Otelleri Göster

Ağrı Dağı Yakınındaki Oteller

Ağrı Dağı Yakınındaki Oteller

Dağ turizminde önemli bir yere sahip olan Ağrı Dağı, Türkiye'nin en yüksek dağıdır ve 4 mevsim zirvesinde kar bulunur. Kuh-i Nuh, Ararat ve Eğri Dağı gibi isimler alan dağ, günümüzde Ağrı Dağı olarak adlandırılmaktadır. Eğer macera tutkunuysanız ve dağcılıkla yakından ilgileniyorsanız, Ağrı Dağı eteklerinden zirveye doğru çıkmanın adrenalini yaşamak ister misiniz? O halde Ağrı Dağı yakınındaki otellerin birinde konaklayarak dostlarınızla birlikte büyük bir maceraya adım atabilirsiniz.

Ağrı Dağı'nın Atatürk ve İnönü adında iki zirvesi bulunmaktadır. Nuh'un gemisinin Ağrı Dağı'na oturduğuna dair değişik fikirler de bulunmaktadır. Fakat Kur'an-ı Kerim'e göre Nuh'un gemisi Cudi Dağı'ndadır.

Marco Polo Ağrı'ya hiçbir zaman çıkılamayacağını belirtmiş olsa da 1829 yılında Frederik Von Paraf Ağrı'nın zirvesine çıkmayı başarmıştır. Sonraki yıllarda adrenalin tutkunlarının uğrak yeri olan Ağrı Dağı'na birçok tırmanışlar yapılmıştır. 1990 yılında ise yasaklanmış; 1998 yılında bu yasak tekrar kalkmıştır.

Dünyanın her noktasından Ağrı Dağı'na tırmanmak için gelen turistler, hem tırmanışlarını gerçekleştiriyor hem de kayak merkezlerinde kış tatillerini geçiriyor. Eğer sizin de hayallerinizden biri Ağrı Dağı'na tırmanmaksa, hemen harekete geçip bu büyük heyecanı yaşayabilirsiniz.