Adalar Yol Tarifi

İstanbul’un kaçış duraklarından Prens Adaları, özellikle bahar ve yaz aylarında ziyaretçi akınına uğruyor. Adalara nasıl gidilir merak ediyorsanız yazımızda tüm detayları bulabilirsiniz.

Adalar Yol Tarifi

İstanbul'un kaçış duraklarından Prens Adaları, özellikle bahar ve yaz aylarında ziyaretçi akınına uğruyor. Adalara nasıl gidilir merak ediyorsanız yazımızda tüm detayları bulabilirsiniz.

Tertemiz plajları, yeşil doğası ve şirin sokakları ile metropolde yaşayanlar için adeta bir nefes alanı olan Adalar topluluğu 9 ayrı adadan meydana gelmektedir. Bu adaların içerisinde ise Büyükada, Heybeliada, Burgazada ve Kınalıada olmak üzere yalnızca 4 tanesinde yerleşim yeri bulunmaktadır. Geneline Prens Adaları ismi verilen Adalar İstanbul'a bağlı olup, yönetimi ise Adalar Kaymakamlığı ve Adalar Belediyesi tarafından sağlanmaktadır. Bölge özellikle bahar ve yaz aylarında ziyaretçi akınına uğrayan ve minik kaçamaklar yapmak için oldukça uygundur. “'Adalar'a nasıl gidilir?”' sorunun cevabını merak ediyorsanız, sizin için hazırladığımız bu yazıda tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Her şeyden önce Adalar'a ulaşımın oldukça kolay olduğunu belirtelim. İstanbul Anadolu ve Avrupa yakası semtlerinden bazılarından kalkan feribot seferleriyle ulaşımın sağlandığı Adalar için bu seferleri gerçekleştiren firmalar ise İDO, Şehir Hatları, Mavi Marmara, Turyol, Dentur ve Prenstur'dur.

Avrupa Yakası'ndan seferlerin düzenlendiği yerler; Karaköy, Eminönü, Kabataş, Beşiktaş ve Avcılar'dır. Avcılar'dan Adalar seferleri yalnızca yaz aylarında ve sabah bir kez olacak şekilde düzenlenmektedir. Diğer limanlar ise daha sık tercih edilmekte; ancak yaz ve kış saati uygulamaları farklılık gösterebilmektedir. Bunun için mutlaka internet sitelerinden güncel seferleri takip etmenizi tavsiye ederiz. Anadolu Yakası'ndan kalkan vapurlar ise Kadıköy, Kartal, Bostancı ve Maltepe'den gerçekleştirilmektedir. Yine aynı şekilde bu iskeleler için de yaz ve kış saati farklılıkları mevcuttur.

Tüm bunların yanı sıra Bursa Deniz Otobüsleri İşletmesi BUDO, Mudanya'dan Büyükada'ya vapur seferleri gerçekleştirmektedir. Mudanya'dan kalkan bu seferler özellikle yaz aylarında yapılmaktadır. Ayrıca Yalova'dan da Büyükada ve Heybeliada'ya ulaşım sağlanmakta, bu tarifeler de yine yaz aylarında başlamaktadır.

Nereye : Adalar
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın