Tünel Görülecek Yerler

Galata Köprüsü’nün bir bacağını oluşturan Karaköy’ün komşu semti: TünelTünel Görülecek Yerler - Tünel En İyi 10 Yapılacak Şey

Galata Köprüsü’nün bir bacağını oluşturan Karaköy’ün komşu semti: Tünel
Tünel denilince pek çoğumuzun aklına tarihi binalar, Karaköy ve meşhur Karaköy İskelesi gelmektedir. Eğer buraya Anadolu Yakası’ndan geliyorsanız vapura binerek bu iskeleye gelmeniz mümkün. Karaköy İskelesi İstanbul’un tek yüzen iskelesidir de ayrıca.

Karaköy’e gelmek için deniz yolunu tercih edenler aslında mini de bir boğaz turu yapmış oluyorlar. Gelirken Karaköy İskelesi’ni ve İstanbul Modern Sanat Müzesi’ni görebilirsiniz Karaköy sahilinde.

Vaktiniz varsa İstanbul Modern Sanat Galerisi’ni detaylı olarak gezmenizi öneririz. Oldukça büyük bir alana kurulu olan müzede pek çok sergi düzenlendiği gibi, önündeki restoranında da boğaza karşı hoş yemekler yiyebilirsiniz.

Konu yemeklerden açılmışken Karaköy baklavalarına da değinmeden geçmeyelim. Karaköy’de meşhur baklavalarının tadına bakabileceğiniz pek çok ünlü restoran bulunmaktadır. Ayrıca deniz ürünleri seviyorsanız deniz kenarında balık ekmek de yiyebilirsiniz. Küçük balıkçı teknelerinde sunulan bu balık ekmekler oldukça lezizdir. Tüm bu lezzetler için tek yapmanız gereken Tünel’e gelmişken Karaköy’e de uğramak olacaktır.

Karaköy’e kadar gelip de Galata Kulesi’ni de görmeden dönmeyin deriz. Buraya yürüyerek çıkabileceğiniz gibi tüneli kullanarak 2 dakika gibi kısa bir sürede yorulmadan ulaşabilirsiniz.

Galata Kulesi’ne çıkış serbesttir fakat her sene değişen belli ücretler alınmaktadır ziyaretçilerden. Yine de göreceğiniz manzara karşısında bu paraya kesinlikle değeceğine emin olabilirsiniz.

Karaköy’de bulunan Perşembe Pazarı ve çevresinde ise her türlü elektronik ve mekanik aletleri bulabileceğiniz yerler mevcuttur. Bu tarz ihtiyaçlarınız için de Karaköy’ü tercih edebilirsiniz.

İstanbul’un Avrupa tarafında Haliç'in ağzında yer almakta olan Karaköy’den ayrıca çevre semtlere de geziler düzenleyebilirsiniz.

Tünel’deyken Asmalımescit’e de uğrayabilirsiniz. Buradaki meyhaneler ve barlar İstanbul’luların gece hayatındaki uğrak mekanlarındandır.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın