Yenikapı bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Yenikapı Aktiviteleri

Tarihi Yarımada’nın yanı başında yer alan Yenikapı, aynı zamanda Samatya ve Kumkapı gibi tarihi semtlerin de komşusudur.Yenikapı Görülecek Yerler - Yenikapı En İyi 10 Yapılacak Şey

Tarihi Yarımada’nın yanı başında yer alan Yenikapı, aynı zamanda Samatya ve Kumkapı gibi tarihi semtlerin de komşusudur.
İstanbul’un Fatih ilçesinde bir semt olan Yenikapı, günümüzde İstanbul’un Marmara Bölgesi’ndeki çeşitli noktalarla bağlantısını sağlayan merkez konumundadır. Bandırma ve Yalova gibi önemli denizyolu seferlerinin başlangıç noktası Avrupa yakasında Yenikapı’dır.

Yenikapı aynı zamanda konum olarak da öneme sahiptir. Tarihi Yarımada’nın yanı başında yer alan ve bir Suriçi semti olan Yenikapı ve çevresinde yapabileceğiniz farklı aktiviteler vardır.

Yenikapı bir kıyı semti olduğu için sahilinde vakit geçirebileceğiniz kafeler, çay bahçeleri vardır. Marmara Denizi manzarası eşliğinde bu mekanlarda kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

Dilerseniz sahilde keyifli bir yürüyüş yapabilir, Sarayburnu’na doğru Tarihi Yarımada’nın güzelliklerini keşfe çıkabilirsiniz.

Yenikapı Tarihi Yarımada’nın komşusudur. Tarihi bir gezintiye çıkmak isterseniz kısa bir yolculukla Sarayburnu’na ulaşıp burada Topkapı Sarayı’nı, Sultanahmet Camii’ni, Ayasofya Müzesi’ni gezebilirsiniz.

Yenikapı’nın semt komşularından olan Kumkapı’ya ve Samatya’ya gidebilir, buradaki tarihi restoranlarda lezzetli bir akşam yemeği yiyebilir, Samatya Meydanı’nı gezebilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın