Tünel Gezilecek Yerler

Buram buram İstanbul tarihi koklamak istiyorsanız gitmeniz gereken ilk duraklardandır Tünel…Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Tünel Gezilecek Yerler

Toplam 1 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Tünel Tarihi Mekanlar

Buram buram İstanbul tarihi koklamak istiyorsanız gitmeniz gereken ilk duraklardandır Tünel…
Beyoğlu Tünel'de Avrupalı toplulukların bıraktığı, birbirinden farklı dönemlere ait zengin ve büyük tarihsel anıtlar bir arada bulunur. Bu eserler, Osmanlı döneminden beri zenginleşmektedir ve İstanbul'u süslemektedirler.

Tünel'i gezemeye tarihi Karaköy İskelesi'nden başlayabilirsiniz. Bu iskele İstanbul'un ilk ve tek yüzen iskelesi olma özelliğini taşımaktadır. Tarihi ve mimari öneminin yanı sıra ulaşımda da kilit nokta konumundadır.

İstanbul Modern Sanat Müzesi Tünel'e geldiğinizde mutlaka gezip görmenizi önereceğimiz yerler arasındadır. Karaköy'e inerseniz sahilde konumlanmış bu sergi alanını görebilirsiniz. İstanbul Boğazı'nda, yaklaşık 8000 metrekare alan üzerine kurulu olan İstanbul Modern Sanat Müzesi, Türkiye'nin modern sanat sergileri düzenleyen ilk özel müzesidir.

Yürümekte zorlanmayacaksınız yürüye yürüye Karaköy'den Galata'ya çıkabilir ve Galata Kulesi'ni görebilirsiniz. Galata Kulesi'ne çıkış da ayrıca serbesttir ve üstünde şık bir restoran bulunmaktadır. Kuleden İstanbul'a kuşbakışı bakabilirsiniz ve mükemmel manzaraya şahit olabilirsiniz.

Galata Köprüsü yine Tünel'e geldiğinizde görmenizi tavsiye edeceğimiz yerler arasında. Üzerinde ulaşımın sağlandığı köprünün altında ise kafe ve restoranlar bulunmaktadır. Bu köprüden Eminönü'nü görebilirsiniz.

Karaköy'de ve Tünel'de pek çok kilise, sinagog ve cami de bir arada bulunmaktadır. Sokaklarda gezerken dijkkat ederseniz bunları da görebilirsiniz. Ayrıca Yunan, Yahudi, Fransız, İtalyan ve Avusturya okulları da Karaköy'de var olup kendi dönemsel kozmopolit karakterlerini yansıtırlar.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın