Tarsus Otelleri

En iyi 5 otel, en uygun fiyatlar

Tarsus Hakkında

Tarihi eserleriyle Açık Hava Müzesi, doğal güzellikleriyle yeryüzü cenneti Tarsus...

Mersin'in en büyük ilçesi olan Tarsus, Akdeniz Bölgesi'nde, doğusunda Pozantı ve Karaisalı, batısında Mersin, Ulukışla ve Ereğli, güneyinde ise Akdeniz ile çevrilidir.

233000 civarındadır Tarsus'un toplam nüfusu.

Tarihi neolitik döneme kadar uzanan Tarsus'u, Asur Hükümdarı Sardanapal kurmuştur. Tarihin her dönemine ait değerli tarihi eserleriyle müze kenttir aynı zamanda Tarsus.

Asurlulardan dışında Luviler, Hititliler, Persler, Makedonlar, Romalılar, Bizanslılar, Abbasiler, Emeviler, Anadolu Selçuklu, Ermeniler, Memluklar, Ramazanoğulları ve Dulkadiroğluları beyliklerine yurtluk eden Tarsus, 1516'da Yavuz Sultan Selim döneminde Osmanlı topraklarına katılmıştır.

Yazların sıcak ve kurak, kışların ise ılık ve yağışlı geçtiği Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir Tarsus'ta.

Tarsus'ta ekonomi başta tarım olmak üzere sanayi, ticaret ve turizme dayanmaktadır.

Tarihin her dönemine sahne olan Tarsus'ta günümüze ulaşan tarihi eserler;
İki renkli taşlardan yapılmış olan Ulu Camii,
Günümüzde müze olarak kullanılan Kubat Paşa Medresesi,
Hz. Danyal'ın mezarı olduğuna inanılan Makam Camii,
Eski bir ermeni kilisesi olan Eski Camii,
Büyük bir Roma Hamamına ait kalıntılar,
Donuktaş Tapınağı,
Şahmeran Hamamı,
Kleopatra Kapısı,
St. Paulus Anıt Müzesi,
Antik Cadde,
Tarihi Osmanlı evleri,
Gözlü Kule Höyüğü,
Roma imparatoru Jüstinyen tarafından yaptırılan Jüstinyen Köprüsü,
Eshab-ı kehf Mağarası (Yedi Uyurlar),
Şifalı olduğuna inanılan Saint Paulus Kuyusu,
Şelale İskender Hamamı ve Roma Mezarı,
Saat Kulesi,
Uzun yıllar aşevi ve medrese olarak kullanılan Kırk Kaşık İmarethanesi,
Makamı Şerif Camii,
Melik Tahir Camii,
Tarihi eserlerinin yanı sıra doğal güzelliklere de sahiptir Tarsus;
Etrafı ağaçlarla çevrili, lezzetli yemekler sunulan restoranları, yaz sıcağında serin bir köşe olan, Berdan Çayı üzerinde 3 ila 5 m'lik yüksekliklerden dökülerek meydana gelen Tarsus Şelalesi,
Çanakkale Savaşları ile ilgili heykellerle birlikte, Çanakkale kahramanlarından Nusrat Mayın Gemisinin de sergilendiği, çevre düzenlemesi de görülmeye değer park,
Sıcak yaz günlerinde mesire yeri olarak kullanılan, açık hava gösteri merkezi, açık hava sineması, çocuk oyun alanlarıyla Tarsus'a 2 km mesafedeki Devlet Parkı,
Tarsus yakınlarındaki Cennet Cehennem Mağaraları, Ayaş, Elaiussa Sebaste Antik Kenti, Narlıkuyu, Astım ve Dilek Mağarası, Kızkalesi, Uzuncaburç ve Adam Kayalar da görülmeye değer güzelliklerdendir.

