Söke Otelleri

En iyi 7 otel, en uygun fiyatlar

Söke Hakkında

Yaz aylarında buram buram salça kokan, unu ile meşhur, ortasından geçen nehrin her iki yanında da hareketli bir yaşamın sürdüğü, Aydın'ın en büyük ilçesi; Söke…

Aslında tüm bunlar Söke'nin küçük bir özeti. Evet, Aydın'ın en büyük ilçesi olan Söke, hareketli yaşamı ve meşhur unu ile biliniyor. Ancak yaz aylarında etrafa çalınan salça kokusunu yalnızca Söke'ye gidenler hissedebiliyor. İlçedeki yaşam, ortadan geçen Söke Çayı'nın her iki yanına da yayılmış. Çarşamba günleri kurulan pazar ile Söke daha da hareketleniyor. Ünlü Bafa Gölü, ilçe merkezine 50 km mesafede. Söke, sanılanın aksine oldukça büyük bir ilçe.

Söke'nin tarihine kısaca değinmeden geçmeyelim. Söke'nin, 1300'lü yıllarda Aydın Bey'in Söke'ye getirttiği Türkmen aşiretlerinden birinin başkanı olan Süleyman Şah'ın dedesi tarafından kurulduğu söyleniyor. 1426 yılında Menteşe Beylliği'nin merkezi kabul edilen, 1868 yılında ise Aydın'a bağlanan Söke, ismini ise "Su Köy" olarak anılmasından alıyor. Bunun nedeni ise uzun yıllar boyunca Büyük Menderes Nehri'nin su baskınlarına uğramış Söke ve bu isimle anılmış. Sonrasında da tahmin edeceğiniz üzere "Söke" olarak evrilmiş.

Söke'de hakim olan iklim kuşağı Akdeniz. Dolayısıyla kışlar yağışlı, yazlar ise kurak geçiyor Söke'de. Nem oranı da bir hayli yüksek fakat yaz mevsiminin en sıcak günlerinde bile esen o püfür püfür rüzgar, gerçekten de herkesin hissetmesi gereken bir şey. Öyle bir ferahlık veriyor yani.

Bitki türüne baktığımızda ise çam ve makiliklerin yoğun olduğunu görebiliyoruz Söke'de. Tarımsal faaliyetler ise daha çok pamuk üzerinden ilerliyor. Pamuğu zeytin, incir ve üzüm takip ediyor. Bu anlamda Söke'nin ülkemizin en önemli pamuk üretim merkezlerinden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Yolunuz Söke'ye düştüğünde, yol kenarlarında bulunan çöp şişçilere mutlaka uğramalı ve o enfes çöp şişin tadına bakmalısınız. Ayrıca Söke' giderken yol üzerinde çok sayıda fabrika satış mağazasına rastlayacaksınız. Bu mağazalardan oldukça uygun fiyatlara tekstil ürünleri satın alabiliyorsunuz. Ayrıca Söke pazarından taze sebze, meyve ve yöreye özgü otlardan da mutlaka almanızı tavsiye ediyoruz.

Söke'de başlıca gezilecek yerler ise; Miletos Antik Şehri yanındaki Balat Köyü'nde yer alan İlyas Bey Camii, Söke'nin 15 km güneybatısındaki Priene Antik Kenti, Söke-Milas karayolu üzerinde bulunan Myous (Myes) Antik Kenti, Söke'ye 30 km mesafedeki Miletos Antik Şehri ve ilçe merkezine 40 km uzaklıkta, Miletos'un içerisindeki Milet Müzesi.

İzmir-Bodrum yolunun uğrak rotalarından biri olan Söke, Aydın Merkez'e 54 km, İzmir'e 120 km mesafede yer alıyor. Kuşadası ise, yalnızca 20 dakika uzaklıkta bulunuyor.

Söke Gezilecek Yerler

Söke Otel Fiyatları

Söke, Kuşadası'nın da etkisiyle turizm yatırımlarının gitgide arttığı bir yerdir.

Söke kuzeyde Kuşadası, güneyde Didim gibi tarihi ve turistlik yerlerle çevrili olmasının hem avantajını hem de dezavantajını aynı anda yaşamaktadır. Komşu olan her iki turizm ilçesine oranla daha geri planda kalan Söke, yeni turizm yatırımları ile son yıllarda parlamaya başlamıştır. Söke'ye ulaşım da oldukça kolay sağlanmaktadır. Hem demiryolu ağıyla hem de karayolu ile kolayca ulaşım sağlanmaktadır.

Yıl içerisinde Söke'ye tatil için gelen yerli ve yabancı turistlerin konaklamada tercih edebilecekleri çok sayıda konaklama ve tatil oteli hizmet vermekte, misafirlerini ağırlamaktadır. Yaz aylarında tatil sezonunun da başlaması ile birlikte Söke otelleri en yoğun dönemlerini yaşamaktadır. Bu sebeple yaz ayları olan haziran, temmuz ve ağustos aylarında Söke otelleri için erken rezervasyon yaptırmak çok önemli bir hal almaktadır.

Söke, Aydın'ın Kuşadası ile Didim arasında kalan sayfiye yeridir.

Söke otelleri ve fiyatları Neredekal.com Söke sayfasında listelenmektedir. Bu sayfada tüm Söke otelleri, fiyatları otellerin fotoğrafları ve iletişim bilgileri yer almaktadır. Ayrıca bu sayfadan inceleyip beğendiğiniz Söke oteline ön rezervasyon da yaptırılabilirsiniz.

Şimdiden keyifli ve güzel bir tatil geçirmenizi dileriz.

Söke'nin merkezinde ve deniz kenarında bulunan mevkilerinde çok sayıda konaklama oteli ve tatil otelleri misafirlerine en iyi hizmeti vermektedir. Söke otel fiyatları yaz aylarında ve kış aylarında farklılaşmaktadır. Özellikle yaz ayları olan haziran, temmuz ve ağustosta tatilin de başlaması ile Söke otel fiyatları kış ve bahar aylarına oranla belli bir miktar artmaktadır. Bu artış kimi otellerin dönem dönem yaptığı erken rezervasyon fırsatları ile ekarte edilebilmektedir.

Her otel kendi imkanları doğrultusunda misafirlerine hizmet sunmaktadır. Bu da Söke otel fiyatları üzerinde etkilidir. Konaklama yapılan otelin, misafirlerine sunmuş olduğu hizmetlerin yanında otelin bulunduğu kategori de Söke otel fiyatları üzerinde etkili olmaktadır.

Söke otel fiyatları ve otelleri Neredekal.com Söke sayfasında tüm ayrıntılarıyla listelenmektedir. Listede otellerin fiyatları, özellikleri, fotoğrafları ve iletişim bilgileri de yer almaktadır. Ayrıca bu sayfadan beğenilen ve konaklama yapılmak istenilen otele ön rezervasyon da yaptırılabilmektedir.

Şimdiden keyifli ve güzel bir tatil geçirmenizi dileriz.