Karabağlar Otelleri

En iyi 0 otel, en uygun fiyatlar

Karabağlar Hakkında

Karabağlar, İzmir'in güneyinde yer almakta olup ilin nüfus bakımından en kalabalık metropol ilçesidir.

Ege Bölgesi'nde yer alan güzel İzmir'in merkez ilçelerinden biri olan Karabağlar'ın kuruluşu antik dönemlere kadar gitmektedir. Yaklaşık 2500 yıllık bir geçmişi olduğu tahmin edilen ilçenin, sınırları içerisinde yer alan Akçakale ören yeri de bunu doğrular niteliktedir.

Karabağlar ilçesi konum olarak; güneyde Gaziemir, doğuda Buca, kuzeyde Konak ve batıda Balçova ilçeleri ile komşudur. Karabağlar mobilyası ile de ünlü bir ilçedir. 'Karabağlar Mobilyası' ile ilçe Türkiye'nin önde gelen mobilya üretim merkezlerindendir.

Karabağlar ilçesi kozmopolit yapısı ile de sınırları içerisinde birçok konutun yanı sıra, ünlü restoranlara, kafelere, alışveriş merkezlerine ve konaklama tesislerine sahiptir. İlçenin sanayi bakımından da gelişmiş olması da yıl içerisinde birçok iş adamı tarafından ziyaret edilmesine sebep olmaktadır. İş için İzmir'e gelenler de konaklamada ilçede yer alan tesisleri tercih etmektedir. Sadece iş amacıyla değil, tatil için de kente gelenler konaklamada Karabağlar'da hizmet veren tesisleri tercih etmektedir.

İzmir'in en gelişmiş ilçelerinden biri olması ve nüfus bakımından da şehrin en kalabalık ilçesi olmasıyla gün içerisinde bile ilçeye on binlerce kişi gelip gitmektedir.

Karabağlar Gezilecek Yerler

Karabağlar Otel Fiyatları