Taksim bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Taksim Aktiviteleri

Ne mevsimler etkiler Taksim’in kalabalığını, ne de saatler. İster İstiklal Caddesi’nde yürüyüp kalabalığa karışın, ister Cihangir’in deniz kokan sokaklarında yürüyüş yapın, isterseniz de Asmalımescit’teki barlardan birinde sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenin. Taksim’den ne beklerseniz, onu verir size.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Taksim Görülecek Yerler

Toplam 6 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Taksim Aktiviteleri

Ne mevsimler etkiler Taksim'in kalabalığını, ne de saatler. İster İstiklal Caddesi'nde yürüyüp kalabalığa karışın, ister Cihangir'in deniz kokan sokaklarında yürüyüş yapın, isterseniz de Asmalımescit'teki barlardan birinde sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenin. Taksim'den ne beklerseniz, onu verir size.
Günün her saati cıvıl cıvıl olan ve İstanbul'un tüm renklerini bir arada tutan Taksim'de zamanın nasıl geçtiğini anlamazsınız. Yüzyıllar öncesinden kalma pasajlarda gezebilir, renkli neonlarla süslü mağazalardan alışveriş yapabilir, Galata Kulesi'nin gölgesindeki çay bahçesinde kahve molası verebilir ve İstiklal Caddesi'nde uzun bir yürüyüş yapabilirsiniz. Ne mevsimler etkiler Taksim'in kalabalığını, ne de saatler. İster İstiklal Caddesi'nde yürüyüp kalabalığa karışın, ister Cihangir'in deniz kokan sokaklarında yürüyüş yapın, isterseniz de Asmalımescit'teki barlardan birinde sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenin. Taksim'den ne beklerseniz, onu verir size.

Eğlence Hayatı: Birçoğumuzun aklına eğlence dendiği zaman gelir Taksim çünkü birbirinden renkli barları, kulüpleri ve meyhaneleri vardır. Asmalımescit, Çiçek Pasajı, Nevizade, Küçük Beyoğlu, Tünel, Cihangir ve Galata eğlence için her keseye ve her zevke uygun farklı farklı seçenekler sunar size. İster Nevizade'de, Çiçek Pasajı'nda rakı – balık yapın, ister Asmalımescit ve Küçük Beyoğlu'ndaki barlarda, kulüplerde sabahın ilk ışıklarına dek dans edin, isterseniz de Cihangir ve Galata'daki küçük ve şirin mekanlarda caz dinleyin, şarabınızı yudumlayın. Yeter ki siz eğlenmek isteyin, Taksim mekanları emrinize amade. :)

Alışveriş: Taksim'de birçok semtin aksine birbirinden güzel tarihi pasajlarda alışveriş yapma şansını yakalarsınız. Atlas Pasajı, Terkos Pasajı ve Aznavur Pasajı Taksim'in en popüler ve en hareketli pasajları arasında geliyor. Bu pasajlarda; tasarım mağazalar, çantacılar, ayakkabıcılar, aksesuar dükkanları, hediyelik eşya dükkanları, ihraç fazlası kıyafetler satan mağazalar ve kitapçılar yer alır. Pasajların dışında yüzlerce mağaza ile çevrilmiş İstiklal Caddesi de alışveriş için her keseye ve her zevke uygun seçenekler sunar.

Yürüyüş: Taksim'in hatta İstanbul'un nabzının attığı İstiklal Caddesi, yürüyüş için biçilmiş bir kaftan adeta. Caddenin başından Tünel'e, oradan da Galata'ya kadar keyifli ve uzun bir yürüyüş yapabilirsiniz. Geziniz boyunca renkli vitrinlerle süslü mağazalar, kestaneciler, mısırcılar, sokak müzisyenleri ve tramvayın sesi eşlik eder size. Tarihi binaların gölgelediği caddede yürürken geçmişe kısa bir yolculuk yapacak fakat kısa bir süre sonra içinde bulunduğunuz zamanın, mekanların, kalabalığın büyüsüne kapılıp, yürüyüşünüze devam edeceksiniz.

Yeme – İçme: Taksim yeme – içme konusunda İstanbul'daki en zengin, en renkli seçenekleri sunar size. Yüzyıllardır lezzetini hiçbir şeye değişmeyeceğimiz Osmanlı mutfağından, annemizin yemeklerini anımsatan ev yemeklerine, farklı tatlar sunan dünya mutfaklarından, hamburgercilere sayısız yeme – içme alternatifi vardır Taksim'de. Hem eğlenmek, hem rakı – balık eşliğinde fasıl dinlemek istiyorsanız Çiçek Pasajı ve Nevizade, dünya mutfaklarından tatlar denemek istiyorsanız Asmalımescit ve Tünel, kalabalıktan uzakta şarabınızı yudumlamak ve pizza – makarna yemek istiyorsanız da Galata ve Cihangir mekanları emrinize amade.

Tramvay Turu: İstiklal Caddesi'nde yürümek kadar keyifli bir aktivitedir tramvay ile caddeyi baştan sona dolaşmak. Çın çın sesiyle hafızamıza kazınan ve her yürüyüşümüzde bize eşlik eden tramvayın peşine bu seferde siz takılın ve kısa da olsa keyifli bir yolculuk yapın. Kalabalığın arasından ağır ağır ilerlerken kendinizi bir film karesinde gibi hissedeceksiniz. Geziniz boyunca tramvayın peşine takılan muzip çocukları, kalabalık caddeyi ve sokak şarkıcılarını fotoğraf çekerek ilerlerken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Fotoğraf Turu: Fotoğraf çekeceğiniz o kadar çok detay var ki Taksim ve çevresinde, nereden başlayacağınıza karar veremeyebilirsiniz bir süre. Kiliseler, camiler, sokak aralarından sizi karşılayan deniz manzarası, kalabalık, İstanbul'un karanlık yüzü olan Tarlabaşı sokakları ve hınca hınç dolu eğlence mekanları kadrajınıza girmek için sabırsızlanıyor. Fotoğraf albümünüzün en renkli bölümü hiç kuşkusuz ki Taksim fotoğrafları olacaktır.

1 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
1
8
ARTER Sanat Galerisi
ARTER Sanat Galerisi
İstiklal Cad. No:211
Beyoğlu / İstanbul
Türkiye
Cesur

-

Modernliğin dinamik renkleri.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)