Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Bitlis Aktiviteleri ve Yapılacak Şeyler:

Bitlis civarında yapılacak 0 aktivite.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Kriterlerinize uygun sonuç bulunamadı.

Bitlis Yapılacak Şeyler ve Aktiviteler

Bitlis’te, tarih ve doğanın şahane uyumunu seyretmenin yanı sıra, kayak veya trekking gibi sporları keyifle yapabileceğiniz imkanlar mevcut.

Avcılık: Bitlis’te kara hayvanları oldukça boldur. Avcılığa meraklıysanız Tatvan-Reşadiye civarı en elverişli avcılık alanıdır. Balık tutmak isterseniz ise Türkiye’nin en büyük gölü olan Van Gölü’ne, Nazik Gölü’ne ve Aygır Gölü’ne uğrayabilirsiniz. Konaklama seçenekleri için uygun Bitlis otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Trekking: Dağ ve doğa yürüyüşü açısından Bitlis’te en elverişli yerler Süphan be Nemrut Dağı etekleridir.

Kayak: Bitlis aynı zamanda bir kış turizmi cennetidir. Şehirde bulunan iki dağ da kayak için elverişli olup kent merkezinde kayak tesisi de bulunmaktadır. Kayak yapmayı sevip kalabalıktan uzak durmak isterseniz Bitlis ilk tercihiniz olabilir. Kış aylarında bitlis’e gelip kayak sporunu tüm canlılığıyla yaşayabilirsiniz.

Yaz mevsiminde ise büyük bir kısmı Bitlis il sınırı içinde kalan ve dört bir yanı doğal plaj niteliği taşıyan Van Gölü’nün çeşitli cilt hastalıklarına şifa olan sodalı sularında kum ve güneşin keyfini çıkarabilirsiniz.

Bitlis’te, tarih ve doğanın şahane uyumunu seyretmenin en güzel olduğu nokta ise Şerifbey Tepesi. Buraya uğrayarak mükemmel panoramik manzaranın tadını çıkarın.

Bitlis kültürünün mihenk taşlarından birini de bölgenin efsane düğünleri oluşturmaktadır. Şayet denk gelirseniz katılıp eşlik edebilirsiniz bu görsel şölenlere.

Mutlaka yemeden dönememeniz gereken bir de Bitlis Büryan Kebabı var. Oğlak etinden yapılan bu kebab yılın her mevsiminde yenilebilir.

Kök boyalı dokuma kilimleri, Ahlat bastonu, Adilcevaz cevizi, Mutki balı ve küp peyniri de dönerken alabileceğiniz hediyeliklerde.

Bitlis Alt Bölgeleri

Ahlat OtelleriGüroymak OtelleriTatvan Otelleri
Daha fazla gör