Zengin Tarsus mutfağının enfes yemekleri olan Lepe, Topalak Çorbası, Yüzük Çorbası, Tatar Çorbası, İçli Köfte, Susamlı Köfte, Etli Döğme Pilavı, Kabak Kompostosu, Domates Reçeli, Humus, Kerebiç, Palıza, Bandırma, Muska, Mahluta, Babukannuş, Şalgam Suyu ve Cezeryeyi afiyetle yemeden sakın ayrılmayın Tarsus'tan.

Mersin'e 27 km, Ankara'ya 500 km, İstanbul'a 950 km, İzmir'e ise 910 km uzaklıktaki Tarsus'a kendi aracınızla ulaşabileceğiniz gibi diğer şehirlerden düzenlenen otobüs seferleriyle de ulaşabilirsiniz.

Tarsus'a 32 km uzaklıktaki Adana Şakirpaşa Havaalanı'na kadar uçakla veya Tarsus'a 13 km uzaklıktaki Yenice Beldesi'ne kadar trenle de ulaşabilirsiniz Tarsus'a.

Tarsus Gezilecek Yerler

Tarsus Otel Fiyatları

Türkiye'nin en güney ucunda bulunan Mersin, Tarsus ilçesiyle tatilcilere doğal ve tarihi güzellikleri bir arada sunuyor.

Tarihi eserlerinin yanı sıra doğal güzelliklere de sahip olan Tarsus'ta pek çok otel bulunduğu gibi lezzetli yöresel yemekler sunan pek çok restoran da bulunmaktadır.

Tarih ile doğayı bir arada bulabileceğiniz Tarsus'ta uygun fiyatlarla konaklama yapabileceğiniz rahat ve kaliteli oteller bulunuyor.

Berdan Çayı üzerinde 5 metrelik yükseklikten dökülerek meydana gelen Tarsus Şelalesi, beldenin en güzel doğa manzaralarından birine ev sahipliği yapar. Etrafı ağaçlarla çevrili bölgede serin bir köşe bulup dinlenebilmek mümkün.

Tarsus otellerinde konakladığınız süre boyunca Tarsus Şelalesi'ne geziler düzenleyebileceğiniz gibi, Devlet Parkı'nı da ziyaret edebilirsiniz. Burası yazın sıcak günlerinde mesire alanı olarak tercih ediliyor ve açık hava sineması hizmeti de sağlıyor konuklarına.

Mersin Tarsus otellerinde tatil yapmak ve Türkiye'nin en güney uçlarından birinde konaklamak istiyorsanız, rezervasyon döneminde Tarsus otellerinden yerinizi ayırtmayı unutmayın.

Tarsus otel fiyatları Mersin'in pek çok bölgesinde olduğu gibi tatilcilere ekonomik fiyatlarla konaklama şansı sunuyor. Her bütçeye uygun seçenekler sunan Tarsus otel fiyatları sezona göre değişiklik gösteriyor. Yaz aylarında talebin artmasıyla birlikte Mersin Tarsus otel fiyatları da artış gösteriyor.

2020 yılında da geçtiğimiz yıl olduğu gibi Tarsus otel fiyatları tatilcilere en uygun fiyatları sunacak. Yaz sezonunda gecelik ortalama 50-60 TL'den başlayan Tarsus otel fiyatları kış ayların 40-45 TL'ye kadar düşüyor.

Tarsus otel fiyatlarına çoğu tesiste kahvaltı da sunuluyor. Her şey dahil sistemle çalışan otel sayısının çok az olduğu Tarsus'ta uygun fiyatlarla dilerseniz tam pansiyon konaklama yapmanız mümkün.

Yaz sezonunda rezervasyonsuz yer bulmanızın oldukça zor olduğu Mersin Tarsus otellerinde uygun fiyatlarla konaklama yapmak için erkez rezervasyon dönemlerini takip edebilir, seçtiğiniz Tarsus otelinde yerinizi kış veya bahar aylarında ayırtabilirsiniz.