Tatvan bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Tatvan Aktiviteleri

Dünyanın tarihinin en önemli ve eski yollarından biri olan İpek Yolu üzerinde yer alması sayesinde Tatvan çok zengin bir kültüre sahiptir.Tatvan Görülecek Yerler - Tatvan En İyi 10 Yapılacak Şey

Dünyanın tarihinin en önemli ve eski yollarından biri olan İpek Yolu üzerinde yer alması sayesinde Tatvan çok zengin bir kültüre sahiptir.
Bitlis'e 26 km uzaklıkta bulunan Tatvan hem kapladığı alan hem de nüfus açısından Bitlis'ten daha büyük ve kalabalık bir yerleşim birimidir. Van Gölü'nün kıyısında yer alan Tatvan, Nemrut Dağı'nın da doğu kesimindedir.

Tatvan geziniz sırasında yapmanızı önerdiğimiz şeyler şöyle:

Binlerce yıllık bit geçmişe sahip olan Bitlis Tatvan'da çok sayıda tarihi eser vardır. Bunlardan en çok bilinenleri Kalekıran Kalesi, Tatvan Rahva Kervansarayı, Urartu Kaya Mezarı, Tatvan Tuğ Kilisesi ve S. George Manastırı'dır. Bu tarihi yapıları Tatvan geziniz sırasında görmenizi öneriyoruz.

Tatvan, dünyaca ünlü Nemrut Dağı'nın eteklerinde yer alır. Binlerce yıldır farklı uygarlıklara ev sahipliği yapmış olan Nemrut Dağı'na çıkın ve buradan başka hiçbir yerde tanık olamayacağınız güzellikteki gün doğumunu ve gün batımını izleyin.

Van Gölü kıyısında yer alan Tatvan'dan feribota binip Van'a geçebilir, bu güzel şehri gezebilir, buradaki doğal ve tarihi varlıkları görebilirsiniz.

Dilerseniz Tatvan'a 26 km uzaklıkta yer alan Bitlis il merkezine gidip şehir gezintisi yapabilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın