Şişli Yapılacak Şeyler

İstanbul’un en “yaşayan” ilçelerinden biri olan Şişli’de herkes için yapacak bir aktivite mevcut.Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü

Şişli Yapılacak Şeyler

Toplam 7 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Şişli Yapılacak Şeyler

İstanbul'un en “'yaşayan”' ilçelerinden biri olan Şişli'de herkes için yapacak bir aktivite mevcut.

İstanbul'un hem ticari ve finans, hem de sosyal ve kültürel alanlarda en canlı bölgelerinden biri olan Şişli'de yapmanızı tavsiye ettiğimiz şeyler şöyle:

Eski bir yerleşim bölgesi olan Şişli'de yer alan tarihi eserleri görün. Bu tarihi eserler ve yapılar arasında en önemlileri Askeri Müze, Atatürk Müzesi, Abidei Hürriyet, Şişli Camii, ilçede yer alan kiliselerdir.

Sosyal ve kültürel yaşamın çok hareketli olduğu Şişli'de bu alanda pek çok aktivite yapmanız da mümkün. Dormen Tiyatrosu, Kenter Tiyatrosu, Gönül Ülkü-Gazanfer Özcan Sahnesi, Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde birbirinden güzel oyunlar izleyebilir, Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nda konserlere gidebilirsiniz.

Şişli aynı zamanda İstanbul'un en eski ve gözde alışveriş merkezlerinden biridir. Dünyaca ünlü markaların mağazalarının yer aldığı Nişantaşı'nda, Vali Konağı Caddesi ve Abdi İpekçi Caddesi'nde gezinebilirsiniz. Bunun yanı sıra Osmanbey ve Teşvikiye de alışveriş yapmak isteyen gezginler için tam bir cennettir.

Şişli geziniz sırasında keyifli bir mola vermek isterseniz yine bu bölgede yer alan birbirinden güzel ve sevimli kafe ve restoranlarda duraklayabilirsiniz.

Eğer doğa ile baş başa huzur dolu bir yürüyüş yapmak isterseniz mutlaka Maçka Demokrasi Parkı'nda gezintiye çıkın.

Gezinin yanı sıra eğlenmek de istiyorsanız Şişli'nin gece hayatı da size birçok alternatif sunuyor. Maçka, Teşvikiye, Nişantaşı, Osmanbey ve Harbiye hattında yer alan mekanlar ve gece klüplerinden dilediğinizi seçip eğlenceli bir gece geçirmeniz de mümkün.

Şişli aktivite tavsiyeleri

  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
Türk Telekom Arena
Türk Telekom Arena

-

Sigara içilmesinin yasaklanması gerekiyor

Statta sigara içilmesinin yasaklanması gerekiyor. Çünkü bir hafta önce gittiğimde nefessiz kaldım. Arka arkaya sigara yakılıyor. Astımım var üstelik. Kimse zorunda değil onların dumanını çekmeyi. Onların keyif dediği başka insanların sağlığını bozuyor. Önlemini almanızı rica ederim.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)