Torbalı Otelleri

En iyi 2 otel, en uygun fiyatlar

Torbalı Hakkında

Küçükmenderes Havzası üzerinde kurulu olan Torbalı İzmir'e bağlı ilçelerden biridir.

Kuzeyinde Buca, güneyinde Selçuk, batısında Menderes ve doğusunda Tire bulunan Torbalı İzmir merkeze 50 kilometre uzaklıktadır. Bölgede tipik Akdeniz iklimi görülür.

Torbalı, ismini ilçenin 10 kilometre güneyinde bulunan ve Antik Çağ'ın ünlü şehirlerinden biri olan Metropolis'ten alır. Metropolis'in bilinen diğer adları Triyanna ve Tripolis'tir.

Geçmiş dönemlerden günümüze Torbalı ve çevresinde yerleşim olmuştur. İlk yerleşimin M.Ö. 3000 yıllarında gerçekleştiği Torbalı'da sırasıyla Hititler, Lidyalılar, Frigyalılar, Persler, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular, Aydınoğlu Türkleri ile Osmanlılar yaşamışlardır.

1926 yılında ilçe olan Torbalı'da 1927 yılında da belediye kurulmuştur. Bugün Torbalı 22 köy ve 38 mahalle ile toplamda 133 bin kişilik bir nüfusa sahiptir. Son yıllarda İzmir'in en çok göç alan ilçelerinden biri olmuştur.

Torbalı'nın ekonomisi ağırlıklı olarak tarımsal üretime dayanmaktadır. Bunun yanında son yıllarda sanayi alanında ilçeye yapılan yatırımlar bu alanda da ekonominin canlanmasını sağlamıştır.

Okuma oranlarının ve kültür düzeyinin yüksek olduğu Torbalı, sıcakkanlı insanları ile şirin bir İzmir ilçesi.

Torbalı Gezilecek Yerler

Torbalı Otel Fiyatları

Son yıllarda aldığı göçlerle nüfusu oldukça artan Torbalı İzmir'e bağlı ilçelerden biridir.

İzmir merkeze 50 kilometre uzaklıkta bulunur. Turizmin pek gelişmediği ilçede Metropolis Antik Kenti en önemli ören bölgesidir.

Metropolis Otel Torbalı

Torbalı - Otel - 2 Misafir Yorumu

Metropolis Otel, Ege'nin göz bebeği güzel İzmir'in Torbalı ilçesinde misafirlerini ağırlamaktadır. Tesisin geniş yüzme havuzundan sadece konaklama yapan misafirler faydalanabilir. Şezlong ve şemsiyelerle donatılmış olan havuz terası güneşin tadını çıkarmak ve bronzlaşmak için idealdir. Bölgedeki tarihi mekanların çoğunu ziyaret etmek bakımından uygun bir konuma sahiptir. Oda ve süitlerin tamamı donanımlıdır. Aydınlık ve ferah bir dizayna sahip konaklama birimlerinin tamamında; uydu kanallarının yayınına sahip düz ekran TV, elektrikli su ısıtıcısı, çay – kahve seti ve mini bar standart olarak bulunur. Ayrıca tüm odalar iklimlendirme birimleri olan klima ve petekli ısıtma sistemi ile donatılmıştır. Konaklama birimlerinin tamamı balkonludur. 24 sat sıcak suyu olan küvetli/duşlu özel...

Gelişmekte olan sanayisi ile İzmir'in üretim bölgelerinden biridir Torbalı.

Daha çok sanayi ve tarımsal üretimin yoğunlaştığı bir ilçe olan Torbalı'da konaklama için fazla alternatif bulunmuyor. İlçe merkezindeki birkaç otel ve pansiyon var.

Genellikle iş ve kısa süreli konaklamaların yapıldığı Torbalı otellerinde aynı zamanda özel günler için de organizasyonlar düzenlenebiliyor.

Torbalı otelleri merkezdeki konumları nedeniyle ilçede ulaşmak isteyeceğiniz her yere yakın mesafede bulunuyor.

İzmir merkeze bir saat uzaklıkta yer alan ve Küçük Menderes Havzası üzerinde kurulu olan Torbalı'da kültür seviyesi yüksek bir halk yaşamaktadır. Gün geçtikçe büyüyen ekonomisiyle gelecek vaadeden bir ilçedir.

Torbalı'da konaklama imkanları çok geniş olmamaklar birlikte ilçedeki oteller ihtiyaçlarınıza cevap verecek niteliktedir. Torbalı otelleri genellikle 3 ve 4 yıldızlı tesislerdir. Bunların yanında ilçe merkezinde daha küçük moteller ve pansiyonlar da mevcuttur.

Torbalı 2019 otel fiyatları sezona göre farklılık gösterir. Yaz sezonunda artış gösteren Torbalı'daki otel fiyatları çok yüksek olmamakla birlikte konaklayacağınız tesise göre farklılık göstermektedir.

Torbalı Otelleri ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular

Torbalı Otelleri için en uygun fiyatlı otelleri, listeleme sayfasında "En Düşük Fiyata Göre" sırala seçeneği ile kolayca görüntüleyebilirsiniz. Hızlı erişim için şu adrese tıklayın.

Torbalı Otelleri için en ucuz fiyat 231 TL. Üstelik birçok tesiste ödemenizi tesisin kendisine de yapabilirsiniz. Hızlı erişim için şu adrese tıklayın.

Tabi ki en ideal yöntem daha önce burada konaklama yapmış misafirlerin görüşlerine başvurmak. Binlerce kullanıcımız binlerce değerli yorumla size en doğru seçimi yapmanız için yol göstermiş olacaktır. Tesisleri puana göre kolayca sıralayabilirsiniz. Hızlı erişim için şu adrese tıklayın.

Her şey dahil sisteminde öncelikli olarak sabah, öğlen ve akşam yemekleri başta olmak üzere birçok hizmeti ücretsiz olarak alırsınız. Torbalı için her şey dahil sisteminde çalışanları görmek için, listeleme sayfasındaki filtrede yer alan "Konaklama Tipi" alanından "Her Şey Dahil" seçeneğini işaretlemeniz yeterli. Hızlı erişim için şu adrese tıklayın.

Daha keyifli ve renkli bir tatil için gittiğiniz bölgedeki gezilecek yerleri önceden bilmekte fayda var.Torbalı için gezilecek yerlerin tümüne linkten erişebilirsiniz.

Torbalı yol tarifi sayfamızdan, bulunduğunuz bölgeden mesafeyi ve en hızlı rota seçeneklerini bulabilirsiniz. Eğer kendi aracınızla gitmeyecekseniz, alternatif ulaşım yolları için birçok ipucu da veriyoruz. Hızlı erişim için buradan erişebilirsiniz.

Torbalı ve civarında yer alan apartların hemen hepsini listeliyoruz. Apart oteller size ev konforunda, üstelik kendi yemeğinizi yapabileceğiniz başta ocak, fırın gibi araçları temin eder. Son dönemde git gide bu yönde konaklamaya görece ekonomik de olmasından talep artıyor. Hızlı erişim için buradan erişebilirsiniz.

Torbalı hava durumunu takip etmeniz, olası hava değişikliklerine hazırlıksız yakalanmamanızı sağlayacaktır. Torbalı hava durumu için hemen tıklayın.

Torbalı Otel Yorumları

10
10

Metropolis Otel

Ahmet Ucar - 4 Şubat 2014, Salı 20:54

Harikaydı

Harika bır oteldi, odalar temiz ve çalışanlar çok canayakındılar.