Ümraniye Görülecek Yerler

İstanbul Anadolu yakasının en büyük ilçesi olan Ümraniye, ekonomik faaliyetlerin çok çeşitli olduğu, kentte merkezi konuma sahip bir ilçedir.Ümraniye Görülecek Yerler - Ümraniye En İyi 10 Yapılacak Şey

İstanbul Anadolu yakasının en büyük ilçesi olan Ümraniye, ekonomik faaliyetlerin çok çeşitli olduğu, kentte merkezi konuma sahip bir ilçedir.
İstanbul’un üçüncü, Anadolu yakasının ise en büyük ve en kalabalık ilçesi olan Ümraniye kentin en kozmopolit nüfus yapısına sahip bölgelerinden biridir. Son 50 yılda hızlı bir göç süreci yaşayan ilçe kelimenin tam anlamıyla bir “Anadolu mozaiği”dir.

650 bin kişilik bir nüfusa sahip olan ilçe 22 bin hektarlık alan üzerine kuruludur. Çekmeköy, Beykoz, Ataşehir, Sancaktepe ve Üsküdar ilçeleri ile de çevrilidir.

Ümraniye, çok kültürlü bir yapıya ve hızla büyüyen bir ekonomiye sahiptir. Fakat ilçede turizme bağlı gelişim yok denecek kadar azdır. Bu nedenle Ümraniye’de yapabilecekleriniz ilçe sınırları içinde yer alan alış veriş merkezlerini ve mağazaları gezmek ile kafe ve restoranlarda vakit geçirmekle sınırlıdır denebilir.

Ümraniye konum olarak oldukça merkezi ve ulaşımın kolaylıkla sağlanabildiği bir ilçedir. Bu nedenle Üsküdar, Kadıköy, Ataşehir, Beykoz gibi Ümraniye’ye yakın, sosyal ve kültürel aktivitelerin, tarihi mekanların daha fazla olduğu ilçelere gidebilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın