Tapu Restaurant

  • İzmir / Çeşme / Alaçatı
  • Tokoğlu Mah. 1002 Sok. No:.3

Tapu Restaurant

Alaçatı 2010 yazında bir yeni mekan ile daha tanıştı. Tapu Restaurant; evet Tapu taşınılamayan varlık demek, aynen Alaçatı gibi..
.

Eski Kilisenin bahçesindeki tarihi bir Papaz evi ve bahçesidir Tapu Restaurant.
Tapu Restaurant'ın menü konsepti yerel ürünlerden oluşmuş bir yenilikçi meze ve ızgara kültürü; aslında biraz da bu yüzden taşınılamayan varlık oluyor.


Yeşillikler, balıklar, deniz ürünleri, peynirler, taze otlar ve daha bir sürü özel tat, sadece süt kuzusu Trakya bölgesinden geliyor Tapu Restaurant'ın. 
Mekan tam açık hava 1970'lerin seviyeli teras restaurant ruhu var. Malzemeler, köy sandalyesi, ham ahşap masalar ve bir bitki vahası..

Nar ağaçları, zeytin ağaçları, Arap yaseminleri, Begonvilleler ve daha bir çok hem renk hem koku terapisi yapacak bitki. 
Alaçatı Cumhuriyet caddesindeki mekan hem o deli kalabalığa yakın hem de bir huzur dolu keyif mekanı; az hargürlü!!!
Tarihi taş duvar mahzeninde yedi yüzün üzerinde şarap mevcut.

Böyle mahzen nerede var?
İşletmeciliğini ise aynı zamanda mekanın ortağı olan ve 12 yıldır hem İstanbul hem de İzmir de sektöre hizmet etmiş olan Erhan Görücüoğlu yapıyor, ortağı Mustafa Berberoğlu'da İzmir'de yiyecek İçecek sektörünün büyüklerinden…

Konsept danışmanlığını Tolga Atalay'ın yaptığı mekan için Atalay diyor ki :”' iyi kokteyl, iyi şarap, iyi rakı, iyi ortam, iyi müzik, iyi yemek vermek için sevgi ve heyecanla hazırlandık ve hem nostaljiyiz hem moderniz, hem vasatız hem de çok farklıyız, yaşamak lazım.

”'
Tavsiye edeceğimiz mönü seçmeleri içinde yerli buz üstü karides ve Fransız roze şarapları, enginarlı dana bonfilesi ve Şili şarapları, bebek ahtapotu ve Amerikan şarapları, soğuk çilingir mezelerinin tümü ister şarap ister rakı çeşitlemeleri ile. Değerli son olan tatlılardan ise donmuş yoğurt tatlısı, cheesecake tempurayı atlamayın.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Yakınındaki Oteller