Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Kategori

Tarihi Yerler
Turistik Yerler
Yerleşkeler

Torbalı Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler:

Torbalı civarında görülmesi gereken 3 yer.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Yerleşkeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Henüz Puanlanmamış
İzmir
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
5/5 Mükemmel
(5 değerlendirme)
İzmir

Asur Kalesi

Ücretsiz
Tarihi Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
5/5 Mükemmel
(5 değerlendirme)
İzmir

Torbalı Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Torbalı’da görmenizi tavsiye ettiğimiz yerler şöyle:

Metropolis Antik Kenti: Torbalı merkeze yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta bulunan antik kent bölgedeki en önemli ören yeridir. Şu an kazı çalışmalarının devam ettiği antik kent M.Ö. 3. yüzyılda kurulmuştur. Antik Yunan çağında önemli kentler arasında bulunan Metropolis hem kurulduğu verimli topraklar hem de önemli geçiş yolları üzerinde olması nedeniyle zengin ve gelişmiş bir kent olmuştur.

Metropolis Antik Kenti’nden kalan yapılar olan Tiyatro, Teras Evler, Stoa, Akropol, Latrina, Hamam, Ticarethane ve Kale bugün ören yeri içinde bulunmaktadır. Metropolis Antik Kenti’nde yapılan çalışmalar sonucu çıkarılan eserler çevre ilçe ve il müzelerinde sergilenmektedir.

Seyir Köşkü: Abdülhamit döneminde inşa edilen tarihi köşk geçtiğimiz yıllarda restore edilmiştir. Torbalı merkezde bulunan ve Hipodrom olarak da bilinen yapı 1. Derece SİT alanıdır.

İlçe merkezindeki kafe ve restoranlar Torbalı halkının sosyalleştiği ve bir araya geldiği yerlerdir. Bu mekanlar da ilçede görebileceğiniz yerler arasında.