Ballıca Mağarası

+ 5 Fotoğraf
4.8/5
Mükemmel
4 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretli
Telefon

Ballıca Mağarası Hakkında

Dünyanın en görkemli mağaraları arasında gösterilen ve içine girilince gerçek anlamda hiç bilinmeyen bir dünyanın kapılarını açan Ballıca Mağarası, bir Tokat gezisinde görülebilecek ilk yerlerden biri. Hatta sadece bu mağarayı gezmek için Tokat’a giden turistin sayısı bile fazla. Ballıca Mağarası’nın 8 salonu ziyarete açıktır. Mağaranın daha hangi bölümlere sahip olduğu gizemini korumaya devam ediyor. Mağarayı gezerken devasa sarkıtlar, dikitler, soğan sarkıtları, sizleri hayrete düşürecek. Ballıca Mağarası’na ulaşmak kolaydır. Şehir merkezine 26 kilometre uzaklığında bulunan Pazar ilçesinde yer alır. Adını ise bulunduğu köy olan Ballıca’dan almıştır. Mağarada havuzlu salon, büyük damlataşlar salonu, çamurlu salon, fosil salon, yarasalı salon, çöküntü salon, sütunlu salon, mantarlı salon ve yeni salon bölümleri arasında zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Yorum / Değerlendirme

4.8/5
Mükemmel
4 değerlendirme
Ballıca Mağarası
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
5/5 Mükemmel
05.06.2018
Misafir
Işıklandırma harika
Yolu da güzel, kendi de muhteşem bir yer. Sıcaklık yaz-kış 18-19 derece. Astım hastalarına iyi geldiği söyleniyor. Işıklandırma harika, görülmesi gereken bir yer.
5/5 Mükemmel
06.09.2017
Misafir
Mağara arkasındaki şelaleye uğrayın
Mağara Tokat'ın Pazar ilçesine 6-7 km mesafede. Gidiş yolları asfalt ve güzel, mağara başlı başına bir cennet, yarabbim güzel ülkemin her karışına ayrı bir güzellik katıyor. Mağaraya yarım saatte bir uzman (sözde uzman) rehberler tarafından giriliyor, baret takmak zorunlu, içine girince 94 metre derinliğe kadar iniliyor, flaşlı fotoğraf çekmek yasak. Gelmişken mağaranın hemen arka tarafında bulunan şelaleye uğramadan gitmeyin.
5/5 Mükemmel
09.05.2016
Misafir
Etkileyici bir mağara
Kesinlikle görülmesi gereken çok eski, çok etkileyici bir mağara...
5/5 Mükemmel
04.07.2015
Kadir
Gerçekten harika bir yer
Gerçekten harika bir yer. Yarım saate gezdim. Çok müthiş bir doğallık. Herkese tavsiye ediyorum. Ulaşımı basit, yollar düzgün, asfalt.

Konum

Haritada gör