Akaretler Gezilecek Yerler

Beşiktaş’ın tarihi gerçekliğine şahit olan semtlerden biri olan Akaretler, sınırları içerisindeki gezi yerleriyle uzun ve keyifli bir keşif noktası olacak sizler için.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Akaretler Gezilecek Yerler

Toplam 2 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Akaretler Tarihi Mekanlar

Beşiktaş'ın tarihi gerçekliğine şahit olan semtlerden biri olan Akaretler, sınırları içerisindeki gezi yerleriyle uzun ve keyifli bir keşif noktası olacak sizler için.

Akaretler'de nereler gezilir, Akaretler'de bulunan tarihi mekanlar nerededir sorularına bu sayfamızda cevap vereceğiz.

Akaretler- Maçka Vişnezade Mahallesi'nde bulunan Aziziye Camii, Abdülaziz'in isteği üzerine inşa edilmeye başlanmış fakat bitirilememiştir. Günümüzde Caminin avlusu İnönü Parkı olarak düzenlenmiş caminin olduğu noktaya ise bir otel inşa edilmiştir.

Akaretler Sıra Evleri'nin arasında tarihi bir yolculuk yapabilirsiniz bu bölgede. Akaretler sıra evlerinin 36. numarasında Atatürk'ün yaşadığı ev ise günümüzde müze olarak hizmet vermektedir. Akaretler Mustafa Kemal Müzesi'ni ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul Boğazı'nın Beşiktaş kıyılarındaki mekanları da gezinize dahil edebilirsiniz. Ortaköy Meydanı hoş bir manzara eşliğinde keyifli bir keşif olabilir sizler için. Meydanın hemen yanında bulunan Ortaköy Camii de bölgenin tarihini yansıtan yapılardan biri...

Eğer tabiat güzellikleriyle tarihi değerleri bir arada görmek isterseniz, Yıldız Korusu'na gidebilirsiniz. Tarihi Bizans'a kadar uzanan park, birçok hükümdarı ağırlamıştır huzurlu havasında. Parkın içindeki göller, asırlık ağaçlar ve rengarenk çiçekler sizlere zamanın nasıl geçtiğini hissettirmeyecek.

Akaretler İstanbul gezilecek yerler listenize Beşiktaş'ın diğer görülmeye değer alanlarını da mutlaka dahil etmelisiniz. Yıldız Hamidiye Camii, Dolmabahçe Sarayı, Jale Kuşhan Balmumu Heykel Müzesi rotalarınız arasında olabilecek yerlerin sadece birkaçıdır.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın