Alaçatı Sörf Okulları

  • İzmir / Çeşme / Alaçatı

Alaçatı Sörf Okulları

Rüzgar sörfü, yaz aylarının vazgeçilmez sporlarından biri. Son yıllarda ülkemizde de yaygınlaşan rüzgar sörfü, coğrafyamıza da oldukça uygun bir spor. Sörf, üç tarafı denizlerle çevrili olan Türkiye'nin rüzgar alan hemen hemen her sahil kıyısına yapılabilmektedir. Bu bölgelerden biri de hiç şüphesiz ki İzmir'in şirin beldesi Alaçatı…

Sörf tahtasına çıkıp, yelkeni kaldırıp rüzgara karşı dengede durmanız gereken bu spor dalı, ilk başlayanlara büyük heyecan verir. Fakat sörf her ne kadar kolay gibi görünse de emek ve sabır isteyen bir spor. Rüzgar sörfünü öğrenmenin ve geliştirmenin en pratik yolu, sörf okullarından birine gitmektir.

Alaçatı, rüzgar sörfü için en ideal yerlerden biri olduğu için, bu bölgede birçok sörf okulları açılmıştır. Okullarda rüzgar sörfü yapmak için bir yaş sınırlaması bulunmamakta. Tabii ciddi bir sağlık probleminiz yoksa... Rüzgar sörfü okullarında, temel bilgilerle başlayacağınız sörfün başlangıç, orta ve ileri olmak üzere üç seviyenin de eğitimlerini alabilir ve denizin üzerinde rüzgarla dans etmeye başlayabilirsiniz.

Alaçatı rüzgar sörfü okullarını aşağıdaki linkleri tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Orsa Sörf Okulu
Active Windsurf Center
Çağla Kubat Windsurf Academy Alaçatı
Bora Kozanoğlu Surf Center
Bu Bi Sörf Okulu
Alaçatı Windsurf Okulu
Myga Surf Company
DSC Surf Academy
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın