Tokat Kalesi

+ 5 Fotoğraf
4.6/5
Mükemmel
2 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Tokat Kalesi Hakkında

Pek keşfedilmemiş zengin bir tarihe sahip olan Tokat, uzun bir gezi yolculuğunu merkezinde bulunan antik kaleyle başlatır. Tokat Kalesi, il merkezinde yüksek bir tepe üzerinde bulunmakta. Kalenin hangi dönem ve kimler tarafından yapıldığı hakkında kesin bilgiler yok. Kalenin 5. veya 6. yüzyılda inşa edildiği tahmin edilmekte. Tokat Kalesi’nin doğal bir kaya kütlesi üzerine oyularak yapıldığı görülüyor. Surlar ve oyulmuş odalar günümüzde de sağlamlığını korumakta. Ballıca Mağarası, Zile Kalesi, Niksar Kalesi Tokat gezinizin en güzel rotaları arasında olabilir.

Yorum / Değerlendirme

4.6/5
Mükemmel
2 değerlendirme
Tokat Kalesi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
5/5 Mükemmel
28.11.2017
Osman
Tokat’a hakim güzel bir yerde
Tokat’a hakim güzel bir yerde konuşlanmış olan Tokat Kalesi, karşısında Gıj Gıj Dağı’nı almış. Tarihte Kazıklı Voyvoda (Eflak Beyi 4. Vlad) adlı şahsın kaldığı mahzenlerin olduğu kale bu kale. Şu anda çalışma var. O mahzenlerin bulunduğu söyleniyor.
4/5 Mükemmel
05.09.2017
Misafir
Şehri kuş bakışı görmek
Şehrin her yerini görebilen bir kale. Dracula’nın hapis tutulduğu yerlere girmek yasaklanmış (neden bilmiyorum). Sadece şehri kuş bakışı görmek için gitmek lazım, onun haricinde gezebileceğiniz bir yeri bulunmamaktadır