St. Paul Kuyusu

  • Mersin / Tarsus

St. Paul Kuyusu

Hristiyanlar için önemli olan St. Paul Kuyusu, Mersinin - Tarsus ilçesinde, ilçenin eski evlerinin yoğun olduğu bölgede yer almaktadır. Burada çok eskiden beri yer alan ve St. Paul'un yaşamış olduğu ev olarak kabul edilen binanın avlusunda yer alan kuyu, Hristiyanlar için kutsal sayılması nedeniyle dünyanın dört bir yanından bölgeye gelen turistlerin de akınına uğramaktadır.

St. Paul Kuyusu'nun Hristiyanlar tarafından kutsal sayılması ise çok eski dönemlere kadar uzanmaktadır. Hatta burada yapılan kazılar sonucu bazı duvarlar ortaya çıkarılmıştır. Bu duvarlar da pek çok kaynak tarafından bölgede yakın döneme kadar yaşan Hristiyan cemaatinin izleri olarak yorumlanmıştır.

St. Paul Kuyusu'nun derinliği 38 metredir ve kuyu suyunun yaz-kış hiç azalmadığı bilinmektedir. Ayrıca su Hristiyanlar tarafından kutsal sayıldığı için içilmektedir. Hem doğal güzellikleri hem de tarihi kalıntılarıyla sizi mest edecek Mersin'de kuyuyu mutlaka seyahat planınıza dahil edebilirsiniz. Bugün de ziyarete açık olan kuyunun yaz ve kış dönemlerine göre açılış ya da kapanış saatleri farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle ziyaret öncesi mutlaka güncel saatleri takip etmeyi ihmal etmeyin.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın