Tepebaşı Gezilecek Yerler

Beyoğlu’nun en güzel semtlerinden olan Tepebaşı hem tarihi binalarıyla hem de şık atmosferiyle her zaman ilgi çekici konaklama merkezlerinden birisi olmuştur.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Tepebaşı Gezilecek Yerler

Toplam 1 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Tepebaşı Tarihi Mekanlar

Beyoğlu'nun en güzel semtlerinden olan Tepebaşı hem tarihi binalarıyla hem de şık atmosferiyle her zaman ilgi çekici konaklama merkezlerinden birisi olmuştur.
Odakule: Taksim'den Tünele doğru, Galatasaray Lisesi'ni geçtikten sonraki sağda göreceğiniz çok katlı gri kule Odakule ismini taşıyor. Çeşitli sergilere ev sahipliği yapıyor ve görmekte yarar var.

TRT Tepebaşı Stüdyoları: Yılın belirli zamanlarında çeşitli sempozyum ve etkinliklere ev sahipliği yapan TRT stüdyoları da Tepebaşı'nın en ünlü binalarından birisidir. Önceki zamanlarında Tepebaşı Tiyatrosu olarak kullanılıyordu bu bina.

İstiklal Caddesi: Dünyaca ünlü markaların geniş mağazalarının bulunduğu, gündüz olduğu kadar gece dolaşması da oldukça keyifli olan, İstanbul'un ve Beyoğlu'nun en ünlü caddesidir İstiklal Caddesi. Küçük pasajlarına bakıp hediyelik eşya alabileceğiniz gibi, Türk mutfağının veya evrensel mutfakların tadına bakabileceğiniz pek çok restoran da bulunuyor burada.

Pera Palas: Türkiye'nin Avrupa standartlarındaki ilk oteli olmasının yanında Mustafa Kemal Atatürk'ü de pek çok kez ağırlamasıyla ünlü mekanda sergi salonu da bulunmaktadır.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın