Tarlabaşı Görülecek Yerler

Kentsel dönüşüm projesi kapsamında Beyoğlu’nun yeni yüzü olmaya aday Tarlabaşı özellikle konaklamada alternatiflere sahiptir.Tarlabaşı Görülecek Yerler - Tarlabaşı En İyi 10 Yapılacak Şey

Kentsel dönüşüm projesi kapsamında Beyoğlu’nun yeni yüzü olmaya aday Tarlabaşı özellikle konaklamada alternatiflere sahiptir.
Tarlabaşı, Beyoğlu’nda yer alan bir semttir. İstiklal Caddesi’nin paralelinde yer alan Tarlabaşı Dolapdere Caddesi, Kasımpaşa, Talimhane ve Tarlabaşı Bulvarı ile çevrilidir.

Günümüzde kapsamlı bir kentsel dönüşüm projesi kapsamında yenilenen semtte yer alan binaların neredeyse tamamı tarihidir. Bu binalar aslında uygun olarak restore edilip yenilenmekte, semtte yeni sosyal ve kültürel alanlar yaratılmaktadır.

Bu proje kapsamında Tarlabaşı’nda yeni oteller de birbiri ardına açılmaktadır. Bu nedenle Beyoğlu’nda özellikle önümüzdeki yıllardan itibaren yeni ve gözde bir konaklama bölgesi olacaktır Tarlabaşı.

Daha çok konaklama için tercih edilen Tarlabaşı yakınında gezebileceğiniz pek çok semt ve yer vardır. Bunların başında Taksim, Taksim Meydanı, İstiklal Caddesi, Galata Meydanı, Galata Kulesi, Karaköy, ve Haliç gibi yerler gelmektedir.

Merkezi konumu ve kolay ulaşılabilir bir yerde bulunması nedeniyle Tarlabaşı saydığımız bu yerlere oldukça yakında bulunmaktadır.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın