Torbalı Otelleri

En iyi 2 otel, en uygun fiyatlar

Torbalı Hakkında

Küçükmenderes Havzası üzerinde kurulu olan Torbalı İzmir'e bağlı ilçelerden biridir.

Kuzeyinde Buca, güneyinde Selçuk, batısında Menderes ve doğusunda Tire bulunan Torbalı İzmir merkeze 50 kilometre uzaklıktadır. Bölgede tipik Akdeniz iklimi görülür.

Torbalı, ismini ilçenin 10 kilometre güneyinde bulunan ve Antik Çağ'ın ünlü şehirlerinden biri olan Metropolis'ten alır. Metropolis'in bilinen diğer adları Triyanna ve Tripolis'tir.

Geçmiş dönemlerden günümüze Torbalı ve çevresinde yerleşim olmuştur. İlk yerleşimin M.Ö. 3000 yıllarında gerçekleştiği Torbalı'da sırasıyla Hititler, Lidyalılar, Frigyalılar, Persler, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular, Aydınoğlu Türkleri ile Osmanlılar yaşamışlardır.

1926 yılında ilçe olan Torbalı'da 1927 yılında da belediye kurulmuştur. Bugün Torbalı 22 köy ve 38 mahalle ile toplamda 133 bin kişilik bir nüfusa sahiptir. Son yıllarda İzmir'in en çok göç alan ilçelerinden biri olmuştur.

Torbalı'nın ekonomisi ağırlıklı olarak tarımsal üretime dayanmaktadır. Bunun yanında son yıllarda sanayi alanında ilçeye yapılan yatırımlar bu alanda da ekonominin canlanmasını sağlamıştır.

Okuma oranlarının ve kültür düzeyinin yüksek olduğu Torbalı, sıcakkanlı insanları ile şirin bir İzmir ilçesi.

Torbalı Gezilecek Yerler

Torbalı Otel Fiyatları

Son yıllarda aldığı göçlerle nüfusu oldukça artan Torbalı İzmir'e bağlı ilçelerden biridir.

İzmir merkeze 50 kilometre uzaklıkta bulunur. Turizmin pek gelişmediği ilçede Metropolis Antik Kenti en önemli ören bölgesidir.

Gelişmekte olan sanayisi ile İzmir'in üretim bölgelerinden biridir Torbalı.

Daha çok sanayi ve tarımsal üretimin yoğunlaştığı bir ilçe olan Torbalı'da konaklama için fazla alternatif bulunmuyor. İlçe merkezindeki birkaç otel ve pansiyon var.

Genellikle iş ve kısa süreli konaklamaların yapıldığı Torbalı otellerinde aynı zamanda özel günler için de organizasyonlar düzenlenebiliyor.

Torbalı otelleri merkezdeki konumları nedeniyle ilçede ulaşmak isteyeceğiniz her yere yakın mesafede bulunuyor.

İzmir merkeze bir saat uzaklıkta yer alan ve Küçük Menderes Havzası üzerinde kurulu olan Torbalı'da kültür seviyesi yüksek bir halk yaşamaktadır. Gün geçtikçe büyüyen ekonomisiyle gelecek vaadeden bir ilçedir.

Torbalı'da konaklama imkanları çok geniş olmamaklar birlikte ilçedeki oteller ihtiyaçlarınıza cevap verecek niteliktedir. Torbalı otelleri genellikle 3 ve 4 yıldızlı tesislerdir. Bunların yanında ilçe merkezinde daha küçük moteller ve pansiyonlar da mevcuttur.

Torbalı 2020 otel fiyatları sezona göre farklılık gösterir. Yaz sezonunda artış gösteren Torbalı'daki otel fiyatları çok yüksek olmamakla birlikte konaklayacağınız tesise göre farklılık göstermektedir.