püfür püfür rüzgar, gerçekten de herkesin hissetmesi gereken bir şey. Öyle bir ferahlık veriyor yani.

Bitki türüne baktığımızda ise çam ve makiliklerin yoğun olduğunu görebiliyoruz Söke'de. Tarımsal faaliyetler ise daha çok pamuk üzerinden ilerliyor. Pamuğu zeytin, incir ve üzüm takip ediyor. Bu anlamda Söke'nin ülkemizin en önemli pamuk üretim merkezlerinden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Yolunuz Söke'ye düştüğünde, yol kenarlarında bulunan çöp şişçilere mutlaka uğramalı ve o enfes çöp şişin tadına bakmalısınız. Ayrıca Söke' giderken yol üzerinde çok sayıda fabrika satış mağazasına rastlayacaksınız. Bu mağazalardan oldukça uygun fiyatlara tekstil ürünleri satın alabiliyorsunuz. Ayrıca Söke pazarından taze sebze, meyve ve yöreye özgü otlardan da mutlaka almanızı tavsiye ediyoruz.

Söke'de başlıca gezilecek yerler ise; Miletos Antik Şehri yanındaki Balat Köyü'nde yer alan İlyas Bey Camii, Söke'nin 15 km güneybatısındaki Priene Antik Kenti, Söke-Milas karayolu üzerinde bulunan Myous (Myes) Antik Kenti, Söke'ye 30 km mesafedeki Miletos Antik Şehri ve ilçe merkezine 40 km uzaklıkta, Miletos'un içerisindeki Milet Müzesi.

İzmir-Bodrum yolunun uğrak rotalarından biri olan Söke, Aydın Merkez'e 54 km, İzmir'e 120 km mesafede yer alıyor. Kuşadası ise, yalnızca 20 dakika uzaklıkta bulunuyor.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın