Üsküdar Görülecek Yerler

İstanbul’un unutulmaz manzaralarını gözler önüne seren Üsküdar, doğanın ve tarihin bir arada olduğu güzel bir yolculuk sunuyor misafirlerine.Üsküdar Görülecek Yerler - Üsküdar En İyi 10 Yapılacak Şey

İstanbul'un unutulmaz manzaralarını gözler önüne seren Üsküdar, doğanın ve tarihin bir arada olduğu güzel bir yolculuk sunuyor misafirlerine.

Üsküdar, İstanbul'un en gözde ilçelerinden biridir. Sahil şeridi boyunca güzel bir gün geçirmenizi sağlayan ilçede yapılacak birçok aktivite bulunuyor. Üsküdar'da yapmadan dönmemeniz gereken aktiviteler şöyle:

İstanbul Boğazı'na karşı güzel bir restoranda sabah kahvaltısı yaparak güne başlamanızı öneririz. Hem leziz kahvaltılıklar hem de İstanbul Boğazı'nın serin sularına karşı oturmak sizlere ister istemez enerji verecek. İstanbul'un kısa bir özetini Üsküdar'da kahvaltı yaparak görebilirsiniz.

Asya ve Avrupa kıtasını birbirine bağlayan İstanbul Boğazı'nda uzun soluklu bir tekne turu yapmalısınız. Şehrin tüm güzelliğini gözler önüne seren tekne turu tüm gününüzü keyifli hale getirmeye yetecek. Tekne yolculuğunuzda fotoğraf makinenizin yanınızda olmasına özen gösterin. Kız Kulesi başta olmak üzere Her iki kıtanın kıyısına konuşlanmış olan birçok tarihi yapıyı bol bol fotoğraflama imkanınız olacak.

Üsküdar'da güzel bir yürüyüş yapabilirsiniz. Bunun için önerebileceğimiz en güzel noktaların başında tabii ki sahil kıyısı geliyor. Temiz bir deniz havası alarak yürüyüşler yapabilir, dilerseniz yürüyüş yerine bisiklet tercih edebilirsiniz.

Üsküdar'da bir gününüzü alışverişe ayırabilirsiniz. İlçenin alışveriş merkezinde gezebilir, mağazalardan dilediğinizi alabilirsiniz.

İlçenin tarihi değerlerini ve müzelerini görmeden gezinizi tamamlamayın. Müze olarak Mehmet Naci Aköz Uçurtma Müzesi, Sabri Artam Vakıf Otomobil Müzesi, İstanbul Grafik Sanatlar Müzesi, Florence Nightingale Müzesi'ne gidebilir; Ayios Panteleimon Kilisesi, Beylerbeyi Camii, Mihrimah Sultan Camii'ni ziyaret edebilirsiniz. İstanbul'un önemli tarihi kalıntılarının daha birçoğunu ziyaret etme şansını sakın kaçırmayın.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın