Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Ağrı Aktiviteleri

Ağrı civarında yapılacak 0 aktivite.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Kriterlerinize uygun sonuç bulunamadı.

Ağrı Yapılacak Şeyler ve Aktiviteler

Doğa, kültür, inanç, termal turizminde farklı seçenekler sunan Ağrı’da yapabileceğiniz pek çok şey var…

Ağrı, farklı turizm kollarında faaliyetlerin her geçen gün arttığı bir ilimizdir. Doğa, kültür, inanç, termal turizminde farklı seçenekler sunan Ağrı’da yapmanızı önerdiğimiz şeyler şöyle:

Doğa tutkunları için Ağrı’da yapacak pek çok şey var. Ağrı Dağı ve çevresinde tırmanış, dağcılık, kampçılık, doğa yürüyüşleri yapabileceğiniz sporlar arasında. Dilerseniz Ağrı’da bulunan birbirinden güzel yaylalarda kamp yapabilir, doğa ile iç içe eşsiz gezilere katılabilirsiniz. Konaklama seçenekleri için uygun Ağrı otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Ağrı pek çok tarihi varlığa sahip bir ildir. İshak Paşa Sarayı, Doğubeyazıt Kalesi, Urartu Kalesi, Beyazıt Eski Camii, Diyadin Meya Köyü, Girik Tepe, Toprakkale, Eski Beyazıt Antik Kentleri’ni gezebilirsiniz.

Dünyanın 2. büyük meteor çukuru Ağrı’da yer almaktadır. Bu muhteşem doğal oluşumu görebilirsiniz.

İnanç turizminin Ağrı’daki en önemli merkezlerinden olan Nuhun Gemisi’ni görebilir, efsaneyi yaşayabilirsiniz.

Kaplıca alanlarında termal kaynaklar ve şifalı sular ile sağlık bulabilir, yenilenebilirsiniz. Diyadin Kaplıcaları bu kaplıacalardan en ünlüsüdür.

Meya Mağaraları, Buz Mağarası gibi doğa harikası mağaraları keşfedebilirsiniz.

Türkiye’nin en önemli kuş gözlem alanlarından biri Ağrı’da yer alır. 100 farklı kuş türünü gözlemleyebileceğiniz bu sazlık alanda doğanın tadını çıkarabilirsiniz.